Impreza

Z psem na wakacje - kolonia i obóz dla dzieci i młodzieży z własnymi psami, II stopnia (zaawansowani)

wiek: od 12 lat

Mazury – Gierłoż

 

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
OZPII 124-06-202430-06-2024 osoba towarzysząca bez psa rabat 300 zł do 31.12.232299
Rezerwuj
OZPII 201-07-202409-07-2024 osoba towarzysząca bez psa rabat 300 zł do 31.12.232599
Rezerwuj
OZPII 310-07-202418-07-2024 osoba towarzysząca bez psa rabat 300 zł do 31.12.232599
Rezerwuj
OZPII 419-07-202427-07-2024 osoba towarzysząca bez psa rabat 300 zł do 31.12.232599
Rezerwuj
OZPII 528-07-202405-08-2024 osoba towarzysząca bez psa rabat 300 zł do 31.12.232599
Rezerwuj
OZPII 606-08-202414-08-2024 osoba towarzysząca bez psa rabat 300 zł do 31.12.232599
Rezerwuj
OZPII 715-08-202423-08-2024 osoba towarzysząca bez psa rabat 300 zł do 31.12.232599
Rezerwuj
OZPII 824-08-202430-08-2024 osoba towarzysząca bez psa rabat 300 zł do 31.12.232299
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Obóz ten powstał z myślą o psach, które, brały już udział w szkoleniu z zakresu podstawowego posłuszeństwa a ich właściciele chcieliby aby dalej kontynuowały naukę oraz utrwalały posiadane już umiejętności. Na obozie psy wezmą udział w szkoleniu z zakresu rozszerzonego posłuszeństwa, przejdą do szeregu trudniejszych ćwiczeń, nauczą się odróżniać komendy słowne od optycznych. Na imprezie o takim profilu będziecie mogli połączyć przyjemny wypoczynek dla Was z aktywnym rozwojem czworonoga, dla którego będą to także wakacje na świeżym powietrzu, stale w ruchu.  
Oprócz programu szkoleniowego w czasie wolnym chodzimy na plażę, na spacery do lasu, odbywają się także różne konkursy, gry i biegi terenowe.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic, telewizor) oraz w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka - wc+prysznic), nocujemy razem z pieskami.
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani treserzy, wychowawcy.
Ubezpieczenie - NW.
Realizację programu w zależności od możliwości uczestników i ich piesków oraz warunków pogodowych.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd pociągiem. Opłata za psa w pociągu 32 zł (w obie strony). Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek - od 12 lat (młodsi z dorosłym opiekunem). Karta kolonijna ze zgodą rodziców, zgłoszenie uczestnictwa-umowa (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Pies musi posiadać umiejętności z zakresu podstawowego posłuszeństwa. Jeśli na imprezie okaże się, iż ich nie posiada, zostanie przesunięty na obóz I stopnia.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Polar, obuwie na miękkiej podeszwie, czapkę z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Kaucja zwrotna 50 zł.

..:: DLA PIESKA ZABIERAMY
Nylonowe lub skórzane: obrożę (nie kolczatkę), smycz zwykłą ok. 2m, kaganiec, saszetka na smakołyki + smakołyki, ręcznik dla psa, ulubione zabawki. Identyfikator psa przymocowany do obroży. Koce spełniające funkcję posłania, dwie miski. Wystarczającą na obóz ilość suchej karmy lub produktów potrzebnych do przyrządzenia jedzenia gotowanego (ryż, makaron, puszki itp.). Torebki na odchody. Świadectwo zdrowia stwierdzające że pies posiada aktualne wymagane szczepienia i nie jest chory - otrzymamy je u lekarza weterynarii. Świadectwo należy wyrobić na dwa dni przed obozem.

..:: JAKIE PSY NIE MOGĄ POJECHAĆ NA OBÓZ
Wyjątkowo agresywne, chore, w trakcie leczenia lub w okresie rekonwalescencji, suki w okresie cieczki oraz psy nad którymi ich właściciele nie są wstanie zapanować psychicznie i fizycznie np. utrzymać ich na smyczy. Piesek musi zachowywać czystość w pomieszczeniach. 

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Istnieje możliwość niezrealizowania wybranych punktów programu, o czym decyduje kierownik obozu.

..:: PROGRAM
Szkolenie psa z zakresu rozszerzonego posłuszeństwa

Na początku zostaną powtórzone wszystkie informacje i umiejętności które pies posiada z zakresu podstaw posłuszeństwa.
Na tym szkoleniu psy uczone są w miarę swoich możliwości chodzenia bez smyczy, przywołania do właściciela, wykonywania komend przy nodze właściciela, siad, waruj, stój i zostawania w tych pozycjach, aportowania oraz innych komend lub sztuczek. Uczymy się podstaw obedience. Na zaawansowanym posłuszeństwie wprowadzamy w trening czynniki rozpraszające psa. Szkolenie to wymaga dużego zaangażowania przewodnika i psa, jest natomiast bardzo przyjemne. Oparte jest ono na zasadzie nagradzania psa smakołykami i zabawkami, gdzie pierwszą karą jest brak smakołyka bądź zabawy.
 
Szkolenie psa z podstaw agility na torze przeszkód
Zajęcia odbywają się na podstawowym torze agility. To doskonała nauka poprzez aktywną zabawę. Treningi na torze mają wprowadzić psa w podstawy pokonywania przeszkód, pomóc pozbyć się ewentualnych lęków i pogłębić więź z człowiekiem. Każdy pies prowadzony jest indywidualnie zgodnie ze swoimi możliwościami psychofizycznymi.

Wykład teoretyczny
Podczas obozu odbędą się 1-2 wykłady teoretyczne dla uczestników. Porozmawiamy o mowie ciała psa, która dostarcza nam bardzo wielu cennych informacji o naszym czworonogu. Dowiemy się jak budować prawidłową więź człowiek – pies, jakie istnieją psie sporty, co oznacza szkolenie, motywacja i jak wzmacniać psie zachowania.

Rekreacja i wypoczynek
Pomiędzy zajęciami organizujemy spacery po lesie, na plażę i do miasta. Organizujemy także ogniska, dyskoteki, wyjścia na strzeżone kąpielisko, gry i zabawy terenowe. Niejednokrotnie odbywać się będą integracje z pozostałymi uczestnikami innych obozów.

Zabawy z psem
Są to zabawy mające na celu rozwijanie i pogłębianie więzi człowiek – pies.
W zależności od umiejętności i poziomu wyszkolenia psów będą organizowane zabawy połączone ze szkoleniem.

Zawody na zakończenie
Na koniec turnusu w miarę możliwości będzie zorganizowane podsumowanie szkolenia w formie zabawowych „zawodów” psich umiejętności.

Wizyta weterynarza
Opowie nam jak rozpoznawać pierwsze objawy podstawowych chorób, jak prawidłowo żywić i pielęgnować psa. Zademonstruje nam jak należy zabandażować krwawiącą ranę, jak usztywnić zwichniętą kończynę.

 

Podchody
Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
Olimpiada Wodna

Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.

Wieczorne Ogniska
Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.

Flagi
Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika.

Dyskoteki
Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych.

Baloniada
Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro.

Festiwal Kolorów
To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze!
Kawiarenka

Wieczorami, w ciszy nocnej starsi uczestnicy obozów wcale nie muszą być w domkach, mogą wspólnie spędzać czas w kawiarence, grając w różnego rodzaju gry np. mafię, ping-ponga, bilard, karaoke lub oglądać filmy.  

Nocny Maraton Filmowy
Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. 

Olimpiada Sportowa
Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

Gry i Zabawy Stolikowe
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. 

Chrzest Obozowy
To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie. Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM.  

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok...:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa  
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal do wyłącznej dyspozycji starszych uczestników obozów Wandrusa, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn czy pieczemy kiełbaski na ognisku.


..:: WARUNKI UCZESTNICTWA PSA W OBOZIE
1. Psy razem z uczestnikami mieszkają wspólnie z innymi psami w pokojach w pawilonie lub w pokojach w domkach (razem mieszkają ze sobą dwa lub trzy psy). Nie mogą jechać na obóz psy które: nie tolerują zamieszkania wspólnie z innymi psami, wyjątkowo agresywne, chore, w trakcie leczenia lub w okresie rekonwalescencji, suki w okresie cieczki oraz psy nad którymi ich właściciele nie są wstanie zapanować psychicznie i fizycznie np. utrzymać ich na smyczy oraz rasy psów uznane w Polsce lub w innych krajach świata za niebezpieczne.

Uwaga! Zdarza się, że uczestnicy-dzieci, mimo wcześniejszych deklaracji, nie są w stanie zapanować nad swoim psem (także małym). Czasem pies w domu jest łagodny i dobrze ułożony,  po przyjeździe na obóz nagle staje się agresywny. Np. mały pies atakuje większe psy, gryzie po rękach swojego właściciela, duży pies przestaje słuchać, jest agresywny w stosunku do innych psów itp. Jest to spowodowane tym, że pies próbuje "walczyć o przywództwo w stadzie" ze swoim młodym właścicielem. Dla psa jest to zachowanie racjonalne, gdyż w stałym miejscu zamieszkania pies uznaje za przywódcę stada któregoś z dorosłych rodziców, a nie dziecko (mimo tego że dziecko się psem najwięcej zajmuje). W takiej sytuacji jedno z rodziców musi przyjechać na miejsce obozu w ciągu 24 godzin i wspólnie z dzieckiem zajmować się psem, lub uczestnik z takim psem musi wyjechać z obozu do domu. Jeśli jest taka możliwość, kwaterujemy takie pieski z właścicielami osobno, ale nie możemy tego zagwarantować.

2. Opiekunowie uczestnika zobowiązują się do zabrania psa z obozu na własny koszt jeśli:

  • pies  będzie wykazywał na imprezie zachowania agresywne, zagrażające bezpieczeństwu innych dzieci i psów;
  • nie będzie zgodnie zamieszkiwał z innym psem w pokoju - nie będzie tolerował innego psa w pokoju - na przykład będzie się na niego rzucał, stale warczał, prowokował "zwarcia";
  • pies swoim zachowaniem będzie uniemożliwiał zajęcia w grupie z innymi psami;
  • zachoruje on w trakcie trwania imprezy.

Pies zostanie zabrany z obozu w ciągu 24 godzin od otrzymania informacji od organizatora imprezy lub jego przedstawiciela. Jeśli nie zostanie on odebrany na czas, organizator może oddać go do psiego hotelu, a koszty jego pobytu i przewozu do hotelu pokrywają jego właściciele.

3. Opiekunowie uczestnika zobowiązują się do zabrania suczki na własny koszt jeśli ta w trakcie trwania imprezy dostanie cieczkę. Suczka zostanie zabrana z obozu w ciągu 24 godzin od otrzymania informacji od organizatora imprezy lub jego przedstawiciela. Jeśli nie zostanie ona odebrana na czas, organizator może oddać ją do hotelu psiego, a koszty jej pobytu i przewozu do hotelu pokrywają właściciele.
4. Uczestnik w trakcie trwania imprezy będzie głównie poświęcać czas swojemu psu.
5. Uczestnik nie będzie korzystał z toru przeszkód bez nadzoru instruktora lub jego zgody.
6. Pies na ośrodku i po za nim będzie chodził tylko na smyczy.
7. Pies będzie spuszczany ze smyczy tylko na terenie ogrodzonym i wyznaczonym do tego celu.
8. Uczestnik nie może podchodzić do obcego psa bez obecności i zgody jego właściciela.
9. W kontaktach z psami należy zachować ostrożność:
- nie podchodzić do psa który śpi lub je
- nie wybudzać psa ze snu
- nie drażnić psa
- nie przeszkadzać psu podczas odpoczynku
- nie wykonywać gwałtownych gestów wobec psa
10. W kontaktach mojego psa z innymi psami zachowam należytą ostrożność:
- nie będę doprowadzać swojego psa do innego psa kiedy on je lub śpi
- nie będę bawić się zabawką mojego psa z innym psem
- nie będę doprowadzał do sytuacji, kiedy dwa psy bawią się jedną zabawką
- nie będę podchodził z moim psem do innego psa, jeśli wiem że psy te się nie lubią
11. Uczestnik pokrywa ewentualne koszty weterynaryjne, jeśli jego pies pogryzie innego psa. Koszty za leczenie zostaną zwrócone w ciągu 7 dni od przedstawienia faktur na wskazane konto.
12. Każdy uczestnik ma obowiązek sprzątać po swoim psie.
13. Uczestnik musi zabrać ze sobą na obóz torebki na psie odchody.
14. Uczestnik i pies muszą stosować się do regulaminów obowiązujących w danym miejscu.


..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.
Ceny za transport na imprezy Wandrusa obowiązują osoby uprawnione do zniżki szkolnej, studenckiej. W przypadku jej braku osoby dopłacają różnicę w opłacie za bilet przy wpłacie za imprezę. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnej polskiej legitymacji szkolnej, studenckiej uprawniającej go do zniżki. W przypadku jej braku dopłaca konduktorowi różnicę w cenie biletu, opłatę za wypisanie biletu, ewentualną karę.

Galeria imprezy