Obozy w Wałdowie koło Ostródy na Mazurach

W Wałdowie w ośrodku "Bajka" koło Ostródy na Mazurach organizujemy
obozy żeglarskie, windsurfingowe, sportów wodnych, quadowe, paintballowe i przygody.

Więcej o ośrodku Bajka tutaj
Informacje: tel. 501-647-139, 504-460-166

Ośrodek "Bajka" jest miejscem organizacji wielu obozów Wandrus Travel na Mazurach. O wyborze tego miejsca zadecydowało między innymi:

  • zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic) oraz w domkach (w każdym łazienka - wc+prysznic);
  • w każdym pokoju telewizor;
  • duża stołówka i wiele sal zajęciowych, w których możemy organizować różne obozowe spotkania, dyskoteki i imprezy;
  • sala na "wieczorną kawiarenkę" ze stołami bilardowymi, ping-pongiem, pinbalem, piłkarzykami;
  • położenie ośrodka bezpośrednio nad wodą, nad dużym jeziorem Drwęckim, doskonale nadającym się do aktywności wodnych;
  • obszerny, zróżnicowany, zadrzewiony teren ośrodka, z wieloma boiskami, kortem tenisowym i miejscami do prowadzenia zajęć;
  • własna, ośrodkowa plaża z pomostami, kąpielisko strzeżone przez ratownika, wraz  z płycizną, z której korzystają uczestnicy obozów windsurfingowych, pływający na optymistach i inni uczestnicy obozów wodnych;
  • przystań jachtowa z pomostami, do których cumują nasze jachty i motorówki;
  • bliskość lasu i dzikich terenów, na których organizujemy wiele obozowych wycieczek, wypraw i rajdów;
  • doskonałe tereny na paintball i rajdy quadami;

Zapraszamy na wakacyjne obozy Wandrusa w ośrodku Bajka w Wałdowie

   Obóz Rekreacyjno-Wypoczynkowy
Nareszcie możesz samodzielnie zdecydować, co robisz na obozie! Czy spędzasz dzień bardziej aktywnie - na wyprawach kajakowych, rejsach żeglarskich, czy też bardziej wygodnie - na plaży, na kąpielisku czy na wodzie na rowerach wodnych. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: wyprawy quadowe, paintball, jazdy na torze gokartowym, rejsy motorówką.
     
  Obóz Windsurfingowy
Codzienne szkolenie windsurfingowe - na wodzie spędzamy mniej więcej pół dnia. Grupę na wodzie asekurują instruktorzy na motorówce. Startujemy z wydzielonej plaży windsurfingowej. W programie także rejsy żeglarskie, wyprawy kajakowe i liczne aktywności obozowe. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: wyprawy quadowe, paintball, jazdy na torze gokartowym, rejsy motorówką.
     
  Obóz Windsurfingowo-Quadowy
Codzienne szkolenie windsurfingowe - na wodzie spędzamy mniej więcej pół dnia. Grupę na wodzie asekurują instruktorzy na motorówce. Startujemy z wydzielonej plaży windsurfingowej. Po zajęciach wodnych przesiądziemy się na czterokołowe maszyny - quady. Na quadach jeździmy w prawdziwym, zróżnicowanym terenie a nie w kółko, po torze. W programie także rejsy żeglarskie, wyprawy kajakowe i liczne aktywności obozowe. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym, rejsy motorówką.
     
  Obóz Quadowy+Sporty Wodne
To obóz dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas w terenie - na wyprawach quadowych i na wodzie - na rejsach żeglarskich, na wyprawach kajakowych, na desce z żaglem, na motorówce i pływając za motorówką na nartach wodnych, wakeboardzie, czy na bananie i oponce. Obozowe aktywności uzupełnia bogaty program zajęć dodatkowych, gry i zabawy, kąpiele i plażowanie, wieczorne ogniska i dyskoteki.
Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym
     
  Obóz żeglarski stacjonarny na patent żeglarza jachtowego
Program obozu podporządkowany jest szkoleniu na patent żeglarza. Dużo czasu spędzamy na wodzie trenując manewry, odbywają się także wykłady teoretyczne. Rozkład zajęć uzależniony jest przede wszystkim od pogody, na przykład: gdy wieje wiatr – dużo pływamy, gdy nie można żeglować – wykorzystujemy czas na teorię. Szkolenie na patent realizujemy wg programu Polskiego Związku Żeglarskiego. Obejmuje manewrowanie jachtem i teorię. Egzamin odbywa się pod koniec obozu. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: wyprawy quadowe, paintball, jazdy na torze gokartowym, rejsy motorówką.
     
  Obóz Sportów Wodnych
Dla wszystkich wodomaniaków! Windsurfing. Żeglarstwo - rejsy na jachtach żaglowych. Popłyniemy na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania i zachowania na pokładzie. Narty wodne i wakeboard. Holowanie za motorówką na 1-osobowej oponce i 3-osiobowym bananie. W pędzie i ślizgu za motorówką - w czasie gdy część grupy pływa na wodnych zabawkach, pozostali mogą na zmianę obserwować ich wodne szaleństwa z pokładu motorówki.
  Zostań żeglarzem - Pierwszy Obóz Żeglarski  
Zarażamy pasją do żeglowania! Obóz przeznaczony jest dla tych, którzy chcą uczyć się żeglować w stylu zbliżonym do obozu żeglarskiego, ale nie mają 14 lat i nie mogą zdawać egzaminu. W trakcie zajęć największy nacisk kładziemy na praktykę i naukę żeglowania. Uczestnicy codziennie żeglują przez kilka godzin, a chętni mogą żeglować dłużej. Nie "wozimy" uczestników na wielkich jachtach, na których nie są w stanie brać udziału w manewrach czy sterowaniu. Pływamy przeważnie na jachtach kabinowych średniej wielkości (6-7 metrów) dzięki czemu uczestnicy aktywnie biorą udział w obsłudze żagli i sterowaniu.

  Obóz Paintballowo-Quadowy
Quady: terenowe czterokołowce, na których wyruszamy w długie, wielokilometrowe, wyprawy. Nie jeździmy po torze przy ośrodku a w prawdziwym, zróżnicowanym terenie, każdy wyjazd to przygoda, ekspedycja w klimacie rajdu off-road. Jeździmy na bardzo dobrych quadach marki CanAm Outlander 450, 570 i Kymco 300.
Paintball to bitwy w których naszą broń stanowią uznane na całym świecie markery typu Tippman, strzelające żelowymi kulkami. Gramy w mundurach ochronnych i specjalnych maskach. Oprócz typowych bitew rajdy, szturmowanie budynków, desanty,operacje specjalne, odbijanie zakładników.
 
Obóz Quadowo-Żeglarski
To obóz dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas w terenie - na wyprawach quadowych i na wodzie - na rejsach żeglarskich. Uczestnicy codziennie żeglują przez kilka godzin, oraz jeżdżą na kilkugodzinne wyprawy quadowe na quadach CanAm i Kymco. Pływamy przeważnie na jachtach kabinowych średniej wielkości (6-7 metrów) dzięki czemu uczestnicy aktywnie biorą udział w obsłudze żagli i sterowaniu. Obozowe aktywności uzupełnia bogaty program zajęć dodatkowych, gry i zabawy, kąpiele i plażowanie, wieczorne ogniska i dyskoteki. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym.
  Obóz Quadowo-Przygodowy
Quady: terenowe czterokołowce, na których wyruszamy w długie, wielokilometrowe, wyprawy. Nie jeździmy po torze przy ośrodku a w prawdziwym, zróżnicowanym terenie, każdy wyjazd to przygoda, ekspedycja w klimacie rajdu off-road. Jeździmy na bardzo dobrych quadach marki CanAm Outlander 450, 570 i Kymco 300. Dla dobrze jeżdżących jazdy nocne.
  Obóz Narty Wodne-Wakeboard
Wakeboard to deska, na której płyniemy w ślizgu, holowani za motorówką, przypominająca deskę snowboardową. Pływanie na  Nartach wodnych to również wspaniała zabawa na wodzie. Codziennie odbywają się zajęcia praktyczne na wodzie. Aktywności dopełniają inne zajęcia na wodzie i lądzie - rejsy żeglarskie, wyprawy kajakowe i rowerowe. Holowanie za motorówką na 1-osobowej oponce i 3-osobowym bananie. W pędzie i ślizgu za motorówką - w czasie gdy część grupy pływa na wodnych zabawkach, pozostali mogą na zmianę obserwować ich wodne szaleństwa z pokładu motorówki. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym, wyprawy quadowe.

.