Impreza

AUSTRIA – ZIEMIA SALZBURSKA, były Tatry, Beskidy, Sudety, może tym razem Alpy …? wodospady, jaskinie, lodowiec, rafting

wiek 12 - 18 lat

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
WRI 105-07-202014-07-2020+ 70 euro2140
Rezerwuj
WRI 213-07-202022-07-2020+ 70 euro2140
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Pełne uroku alpejskie wioski i miasteczka, ogromne masywy górskie z licznymi wąwozami, wodospadami i strumieniami, jeziora i lasy, kryształowo czysta woda, do tego znakomite jedzenie i mili, gościnni ludzie. Oprócz tego mnóstwo możliwości uprawiania różnych sportów od paralotniarstwa poprzez kolarstwo górskie, wędrówki i wspinaczki po żeglarstwo i surfing.  


 ..:: CENA ZAWIERA
przejazd autokarem, zakwaterowanie i wyżywienie, ubezpieczenie AXA (NNW, KL, bagaż), opiekę pedagogiczną, opiekę pilota-przewodnika, program, obowiązkową składkę TFG

WYŻYWIENIE - 3 posiłki pierwsze świadczenie obiadokolacja  w dniu przyjazdu tj. , ostatnie świadczenie; śniadanie i suchy prowiant w dniu wyjazdu (bufet śniadaniowy, 3-daniowy obiad z bufetem sałatkowym, 2-daniowa kolacja napoje bezalkoholowe z baru z sokami)

TRANSPORT - autokar o podwyższonym standardzie (WC, barek, video, klimatyzacja), wyjazd w dniu rozpoczęcia turnusu w godzinach popołudniowych, powrót w ostatnim dniu turnusu w godzinach rannych

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
cena nie obejmuje: biletów wstępów, dopłat za transport z poszczególnych miast, w przypadku uczestników powyżej 15 lat – taksy klimatycznej – 10 euro/turnus (płatna na miejscu)

WYJAZDY Z MIAST:
Warszawa 100 zł, Łódź 100, Piotrków Trybunalski +100zł, Częstochowa +100,Lublin 150 zł, Kraków 120 zł,    Kielce +  150, Katowice + 90 zł, Wrocław + 150 zł, Gdańsk + 250 zł, Szczecin – 250 zł, Słupsk +250 zł, Białystok, Olsztyn + 150 zł.

Wyjazdy z poszczególnych miast są realizowane przy zgłoszeniu się minimum 5 osób, potwierdzenie miast wyjazdowych najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem turnusu.

..:: PROGRAM

1. Całodzienna wycieczka do Salzburga – miasta urodzin Mozarta wpisanego na listę UNESCO.
Zobaczycie perły architektury oraz poznacie historię tego bajecznego miasta. Pokażemy wam najpiękniejsze miejsca ( m.in. Twierdza Hohensalzburg, Stare Miasto, Opactwo Św. Piotra, Katedra św. Ruperta, Dom w którym urodził się Wolfgang Amadeusz Mozart – jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów na Świecie). Po południu udamy się fantastyczne unikatowe miejsce Hangar 7. Wewnątrz zobaczymy najbardziej odlotowe maszyny ekstremalnych pokazów  Redbulla ! Jest to miejsca, które musisz zobaczyć. Samolotowy zawrót głowy ! Co roku zjeżdżają się tutaj mistrzowie akrobacji powietrznych, gwiazdy oraz fani ekstremalnych sportów z całego świata !
2. CELTYCKA PRZYGODA -PODRÓŻ KORYTARZAMI W LODOWYCH JASKINIACH PEŁNYCH SKARBÓW ! Pływanie w jaskini w otoczeniu światła i muzyki ? Kim byli Celtowie ? Jakich instrumentów używali ? Jaka temperatura jest w jaskini ? Czeka nas podróż niezwykła, pełna wspaniałej historii i zagadek do Kopalni Soli Hallein  (wwwsalzwelten.at) przejażdżka łodzią po podziemnym wyrobisku www.salzwelten.at.
3. 
Kolejno udamy się do największej na świecie Jaskini Lodu Eisriesenwelt  (www.eisriesenwelt.at). Będziemy niczym Hobbici przemierzać największą na Świcie jaskinie lodową ! Podziemne korytarze, zachwycające miejsca. Widoki was zaskoczą.
4. Zwiedzanie twierdzy Hohenwerfen z widowiskowym pokazem ptaków drapieżnych.
5. WIELKA APLEJSKA KRAINA LODU ! Tego dnia czeka na nas największa atrakcja. Wycieczka drogą wysoko alpejską  na Lodowiec Grossglockner ( 3798 m. n.p.m ), który jest najwyższym szczytem w Austrii, z zapierającymi dech  krajobrazami, pięknymi wodospadami, spiętrzonymi jeziorami górskimi i niespotykaną szatą roślinną; www.grossglockner.at.  Z czego składa się lodowiec, na pewno tylko z lodu ? Dlaczego nie topnieje ? Jakie zwierzęta i rośliny żyją tak wysoko ? Będziesz zaskoczony jak wiele pytań narodzi się w Twojej głowie. Zobaczysz zachwycającą naturę, prawdziwy skarb Alp !  Poznasz fascynujący Świat wiecznego lodu. Na miejscu znajduje się centrum turystyczne (ścieżki edukacyjne, mapki, panoramiczna sala,wystawy multimedialne.
6. Wycieczka do wodospadu Golling – jednego z najbardziej atrakcyjnych i romantycznych pomników przyrody ; www.golling.info.
7.
Pałac i ogrody wodnych uciech Hellbrunn – wieczorne zwiedzanie połączone z wodnymi igraszkami, tajemnicze groty, figurki poruszane siłą wody i sprytnie ukryte fontanny zapewniają dobrą zabawę i przynoszą przyjemną ochłodę w upalne dni a gra wody, świateł i muzyki nadaje im magiczną aurę.
8. dyskoteki
9.
wycieczki piesze
10.
piłka siatkowa, piłka nożna
11.
zajęcia tenisowe na kortach
12.
kąpiele w basenie, gry i zabawy w wodzie, doskonalenie pływania, piłka wodna
13.
zabawy i konkursy
14.
profile dodatkowo płatne:
- warsztat piłki nożnej   
Pod okiem instruktora będziesz doskonalić naukę gry w zespole i poszczególnych elementów gry: na pozycji bramkarza, obrońcy, pomocnika i napastnika. Nauka poprawnego prowadzenia piłki, obrony, uników, zwodów, trików piłkarskich, żonglerki. Poznasz tajniki strategii rozgrywania meczów i ustawienia zawodników, cena warsztatu  70 zł
- warsztat siatkówki ,
uczestnicy pod okiem profesjonalnych trenerów zapoznają się z podstawowymi zasadami gry w piłkę siatkową, a w szczególności: technika poruszania się i przyjmowanie prawidłowej postawy, przyjęcie i oddanie piłki sposobem górnym i dolnym w postawie wysokiej, niskiej i o zachwianej równowadze, zbicie piłki, plas, kiwka, blok, zagrywka stacjonarna i z wyskoku.  cena 60 zł
- warsztat pływacki,
dla osób początkujących, które opanowały podstawową umiejętność pływania prowadzone są zajęcia, podczas których poznają poza klasycznym także styl motylkowy, grzbietowy i zmienny. Osoby, które znają wszystkie pływackie style, będą z kolei doskonalić swoje umiejętności i pracować nad jeszcze lepszymi wynikami. cena 80 zł
- warsztat tenisa ziemnego ,
poznanie przepisów gry, prawidłowa postawa, sposoby poruszania się po korcie, nauka i doskonalenie gry  
w tenisa. cena 100 zł

 UWAGA

·         1. Uczestnicy zobowiązani są posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.
     2. Bagaż należy zapakować do toreb podróżnych lub plecaków bez stelażowych.
     3. Proszę pamiętać o ciepłych ubraniach (jaskinie, lodowiec)  i odpowiednim obuwiu
     4. Należy ze sobą zabrać: wypełnioną kartę kwalifikacyjną, wygodne obuwie do pieszych wycieczek, mały plecak,
        kurtkę ortalionową, nakrycie głowy od słońca, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy.
     5. Dojazdy antenowe mogą odbywać się  innym środkiem transportu niż wyszczególniony jako główny w ofercie
        (antena mikrobusem, PKP – rezerwacja miejsc siedzących lub samochodem osobowym pod
        opieką wychowawcy - konwojenta).

WYCIECZKI FAKULATYWNE (dodatkowo płatne)
1.  wypad do AMADE !  Co nas czeka ? Otwarte baseny z zachwycającym widokiem na Alpy, kryte baseny, ,, Płynąca rzeka ‘’, 1000 metrów kwadratowych powierzchni wodnej, baseny na powietrzu i w hali, 4 zjeżdżalnie, w tym jedna z efektami video, świetlnymi i dźwiękowymi, kanał z płynącą wodą, ławki masujące itp.; www.wasserwelt.at, cena 20 euro
2. Raffting - 35 E      

 

Galeria imprezy