Impreza

Obóz Gokartowo - Quadowo - Paintballowy

Mazury - Gierłoż grupy wiekowe: 10-12, 13-15, 16-18 lat
b
itwy paintballowe, quady, wyprawy w teren, przeprawy i rajdy quadami oraz motorówką, gokarty - jazda na krytym, profesjonalnym torze, rejsy żeglarskie, wyprawy rowerowo-kajakowe i wiele innych aktywnych zajęć


Najwięcej godzin jazdy na quadach i kulek paintballowych w stosunku do ceny!

wersja B: 5 godzin jazdy na quadach - dopłata 100 zł
wersja C: 7 godzin jazdy na quadach - dopłata 200 zł
wersja D: 9 godzin jazdy na quadach - dopłata 300 zł
wersja E: 11 godzin jazdy na quadach - dopłata 400 zł
wersja F: 13 godzin jazdy na quadach - dopłata 500 zł
W formularzu rezerwacji w polu UWAGI proszę zaznaczyć wybraną wersję.

 

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
GQP 124-06-202430-06-2024wersja A - 3 godziny jazdy na quadach1899
Rezerwuj
GQP 201-07-202409-07-2024wersja A - 3 godziny jazdy na quadach2199
Rezerwuj
GQP 310-07-202418-07-2024wersja A - 3 godziny jazdy na quadach2199
Rezerwuj
GQP 419-07-202427-07-2024wersja A - 3 godziny jazdy na quadach2199
Rezerwuj
GQP 528-07-202405-08-2024wersja A - 3 godziny jazdy na quadach2199
Rezerwuj
GQP 606-08-202414-08-2024wersja A - 3 godziny jazdy na quadach2199
Rezerwuj
GQP 715-08-202423-08-2024wersja A - 3 godziny jazdy na quadach2199
Rezerwuj
GQP 824-08-202430-08-2024wersja A - 3 godziny jazdy na quadach1799
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Obóz pełen adrenaliny, wrażeń i emocji dla miłośników wyścigów, rajdów i wojny na żelowe kulki, czyli paintballa. Jazda na quadach i gokartach, choć tak różna od siebie pod względem techniki i terenu, za każdym razem dostarcza jej uczestnikom mocnych wrażeń i wielkich emocji. Główną aktywnością uczestników będą:

  • quady: pojazdy łączące cechy samochodu terenowego i motoru. Jazdy na czterokołowcach w prawdziwym terenie (nie na sztucznym torze), po bezdrożach, terenach łąkowych i leśnych, drogach piaszczystych, gruntowych i szutrowych;
  • gokarty: zajęcia na profesjonalnym, krytym torze kartingowym. Nasz tor kartingowy jest jedynym uznanym za bezpieczny i profesjonalny tor kartingowy w województwie warmińsko-mazurskim. http://prokarting.pl/mapa-tory-kartingowe-w-polsce/tory-kartingowe-wojewodztwo-warminsko-mazurskie/;
  • paintball: bitwy paintballowe w terenie i w opuszczonych kompleksach budynków, całodniowe lub półdniowe operacje specjalne z odbijaniem zakładników, tworzeniem zasadzek, wykrywaniem snajperów czy przerzutem oddziałów motorówką

oraz: rejsy żeglarskie, wyprawy rowerowe, kajakowe, wyjścia na plażę i wiele innych zajęć opisanych dalej w programie obozu.

..:: DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZ OBÓZ? CZYM RÓŻNI SIĘ OD OBOZÓW INNYCH FIRM?

  • Zajęcia na gokartach odbywają się profesjonalnym, krytym torze kartingowym. Nasz tor kartingowy jest jedynym uznanym za bezpieczny i profesjonalny tor kartingowy w województwie warmińsko-mazurskim. http://prokarting.pl/mapa-tory-kartingowe-w-polsce/tory-kartingowe-wojewodztwo-warminsko-mazurskie/
  • Na quadach jeździmy w prawdziwym, zróżnicowanym terenie, a nie w kółko, po torze. Na naszych obozach oferujemy najwięcej godzin jazdy w stosunku do wszystkich obozów w Polsce. Uczestnik wykorzystuje na zajęciach godziny jazdy indywidualnie dla siebie a nie "w grupie" jak to jest na innych obozach.
    Zajęcia na quadach prowadzimy według Systemu Szkolenia Quadowego Wandrusa - cały program patrz tutaj
  • Posiadamy własne quady, a nie wynajmujemy je od kogoś. Dzięki temu zajęcia na quadach mogą odbywać się codziennie a nie dwa lub trzy razy w ciągu obozu.
  • Nasze quady są nowe, stale odświeżamy park maszynowy, sprzejąc quady używane i kupując nowe quady. Jeździmy na quadach CanAm 570 Outlander z 2018, 2019 i 2020 roku, quadach CanAm 450 Outlander z 2020 roku oraz quadach Kymco MXU 300 z 2021 i 2022 roku.
    Zobacz nasze quady
    tutaj
  • Wszyscy uczestnicy korzystają z markowego i uznanego na świecie sprzętu paintballowego - markerów Tippman.
  • Uczestnicy nie muszą dokupować kulek paintballowych! Wszyscy otrzymują ich podczas zajęć tyle, by móc brać udział w bitwie. W teren na quadach wyruszamy w małych kilkuosobowych grupach, dlatego instruktor może zwrócić uwagę na wszystkich. Jeździmy w kaskach ochronnych!
  • Bitwy paintballowe toczone są w różnych miejscach, zgodnie z realiami prawdziwego pola walki.
  • Przemieszczamy się przy użyciu różnych śródków transportu - np. szybkich motorówek.
  • Oprócz zajęć programowych - w zależności od profilu obozu - uczestnicy wypływają w rejsy żeglarskie, biorą udział w zajęciach z survivalu. Odbywają się zajęcia z podstaw pierwszej pomocy. Do dyspozycji mamy rowery i kajaki. 

..:: PROGRAM PODSTAWOWY

  • Zajęcia na gokartach
    - teoria
    budowa gokarta | obsługa techniczna gokarta | wiadomości wstępne dotyczące przepisów i zasad panujących na torze | wdrożenie w charakterystykę toru | znaczenie flag sygnalizacyjnych | wtajemniczenie w technikę wyczynową jazdy | wyposażenie oraz ubiór zawodnika

    - praktyka
    zasady prowadzenia gokarta  | praktyczne wprowadzenie w charakterystykę toru | zaprezentowanie i omówienie sekwencji zakrętów | technika jazdy na czas | omawianie miejsc hamowania | czasówka (bestlaptime) | wyścigi (race results) | klasyfikacja indywidualna i drużynowa
  • Paintball
    Bitwy przy użyciu markerów na żelowe kulki. Nasze zmagania będą odbywać się w terenie, na leśnych polanach i przecinkach, wśród zróżnicowanego terenu a czasem będą częścią większych manewrów, w których paintballowe starcie będzie jednym z wielu elementów, lecz bardzo ekscytującym. Żeby zmierzyć się z przeciwnikiem, trzeba będzie go najpierw odnaleźć. W teren wyruszą zwiadowcy, aby wykryć tajne obozowisko. Ukryci snajperzy przeciwnika będą starali się ich wyeliminować. Nauczymy się skrycie podchodzić przeciwnika, nawiązywać łączność za pomocą krótkofalówek, działać w większych i mniejszych grupach a także samodzielnie. Wybudujemy terenowe schronienia, które będą stanowić naszą bazę wypadową. Skorzystamy z darów leśnej i wodnej kuchni, przygotowując posiłki. Będziemy opracowywać strategię i taktykę, tak aby nauczyć się prowadzić bitewne zmagania. Dowódcy większych i mniejszych oddziałów będą wyznaczani na zmianę wśród uczestników.
  • Quady
    To czterokołowe pojazdy łączące cechy samochodu terenowego i motoru. Sprawdzimy jak zachowują się w zróżnicowanym terenie. To maszyny, które umożliwiają nam bezpieczne i stabilne pokonywanie nawet najtrudniejszych tras. Dzięki temu dają nam poczucie swobody i wolności. Przygodę z quadami rozpoczynamy od ich stopniowego opanowania. Mamy większe i mniejsze pojazdy, dzięki czemu także młodsi uczestnicy mogą je dobrze prowadzić. Pierwsze jazdy z instruktorem i pod jego czujnym okiem, odbywamy po prostym terenie, następnie pokonujemy coraz większe wertepy. Aż wreszcie nadejdzie dzień pierwszego, upragnionego rajdu terenowego. Okolice ośrodka obfitują w tereny wymarzone do jazdy na tych maszynach – leśne drogi i dróżki, dzikie ścieżki, mokradła, poprzecinane większymi i mniejszymi pagórkami lub wzniesieniami a wszystko to nad pięknymi i czystymi mazurskimi jeziorami. Weźmiemy także udział w zawodach: jeździe na czas, pokonywanie toru przeszkód.
PROGRAM SZKOLENIA QUADOWEGO
Jako pierwsi wprowadziliśmy przejrzysty i konsekwentny system szkolenia quadowego Wandrusa, który umożliwia uczestnikom stopniowe podnoszenie swoich umiejętności w jeździe na quadach. Coś ciekawego dla siebie znajdą uczestnicy, którzy dotychczas nigdy nie jeździli jeszcze na quadach jak i osoby jeżdżące na quadach dobrze lub bardzo dobrze. Cały program szkolenia quadowego Wandrusa zobacz tutaj

Zajęcia na quadach na tym obozie przeznaczone są dla osób, które:
  • nigdy nie jeździły jeszcze na quadach i chcą nauczyć się jeździć samodzielnie w prostym terenie (stopień I i II);
  • jeżdżą już samodzielnie na quadach i chcą nauczyć się dobrze jeździć samodzielnie w prostym i średniotrudnym terenie (stopień II i III).
Uczestnicy mogą w trakcie obozu przechodzić na wyższe stopnie szkolenia quadowego, jeśli opanują program swojej grupy. Jeździmy w małych, 3-4-5 osobowych grupach, dzięki czemu jeżdżące zespoły są zbliżone wiekiem i umiejętnościami, co pozwala instruktorowi indywidualnie dostosować dynamikę zajęć na quadach do doświadczenia i umiejętności każdej grupy.

..:: NA JAKICH QUADACH JEŹDZIMY?
Nasze quady są nowe, stale odświeżamy park maszynowy, sprzejąc quady używane i kupując nowe quady.
Obecnie jeździmy na quadach CanAm Outlander 570 rocznik 2018 i 2019, quadach CanAm 450 Outlander rocznik 2020 i quadach Kymco 300 MXU rocznik 2018, 2019, 2020.
W 2021, 2022 roku dołączyły do naszych quadów cztery nowe quady Kymco 300 MXU R.


W 2021, 2022 roku do parku maszyn dołączyły do naszych quadów cztery nowe quady Kymco MXU 300 R.


Telefon informacyjny:
501 647 139 - Piotr

WANDRUS   PROGRAM   PODSTAWOWEGO  
SZKOLENIA   QUADOWEGO


  stopień I Quadowe ABC  | Jazda z pomocnikiem - nauka samodzielnej jazdy na placu i w terenie

ABC nauki jazdy na quadzie na łatwej nawierzchni. Podstawa obsługi quada. Oduczanie odruchów motocyklowo-hulajnogowo-rowerowych. Uruchamianie quada. Bezpieczne włączanie się do ruchu.  Manewrowanie quadem: skręty. Jazda slalomem. Zatrzymywanie we wskazanym miejscu. Zjazdy i podjazdy. Hamowanie dynamiczne, hamowanie pulsacyjne. Jazda w kolumnie. Utrzymywanie dystansu w kolumnie. Porozumiewanie za pomocą gestów i ustalonych sygnałów.

Jazda w terenie. Bezpieczne włączanie się do ruchu.  Manewrowanie quadem: skręty, wymijanie. Zatrzymywanie we wskazanym miejscu. Zjazdy i podjazdy. Hamowanie dynamiczne, hamowanie pulsacyjne. Zatrzymywanie i ruszanie na pochyłości. Parkowanie. Jazda w kolumnie. Utrzymywanie dystansu w kolumnie. Porozumiewanie za pomocą gestów i ustalonych sygnałów. Pokonywanie wzniesień o różnym stopniu trudności. Technika jazdy  w głębokich koleinach, terenie polnym, łąkowym i leśnym.  

  stopień II Quad Junior | Jazda samodzielna w terenie

Manewrowanie quadem: zawracanie "na trzy", wyprzedzanie, cofanie, parkowanie. Zatrzymywanie i ruszanie na pochyłości. Balans ciałem - kontrowanie masy pojazdu ciałem. Pokonywanie głębokich kolein. Podstawowe serwisowanie quada i kontrola stanu technicznego quada przed rozpoczęciem jazdy. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria.

Doskonalenie już nabytych umiejętności podczas samodzielnej jazdy quadem w terenie.

Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Pokonywanie przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym pokonywanie rowów.

   stopień III Quad Fun | Jazda w średnio trudnym terenie

Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Pokonywanie prostych przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie rowów. Technika jazdy na drogach szutrowych. Pokonywanie niewielkich przeszkód wodnych - brodów. Jazda nocna.

  uwagi

Realizacja programu szkolenia uzależniona jest od terenu. Jeśli na obozowych trasach nie ma np. torfowisk czy terenów piaszczystych zajęcia z jazdy po takim terenie nie odbędą się.

 Cały program szkolenia quadowego Wandrusa zobacz tutaj

..:: PROGRAM DODATKOWY (wliczony w cenę obozu)

  • Jachty żaglowe
    Popłyniemy na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania i zachowania na pokładzie, czyli tego wszystkiego, co wykwalifikowany członek załogi wiedzieć powinien.
  • Kajaki lub rowery wodne
    Wyprawy po jeziorze, odpoczynek i rekreacja na wodzie.
  • Wyprawy rowerowe
    Jak bezpiecznie jeździć na rowerze, być widocznym na drodze, jak postępować w razie wypadku, to tylko niektóre z informacji jakich dowiemy się na obozie. Po instruktażu zapraszamy na wycieczkę. Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki rowerowej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze.
  • Plażowanie i kąpiele
    Czyli słodki chillout, plażowanie i kąpiele.
..:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW (wliczony w cenę obozu)
  • Survival
    Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna i wodna kuchnia. Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu - w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację.
  • Gra terenowa - podchody
    Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
  • Olimpiada Wodna
    Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
  • Olimpiada Sportowa
    Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

..:: PROGRAM WIECZORNY (PO KOLACJI)
Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.
Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gry i Zabawy Stolikowe. W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Chrzest Obozowy. To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie. Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM. 

..:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa   
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal do wyłącznej dyspozycji starszych uczestników obozów Wandrusa, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn czy pieczemy kiełbaski na ognisku.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.


..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz.10.00

..:: CENA ZAWIERA

  • Zakwaterowanie - zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic, telewizor) oraz w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka - wc+prysznic).
  • Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
  • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
  • Ubezpieczenie - NW
  • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
  • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.
    Gokarty - 3 wyjazdy na tor. Paintball - kulki bez limitu.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os. Zajęcia na gokartach - opłata obowiązkowa 600 zł płatna w biurze.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 10-12 lat, 13-18 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Gokart - minimalny wzrost 1,45 m. Zajęcia na gokartach - opłata obowiązkowa 600 zł płatna w biurze.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), grube rękawice, buty sportowe typu adidasy, trampki, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem uv. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Buty trekingowe "za kostkę", rękawiczki motocyklowe lub rowerowe "bez palców". 2 zdjęcia legitymacyjne do książeczki quadowej i karty quadowej. Kaucja zwrotna 50 zł.

  • Pełna lista wyposażenia na obóz i poradnik Wandrusa jak się spakować na obóz - tutaj

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

Szturmowanie lub obrona budynków obfituje w dynamiczne sytuacje i nagłe zwroty akcji


Quady - jazdy w terenie
. Jeździmy na nowych quadach CanAm 570 Outlander z 2018, 2019 i 2020 roku oraz
quadach Kymco MXU 300 z 2021, 2022 roku.


Snajper wypatruje celu - akcja w opuszczonych budynkach


Wyścigi na profesjonalnym, krytym torze gokartowym. Nasz tor kartingowy jest jedynym uznanym za bezpieczny i profesjonalny tor kartingowy w województwie warmińsko-mazurskim. http://prokarting.pl/mapa-tory-kartingowe-w-polsce/tory-kartingowe-wojewodztwo-warminsko-mazurskie/


Przerzut i desant oddziału motorówką


Jazdy quadami w terenie - grupa starsza

Galeria imprezy