. PROGRAM DNIA, DOJAZD, DODATKOWE INFORMACJE, OŚRODEK I NOCLEGI . |
dodatkowe atrakcje - tu
ośrodek i noclegi - tu
galeria zdjęć z imprezy - tu
. CHARAKTERYSTYKA IMPREZY . |
Paintball – to gra zespołowa, polegająca na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem) na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry (zależnie od przyjętych zasad).
Gokarty – to małe, jednoosobowe pojazdy wyścigowe, przystosowane do bezpiecznego prowadzenia przez najmłodszych jak i starszych kierowców. Wyścigi na gokartach są zwykle jednym z pierwszych stopni kariery kierowcy wyścigowego. Na obozie poznacie tajniki tego sportu. Weźmiecie udział w bezpiecznej rywalizacji na wyścigowym torze według zasad obowiązujących w Fomule 1. Prowadzenie gokarta nie wymaga od nas szczególnych umiejętności jazdy. Dzięki kartingowi młodzi kierowcy uczą się poprawnych zachowań za kierownicą, doskonalą umiejętności zarówno wyścigowe jak i prawidłowego reagowania na zachowania pojazdu.
Na obozie podstawową aktywnością będą bitwy paintballowe i wyścigi na gokartach.
Wyścigi kartingowe odbywają się na specjalnym, krytym torze gokartowym, jednym z dwóch uznanych za profesjonalne i bezpieczne w województwie warmińsko-mazurskim. Bitwy paintballowe rozgrywamy w różnych warunkach i miejscach - oprócz pola paintballowego organizujemy operacje specjalne w terenie, połączone z wykrywaniem snajperów, desantem z wody za pomocą motorówek i pontonów czy przerzutem części oddziałów za pomocą quadów. Wyjątkowo ciekawą i wciągającą formą paintballa są na naszym obozie bitwy w opuszczonych kompleksach budynków, które polegają na ich obronie i szturmowaniu, odbijaniu zakładników, czy polowaniu na ukrytych snajperów. Scenariuszy gier paintballowych jest mnóstwo i dzięki temu potyczka paintballowa za każdym razem jest inna!
. DLA KOGO JEST TEN OBÓZ . |
- Dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z paintballem i gokartami jak i dla tych, którzy już brali udział w tych aktywnościach. To obóz dla aktywnych uczestników, którzy chcą się ścigać, rywalizować na torze gokartowym oraz brać udział w zróżnicowanych zajęciach paintballowych - od standardowych bitew na polu paintballowym przy ośrodku, po poperacje specjalne w terenie, czy szturmowanie budynków.
. CZYM NASZ OBÓZ RÓŻNI SIĘ OD OBOZÓW INNYCH FIRM? DLACZEGO WARTO GO WYBRAĆ? . |
- Na gokartach jeździmy na dużym, profesjonalnym, halowym torze kartingowym. Nasz tor kartingowy jest jednym z dwóch uznanych za bezpieczne i profesjonalne tory kartingowe w województwie warmińsko-mazurskim. http://prokarting.pl/mapa-tory-kartingowe-w-polsce/tory-kartingowe-wojewodztwo-warminsko-mazurskie/
- Bitwy paintballowe odbywają się nie tylko na polu paintballowym leżącym przy ośrodku. To także wielogodzinne operacje specjalne w rozległym terenie, desanty z przerzutem oddziałów z użyciem środków pirotechnicznych i sprzętu do radiołączności.
- Bitwy w kompleksach opuszczonych budynków to jedne z wyjątkowych zajęć na obozie paintballowym Wandrusa. Szturmowanie lub obrona budynków, wykrywanie snajperów, odbijanie zakładników w realiach walki w mieście.
- Na obozie Wandrusa nie ma limitu kulek paintballowych i uczestnicy nie muszą ich dokupować! Wprowadziliśmy to rozwiązanie jako pierwszy w Polsce organizator obozów paintballowych, dzięki temu wszyscy otrzymują podczas zajęć kulki na bieżąco, tak aby wystarczyły im do aktywnego brania udziału w bitwach.
- Uczestnikom zapewniamy markery, mundury ochronne i maski, a chętnym dodatkowo pancerze ochronne - tzw. "żółwiki".
- Używamy markowego i uznanego sprzętu paintballowego - markerów Tippmann zasilanych powietrzem.
. NASZ SPRZĘT - PAINTBALL I GOKARTY . |
- Gokarty Dino Kart, którymi jeżdżą uczestnicy obozów Wandrusa na torze zostały wyprodukowane przez duńską firmę Dino, należącą do czołowych i uznanych producentów gokartów w Europie. Jeździmy na profesjonalnym, krytym torze gokartowym "Kormoran" w Olsztynie
- Więcej o torze Kormoran - tutaj
- Paintball
- Markery paintballowe Tippmann, różnych podtypów, zasilane powietrzem. Co roku dokupujemy nowe markery.
- Osprzęt - maski ochronne, pancerze ochronne (żółwiki), mundury wojskowe (bluzy i spodnie).
. PROGRAM PODSTAWOWY - zawarty w cenie obozu . |
Zajęcia na gokartach na naszym obozie to:
Szczegółowy opis zajęć paintballowych i gokartowych oraz innych aktywności i zajęć obozowych - poniżej. |
Zajęcia na gokartach |
Gokarty to małe, jednoosobowe pojazdy wyścigowe, przystosowane do bezpiecznego prowadzenia przez najmłodszych jak i starszych kierowców. Na gokartach jeździmy na profesjonalnym, krytym i bezpiecznym torze kartingowym (więcej o torze tutaj). Wyścigi na gokartach są zwykle jednym z pierwszych stopni kariery kierowcy wyścigowego. Na obozie poznacie tajniki tego sportu. Weźmiecie udział w bezpiecznej rywalizacji na wyścigowym torze według zasad obowiązujących w Fomule 1. Prowadzenie gokarta nie wymaga od nas szczególnych umiejętności jazdy. Dzięki kartingowi młodzi kierowcy uczą się poprawnych zachowań za kierownicą, doskonalą umiejętności zarówno wyścigowe jak i prawidłowego reagowania na zachowania pojazdu.
|
Paintball - bitwy na polu paintballowym przy ośrodku |
Pole paintballowe przy ośrodku umożliwia nam realizowanie dynamicznych pojedynków w zróżnicowanym terenie - polno-łąkowym jak i częściowo zadrzewionym. Oprócz naturalnych osłon średniej zieleni mamy różnego rodzaju osłony sztuczne zbudowane z opon, desek, płyt, palet, dołki i stanowiska strzeleckie. Dzięki zróżnicowanym scenariuszom potyczka paintballowa za każdym razem ma inny przebieg. |
Bitwy w terenie dają możliwość realizacji potyczek strzeleckich w realiach prawdziwego pola walki. To szereg różnorodnych akcji w okolicach obozu, w bliższym i dalszym terenie, które dają możliwość rozegrania wielu ciekawych scenariuszy jak "Eskorta VIP-a", "Obrona Fortu", "Za linią wroga", "Zasadzka", "Walka o zrzut", "Poszukiwanie snajperów", "Walka o wyspę" czy "Desant na tyły wroga". W ich trakcie uczestnicy, podzieleni na oddziały, wypełniają rozmaite zadania. Zdobywają teren lub umocnione punkty oporu bądź ich bronią. Dokonują operacji zwiadowczo-dywersyjnych na teren wroga, wykrywają snajperów, poszukują szpiegów i dywersantów. W teren wyruszają zwiadowcy, aby wykryć tajne obozowisko. Ukryci snajperzy przeciwnika starają się ich wyeliminować. Nauczymy się skrycie podchodzić przeciwnika, nawiązywać łączność za pomocą krótkofalówek, działać w większych i mniejszych grupach a także samodzielnie. Wybudujemy terenowe schronienia, które będą stanowić naszą bazę wypadową. Będziemy opracowywać strategię i taktykę, tak aby nauczyć się prowadzić bitewne zmagania. Dowódcy większych i mniejszych oddziałów będą wyznaczani na zmianę wśród uczestników. |
Paintball w terenie - szturmowanie i obrona kompleksów opuszczonych budynków, "czarna" taktyka, odbijanie zakładników i wykrywanie snajperów |
Paintball w kompleksach opuszczonych budynków należy do najbardziej ulubionych wśród uczestników obozów. Szturmowanie i obrona budynków, odbijanie zakładników, wykrywanie snajperów w otoczeniu opuszczonych budynków nadaje realiów każdemu scenariuszowi gry paintballowej. Możemy tu zastosować elementy "czarnej taktyki" czyli walki w mieście, w terenie zurbanizowanym. Różnorodne zabudowania, kręte korytarze, dziesiątki pomieszczeń na wielu poziomach umożliwiają intensywną akcję, nadają dynamiki i emocji starciom paintballowym. |
. PROGRAM DODATKOWY - zawarty w cenie obozu . |
Survival
Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna i wodna kuchnia. Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu – w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację.
Gra terenowa – podchody
Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
Olimpiada Sportowa
Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.
Gry i Zabawy Stolikowe.
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów.
Gra Flagi.
Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika.
Baloniada.
Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro.
Festiwal Kolorów.
To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze!
. PROGRAM WIECZORNY - po kolacji . |
Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. I wiele innych różnorodnych zajęć.
. WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa . |
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal, gdzie gramy w kręgle na profesjonalnych torach, popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn.
- Więcej o Wieczornej Kawiarence - tutaj
. WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU . |
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Miłakowo – Pałac Wojciechy, Dwór Bieniasze. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.
..:: CENA ZAWIERA
- Zakwaterowanie – Hotele: *** Pałac Wojciechy i *** Dwór Bieniasze koło Morąga. 8 noclegów w budynku głównym lub domkach i apartamentach o takim samym standardzie. Pokoje 2, 3, 4-osobowe (każdy pokój z łazienką wc+prysznic, część wc+wanna), część pokojów typu studio.
- Wyżywienie – całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
- Kadra – wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
- Ubezpieczenie – NW
- Sprzęt – potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
- Wyścigi na gokartach
Trzy wyjazdy na tor kartingowy "Kormoran" w Olsztynie. Podczas każdego wyjazdu bierzemy udział w trzech wyścigach, każdy wyścig trwa siedem minut. - Paintball
Sześć lub siedem półdniowych zajęć paintballowych. Niektóre zajęcia jak na przykład operacje specjalne czy szturmowanie opuszczonych budynków mogą trwać większą część dnia lub cały dzień. Nie ma limitu kulek paintballowych, uczestnik otrzymuje ich na bieżąco tyle, aby móc brać udział w zajęciach. - Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.
..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
- Dojazd autokarem lub pociągiem - rozkład jazdy jest tutaj
- Program Dodatkowe Atrakcje - więcej - tutaj.
- Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN/os.
- Zajęcia na gokartach - obowiązkowa dopłata 600 zł.
..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
- Wiek 10 lat.
- Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze).
- Legitymacja szkolna.
- Gokart - minimalny wzrost 1,45 m. Zajęcia na gokartach - dopłata obowiązkowa 600 zł płatna w biurze.
..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, trampki, buty typu „trapery” do marszów, sandały z dobrym zapięciem do chodzenia w wodzie, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV, przybory do szycia. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Buty trekingowe „za kostkę”, rękawiczki motocyklowe lub rowerowe „bez palców. Kaucja 50 zł – zbierana na obozie.
- Pełna lista wyposażenia i poradnik Wandrusa co zabrać na obóz i jak się spakować na obóz - tutaj
..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.
..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce - rozkład jazdy jest tutaj.
. DOJAZD ZORGANIZOWANY NA OBÓZ Z OPIEKĄ PILOTÓW . |
- Dojazd zorganizowany na obóz i powrót z obozu organizujemy za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkudziesięciu większych miast w Polsce, między innymi z Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Gniezna, Iławy, Inowrocławia, Katowic, Koszalina, Krakowa, Leszna, Lęborka, Łodzi, Malborka, Poznania, Słupska, Sopotu, Szczecina, Tczewa, Torunia, Warszawy, Wrocławia. Lista miast z dojazdem zorganizowanym jest tutaj.
- W przypadku dojazdu pociągiem opłata za dojazd zorganizowany zawiera już cenę biletu na pociąg (miejsce rezerwowane). Bilety ma ze sobą pilot grupy.
- Każda opcja transportu zorganizowanego obejmuje przejazd pod opieką pilota do/z ośrodka, gdzie organizowany jest obóz. Pilot opiekuje się uczestnikami od/do miejsca zbiórki/wsiadania do/z ośrodka - miejsca obozu.
- Rezerwacji dojazdu zorganizowanego należy dokonać w momencie wypełniania formularza rezerwacji na obóz. Istnieje możliwość wykupienia dojazdu w późniejszym czasie - jeśli będą dostępne miejsca.
- Można wykupić przejazd w obie strony, lub tylko w jedną stronę (np. tylko dojazd na obóz lub tylko powrót z obozu).
- Telefony do pilotów - publikujemy na stronie głównej dwa dni przed rozpoczęciem turnusu.
- Rozkład jazdy, lista miast, cennik - jest tutaj.
Zajęcia na torze gokartowym realizujemy na profesjonalnym, krytym torze kartingowym. Nasz tor kartingowy jest jednym z dwóch uznanych za bezpieczny i profesjonalne tory kartingowe w województwie warmińsko-mazurskim (drugi znajduje się w Elblągu): http://prokarting.pl/mapa-tory-kartingowe-w-polsce/tory-kartingowe-wojewodztwo-warminsko-mazurskie/
Zajęcia na torze gokartowym realizujemy na profesjonalnym, krytym torze kartingowym. Nasz tor kartingowy jest jednym z dwóch uznanych za bezpieczny i profesjonalne tory kartingowe w województwie warmińsko-mazurskim (drugi znajduje się w Elblągu): http://prokarting.pl/mapa-tory-kartingowe-w-polsce/tory-kartingowe-wojewodztwo-warminsko-mazurskie/