Impreza

Obóz Żeglarski, Stacjonarny na Patent Żeglarza Jachtowego, Mazury

wiek: 14-18 lat

Mazury - Wałdowo

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
ZSB 124-06-202430-06-20241999
Rezerwuj
ZSB 201-07-202409-07-20242399
Rezerwuj
ZSB 310-07-202418-07-20242399
Rezerwuj
ZSB 419-07-202427-07-20242399
Rezerwuj
ZSB 528-07-202405-08-20242399
Rezerwuj
ZSB 606-08-202414-08-20242399
Rezerwuj
ZSB 715-08-202423-08-20242399
Rezerwuj
ZSB 824-08-202430-08-20241899
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Zapraszamy uczestników zainteresowanych przejściem szkolenia żeglarskiego i uzyskaniem patentu żeglarza jachtowego, chcących przekonać się, na czym polega żeglarstwo. Na Mazurach spotkacie Waszych rówieśników – początkujących żeglarzy i entuzjastów sportów wodnych.
Program obozu podporządkowany jest szkoleniu na patent żeglarza. Dużo czasu spędzamy na wodzie trenując manewry, odbywają się także wykłady teoretyczne. Rozkład zajęć uzależniony jest przede wszystkim od pogody, na przykład: gdy wieje wiatr – dużo pływamy, gdy nie można żeglować – wykorzystujemy czas na teorię.
Szkolenie na patent żeglarza realizujemy wg programu Polskiego Związku Żeglarskiego. Obejmuje ono manewrowanie jachtem i zajęcia teoretyczne. Oprócz wykładów należy uczyć się samodzielnie! Realizacja szkolenia uzależniona jest od pogody – m.in. długotrwały brak wiatru może spowodować nieukończenie szkolenia i niedopuszczenie do egzaminu.
Egzamin odbywa się pod koniec obozu przed Komisją z Okręgowego Związku Żeglarskiego. O dopuszczeniu do egzaminu decyduje Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego.

..:: PROGRAM PODSTAWOWY

  • Szkolenie żeglarskie na patent żeglarza jachtowego
    Cały program obozu podporządkowany jest szkoleniu na patent żeglarza. Bloki zajęciowe spędzamy na wodzie trenując manewry. Wieczorami lub gdy nie ma sprzyjających warunków do pływania odbywają się wykłady teoretyczne. Szkolenie na patent żeglarza realizujemy wg programu Polskiego Związku Żeglarskiego.

..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji)
Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Gry i Zabawy Stolikowe. W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gra Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! I wiele innych różnorodnych zajęć.

..:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa 
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.


..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek Wypoczynkowy BAJKA, Wałdowo 48, 14-100 Ostróda. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie – 
zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
Wyżywienie
– całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra
– wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
Ubezpieczenie
– NW
Sprzęt
– potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
Realizację programu
w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.


..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN/os.
Egzamin, patent. Egzamin i patent, wg cennika PZŻ (www.pya.org.pl), płatne komisji egzaminacyjnej.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 14 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, buty sportowe typu adidasy, trampki, sandały z dobrym zapięciem do chodzenia w wodzie, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV, przybory do szycia. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). 2 zdjęcia legitymacyjne. Kaucja 50 zł – zbierana na obozie.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

Galeria imprezy