Impreza

Wodny Obóz z kursem na Ratownika WOPR

wiek: od 16 lat

Mazury
 - Wałdowo

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
RWR 124-06-202430-06-20241999
Rezerwuj
RWR 201-07-202409-07-20242399
Rezerwuj
RWR 310-07-202418-07-20242399
Rezerwuj
RWR 419-07-202427-07-20242399
Rezerwuj
RWR 528-07-202405-08-20242399
Rezerwuj
RWR 606-08-202414-08-20242399
Rezerwuj
RWR 715-08-202423-08-20242399
Rezerwuj
RWR 824-08-202430-08-20241999
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Lubisz wodę, dobrze pływasz, przyjedź na obóz i zrób kurs na Ratownika WOPR. Celem takiego kursu jest przygotowanie uczestnika do przyszłej pracy na kąpieliskach, pływalniach krytych i odkrytych, koloniach dla dzieci i obozach młodzieżowych oraz w czasie imprez na wodach i nad wodami zgodnie z obowiązującymi przepisami - po uzyskaniu uprawnień państwowych Ratownika Wodnego.

 ..:: PROGRAM PODSTAWOWY

 • Szkolenie na Ratownika WOPR
  Odbywa się przez część obozu według programu szkolenia (patrz niżej). Pozostała część obozu będzie obejmować różne aktywne zajęcia na wodzie.
 • Żeglarstwo
  Rejsy żeglarskie na jachtach kabinowych połączone z nauką podstaw obsługi i manewrowania jachtem żaglowym. 
RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA  RATOWNIK WOPR
Program obejmuje: sprawdzian wstępny, zagadnienia prawne i etyka, organizacja pracy Ratownika WOPR, ratownictwo medyczne, techniki ratownictwa wodnego. Celem kursu jest otrzymanie uprawnień Ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zajęcia praktyczne to m.in: egzamin sprawnościowy, pływanie stylowe i w ubraniu, skoki ratunkowe oraz sposoby bezpiecznego wejścia do wody, podstawy nurkowania, posługiwanie się podręcznym sprzętem ratowniczym (koło, rzutka, węgorz i inne), holowanie poszkodowanych, symulowane akcje ratownicze, zawody. Zajęcia teoretyczne: zasady etyki wodniackiej oraz zabiegi RKO i pierwszej pomocy.


Uczestnicy otrzymują legitymację WOPR, oraz uprawnienia Ratownika WOPR (Lifesaver - Międzynarodowej Organizacji Ratownictwa Wodnego, ILS - International Life Saving). Dla osób zainteresowanych istnieje możliwość wyrobienia Karty Identyfikacyjnej Członka WOPR oraz dodatkowo do karty, Identyfikatora stopnia WOPR (dwa plastiki 20 zł za każdy dokument). W przypadku zainteresowania nabyciem ww. dokumentów należy posiadać dodatkowe dwa zdjęcia o wymiarach 3,5 x 4,5 cm oraz specjalną zgodę rodziców. Dokumenty zostaną przekazane drogą pocztową w terminie min. 2 miesięcy od zakończenia obozu.


..:: PROGRAM DODATKOWY (wliczony w cenę obozu)

 • Kajaki lub rowery wodne
  Wyprawy po jeziorze, odpoczynek i rekreacja na wodzie.
 • Wyprawy rowerowe
  Jak bezpiecznie jeździć na rowerze, być widocznym na drodze, jak postępować w razie wypadku, to tylko niektóre z informacji jakich dowiemy się na obozie. Po instruktażu zapraszamy na wycieczkę. Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki rowerowej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze.
 • Plażowanie i kąpiele pod opieką ratownika
  Czyli słodki chillout, plażowanie, kąpiele.
..:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW (wliczony w cenę obozu)
 • Gra terenowa - podchody
  Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
 • Olimpiada Wodna
  Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
 • Olimpiada Sportowa
  Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

..:: PROGRAM WIECZORNY (PO KOLACJI)
Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.
Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gry i Zabawy Stolikowe. W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Chrzest Obozowy. To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie. Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM. 

..:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa   
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal do wyłącznej dyspozycji starszych uczestników obozów Wandrusa, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn czy pieczemy kiełbaski na ognisku.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.


..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Ośrodek Wypoczynkowy BAJKA, Wałdowo 48, 14-100 Ostróda. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie - zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
 • Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
 • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
 • Ubezpieczenie - NW
 • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
 • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os. Opłata WOPR: egzamin, pierwsza składka członkowska, koszt około 450 zł (płatne przelewem na konto WOPR, nr konta otrzymują zgłoszeni na obóz uczestnicy). Opłata ta jest integralną (obowiązkową) dopłatą za udział w imprezie. Osoby nieposiadające uprawnień Młodszego Ratownika WOPR mogą przejść od razu szkolenie na:
Młodszego Ratownika WOPR i Ratownika WOPR w ramach jedego szkolenia na obozie,
dla osób które nie posiadają uprawnień Młodszego Ratownika WOPR opłata jest wyższa i wynosi około 900 zł. Opłata ta jest integralną (obowiązkową) dopłatą za udział w imprezie.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek: od 16 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Uprawnienia Młodszego Ratownika WOPR. Osoby nieposiadające tych uprawnień mogą przejść od razu szkolenie na Młodszego Ratownika WOPR i Ratownika WOPR w ramach jedego szkolenia na obozie.

Dodatkowa Opłata WOPR:
egzamin, opłata szkoleniowa:

 • około 450 zł Młodszy Ratownik WOPR
 • około 450 zł RatowniK WOPR
 • około 450+450 zł dla osób które mają ukończone 16 lat i nie posiadają uprawnień Młodszego Ratownika WOPR a chcą od razu zrobić uprawnienia Ratownika WOPR
 • dodatkowo osoby które ukończyły 17 lat roczna składka członkowska WOPR 50 zł

płatne przelewem na konto WOPR, numer konta oraz szczegółową informację nt. wysokości opłaty otrzymują zgłoszeni na obóz uczestnicy. Opłata ta jest integralną (obowiązkową) dopłatą za udział w imprezie.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), grube rękawice, buty sportowe typu adidasy, trampki, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem uv. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). ABC nurkowania. Dowód wpłaty opłaty ok. 450 zł (lub ok. 900 zł) zależnie od wybranego wariantu szkolenia (patrz opis wyżej) na konto WOPR. Kaucja zwrotna 50 zł.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

Galeria imprezy