Wandrus - program szkolenia quadowego

OBOZY QUADOWE WANDRUSA
Wandrus jest liderem w organizacji obozów quadowych w Polsce. Obozy quadowe organizujemy od wielu lat. Wprowadzamy nowe trendy i propozycje obozów w turystyce aktywnej, jesteśmy prekursorami nowych rozwiązań i systemów szkolenia.

Jako pierwsi na obozach quadowych Wandrusa zorganizowaliśmy
jazdy w prawdziwym terenie, nie na sztucznym, niewielkim torze. Uczestnicy obozów quadowych Wandrusa jeżdżą na quadach najwięcej godzin (zależnie od wybranego wariantu). Zawsze w każdej ofercie obozu quadowego Wandrusa podajemy czas jazdy przypadający na jednego uczestnika.

Jako pierwsi wprowadziliśmy przejrzysty i konsekwentny
system szkolenia quadowego Wandrusa, który umożliwia uczestnikom stopniowe podnoszenie swoich umiejętności w jeździe na quadach. Coś ciekawego dla siebie znajdą uczestnicy, którzy dotychczas nigdy nie jeździli jeszcze na quadach jak i osoby jeżdżące na quadach dobrze lub bardzo dobrze.

Naszą ideą jest realizacja obozów quadowych, według specjalnie opracowanego
programu szkolenia, który pozwoli Wam systematycznie rozwijać umiejętności w jeździe na quadach, poznawać nowe, atrakcyjne regiony Polski z ciekawymi trasami quadowymi i jeździć na różnych typach quadów. Dodatkowo obozy quadowe podzieliliśmy na dwa rodzaje szkoleniowo-przygodowo-wyprawowe i przygodowo-wyprawowe.
Różnią się od siebie tym, że na obozach przygodowo-wyprawowych nie ma szkolenia quadowego a doskonalenie już nabytych umiejętności, są natomiast realizowane dłuższe wyprawy quadowe, połączone z biwakowaniem, jazdą nocną. Dzięki temu uczestnicy obozów quadowych, będą mogli zrealizować swoje marzenia i ambicje. Jeździć coraz lepiej, dłużej, dalej, szybciej, w trudniejszym terenie wybierając obóz quadowy który jest najbardziej odpowiedni.
Zapraszamy do uczestnictwa w obozach quadowych Wandrusa!


Jak to wygląda - w skrócie
Stopniowanie trudności
oferujemy uczestnikom program szkolenia quadowego i związaną z nim klasyfikację obozów quadowych. Program będzie związany ze stopniowaniem trudności - od zajęć podstawowych dla osób które nie jeździły lub bardzo mało jeździły na quadach (stopień pierwszy), aż do stopnia dziewiątego (udział w rajdach quadowych). Dzięki temu każdy uczestnik będzie miał możliwość systematycznego quadowego rozwoju - w zależności od swoich oczekiwań.
To, co dzisiaj wydaje się Wam nieprawdopodobne - na przykład udział w rajdzie quadowym czy quadowym obozie wędrownym - może zostać w przyszłości zrealizowane. Zależy to tylko od Waszych chęci i zaangażowania!


Kadra doświadczona w rajdach przeprawowych i w jeździe na quadach

Szkolenie, zwłaszcza na wyższe stopnie quadowej umiejętności wymaga kadry doświadczonej w rajdach przeprawowych i ekstremalnej jeździe na quadach. Dlatego będziemy współpracować z bardzo dobrymi zawodnikami i instruktorami quadowymi. Będą to m.in:

 • w Bieszczadach: Tomasz Kudełka "Dziki", organizator jednego z najtrudniejszych w Polsce rajdów przeprawowych "Dzikowisko", sędzia quadowy, instruktor quadowy i uczestnik wielu rajdów, organizator kilkuset wypraw quadowych w Polsce i za granicą. Organizuje rajdy quadowe w Polsce, Rumunii, Albanii i na Ukrainie. Instruktor sportów motorowych.
 • w Tatrach: Oskar Pieprzak, instruktor quadowy, wielokrotny zwycięzca rajdów przeprawowych na quadach, zdobywca Pucharu Polski w 2013 roku oraz Mistrzostwa Polski w 2015 roku. Prowadzi w Zakopanem wypożyczalnię quadów i szkołę nauki jazdy na quadach.
 • na Mazurach i Warmii - Maciej Grzechowiak, propagator sportu i turystyki quadowej, założyciel, redaktor naczelny magazynu "Quadmania", organizator i uczestnik wielu imprez i rajdów quadowych. Na quadzie zwiedził 30 krajów na pięciu kontynentach.
 • na Mazurach i Warmii - Zuzanna Ścibior - startująca w zawodach quadcross w Polsce i za granicą, często jako jedyna kobieta rywalizująca z mężczyznami. Na quadach jeździ od 2004 roku. Startując od 2007 do 2018 roku zwyciężyła w wielu zawodach, wielokrotnie zdobywając punktowane miejsca. Instruktor sportów motorowych.


Wyjątkowy teren do jazdy
Zajęcia w Bieszczadach będą realizowane częściowo lub w całości na trasach, na których realizowane były w ostatnich latach zawody o Puchar Polski w rajdach przeprawowych na quadach.

Więcej godzin na quadach
Nowe obozy będą koncentrować się na zajęciach quadowych, co oznacza zwiększenie liczby godzin na quadach. Minimum na każdym obozie to dziesięć godzin zajęć na quadach przypadające na jednego uczestnika. Zajęcia dodatkowe będą uzależnione od miejscowych mozliwości.


Co w sezonie letnim

 • organizujemy obozy quadowe tak jak dotychczas - w Gierłoży na Mazurach
  Obozy przeznaczone są dla osób, które:
  - nigdy nie jeździły jeszcze na quadach i chcą nauczyć się jeździć samodzielnie w prostym terenie (stopień I i II);
  - jeżdżą już samodzielnie na quadach i chcą nauczyć się dobrze jeździć samodzielnie w prostym i średniotrudnym terenie (stopień II i III)
  Wśród obozów quadowych w Gierłoży jest wiele wariantów i możliwości, oprócz obozów quadowo-szkoleniowych, quadowo-wyprawowych są obozy quadowo-paintballowo-gokartowe, czy quadowo-gokartowe.
 • w Bieszczadach (w Stężnicy) - stopień III
  Obóz przeznaczony jest dla osób, które dobrze samodzielnie jeżdżą na quadach i chcą jeździć rekreacyjnie w prostym terenie górskim, bez szkolenia na wyższe stopnie quadowe. W Bieszczadach będziemy jeździć w łatwym i średnio trudnym i trudnym terenie górskim.
 • w Bieszczadach (w Stężnicy) - stopień IV ADVENTURE i elementy V EXTREME
  Obóz przeznaczony jest dla osób, które dobrze samodzielnie jeżdżą na quadach i chcą rozwijać swoje umiejętności. W Bieszczadach będziemy szkolić się w średnio trudnym, trudnym i bardzo trudnym terenie górskim, w tym na trasach jednego z najtrudniejszych polskich rajdów przeprawowych "Dzikowisko", który współorganizuje szkolący uczestników instruktor Tomasz Kudełka "Dziki". Zajęcia rozpoczną się od szkolenia na IV stopień umiejętności, a w miarę postępów uczestników będą ewentualnie rozszerzane o program z V stopnia trudności.
 • szkolenia na prawo jazdy na obozach na Mazurach umożliwiające prowadzenie quadów na drogach publicznych
  Na obozach na Mazurach realizowany będzie kurs na prawo jazdy kategorii AM (ukończone 14 lat)  i B1 (ukończone 16 lat) oraz kat B (ukończone 18 lat). Kurs na młodzieżowe prawo jazdy zakończony egzaminem uprawnia do samodzielnego prowadzenia quadów i innych lekkich samochodów po drogach publicznych. Posiadacz prawa jazdy kategorii B1 jest w przyszłości zwolniony z egzaminu teoretycznego na "dorosłe" prawo jazdy kat. B.
 • weekendowe wypady na quady
  W wybranych lokalizacjach zrealizujemy weekendowe wypady quadowe, wiosną i jesienią na których będziecie mieli okazję poznać wiele nowych, ciekawych i atrakcyjnych miejsc doskonałych do jazdy na quadach. Wyprawy te nie będą miały charakteru szkoleniowego, chyba że będzie to wyraźnie zaznaczone.

Co nowego w sezonie letnim

 • nowe quady rocznik 2020
  Can-Am 450 Outlander, Kymco 300 MXU.
 • obozy quadowe w drugim miejscu na Mazurach - w Gierłoży
  w ośrodku Księżycowy Dworek - patrz tutaj
  Obozy przeznaczone są dla osób, które:
  - nigdy nie jeździły jeszcze na quadach i chcą nauczyć się jeździć samodzielnie w prostym terenie (stopień I i II);
  - jeżdżą już samodzielnie na quadach i chcą nauczyć się dobrze jeździć samodzielnie w prostym i średniotrudnym terenie (stopień II i III)
  Wśród obozów quadowych w Gierłoży jest wiele wariantów i możliwości, oprócz obozów quadowo-szkoleniowych, quadowo-wyprawowych są obozy quadowo-paintballowo-gokartowe, czy quadowo-gokartowe.
 • nowe obozy quadowe przygodowo-wyprawowe na Mazurach i w Bieszczadach
  Na tych obozach zajęcia na quadach składają się z:
  - wielogodzinnych, czasem całodniowych wypraw quadowych off road;
  - doskonalenia już nabytych umiejętności.
  Liczba godzin jazdy na quadach jest zazwyczaj większa niż na obozach szkoleniowo-przygodowych. Nie ma typowego szkolenia quadowego a doskonalenie już nabytych umiejętności. Każdy obóz ma różne warianty cenowe - cena zależna jest od godzin jazdy na quadach. Obóz taki organizujemy na Mazurach dla uczestników, którzy mają opanowany co najmniej poziom II umiejętności qudowych i w Bieszczadach, dla uczestników którzy mają opanowany III poziom umiejętności quadowych. O
  prócz wypraw quadowych na obozach na Mazurach realizowany jest program aktywnych zajęć przygodowych, wybieranych przez uczestników. W zależności od profilu obozu są to m.in: paintball, gokarty, asg, zajęcia militarne, survival, żeglarstwo, windsurfing, wyprawy kajakowe i rowerowe. Można wybrać również obóz z dodatkowym szkoleniem na wybraną kategorię prawa jazdy. Priorytet i pierwszeństwo mają wyprawy quadowe, a pozostałe zajęcia odbywają się w dostępnym czasie wolnym. 


Telefon informacyjny: 501 647 139 - Piotr


SYSTEM SZKOLENIA QUADOWEGO WANDRUS
powstał w oparciu o nasze kilkunastoletnie doświadczenie w organizacji obozów quadowych.
Program szkolenia zakłada systematyczne stopniowanie trudności i umożliwia dzieciom i młodzieży podnoszenie swoich umiejętności i kwalifikacji w jeździe na quadzie, poprzez uczestnictwo w quadowych obozach szkoleniowych.

Uczestnictwo w obozach quadowych Wandrusa, poprzez jazdę w prawdziwym terenie, z doświadczonymi instruktorami, nauczy uczestników podstaw bezpiecznej jazdy w coraz trudniejszym terenie, a następnie przygotuje do uczestnictwa w wyprawach quadowych i rajdach, w których ostatnio utworzono kategorię "fun", dla młodych rajdowców od 16 lat.

Kadra
Dobry program to jednak dopiero pierwszy krok do organizacji obozu. Najważniejsza jest kadra szkoląca, profesjonaliści, którzy przekażą swoje doświadczenie, nauczą odpowiednich nawyków, skorygują błędy. Dlatego Wandrus zainicjował współpracę ze znanymi i dobrymi instruktorami, jak Tomasz Kudełka "Dziki", współorganizator najtrudniejszego polskiego rajdu quadowego "Dzikowisko" czy Maciej Grzechowiak "Obi", popularyzator turystyki quadowej, wydawca czasopisma "Quadmania", zdobywca wielu pierwszych miejsc w najtrudniejszych zawodach i rajdach quadowych, którzy będą prowadzić szkolenie na organizowanych przez Wandrusa obozach.

Miejsca obozów
Nie mniej ważnym elementem jest miejsce organizacji obozu. Obozy dla uczestników dopiero zaczynających swoją przygodę z quadami i znających już podstawy organizowane będą na Mazurach, a dla dobrze jeżdżących na quadach w Bieszczadach (m.in w rejonie tras rajdu "Dzikowisko").

Sprzęt
Na Mazurach uczestnicy będą jeździć na quadach Kymco 250, Kymco 300 Maxxer, Can-Am 570 Outlander, Can-Am 450 Outlander, w Bieszczadach na quadach Yamaha 450 i Honda Rincon, a w Tatrach na quadach Can-am 450 Outlander i Yamaha 450.

Czas jazdy na quadach
Na obozach quadowych przewidziane jest nawet do 31 godzin jazdy na quadach - w zależności od wybranej wersji, jednocześnie w wolnym czasie będą organizowane także inne aktywne zajęcia, uwzględniające lokalne możliwości - na przykład na Mazurach będą to rejsy żeglarskie, windsurfing czy paintball.


Informacje i porady odnośnie wyboru obozu:
501 647 139 (Piotr)

RODZAJE OBOZÓW QUADOWYCH I WYJAZDÓW QUADOWYCH WANDRUSA
obozy quadowe podzieliliśmy na kilka rodzajów, w zależności od prowadzonych na tych obozach zajęć.
Typy obozów mogą się łączyć ze sobą, na przykład w obóz szkoleniowo-przygodowo-wyprawowy.

 • quadowy przygodowo-szkoleniowy
  Na takim obozie zajęcia na quadach dzielą się na trzy części:
  - nauka jazdy na quadach (według programu szkolenia zależnie od poziomu, program szkolenia patrz tutaj);
  - jazdy w terenie połączonej ze szkoleniem, program szkolenia patrz tutaj;
  - wypraw terenowych off road;
  - zajęć warsztatowych (według programu szkolenia patrz tutaj, od poziomu IV).
  Oprócz szkolenia na quadach realizowany jest program aktywnych zajęć przygodowych, wybieranych przez uczestników, w zależności od profilu obozu są to m.in: paintball, gokarty, asg, zajęcia militarne, survival, żeglarstwo, windsurfing, wyprawy kajakowe i rowerowe. Można wybrać również obóz z dodatkowym szkoleniem na wybraną kategorię prawa jazdy. Każdy obóz ma różne warianty cenowe - cena zależna jest od godzin jazdy na quadach. Przy wyższych stopniach szkolenia (IV, V, VI) zajęcia quadowe zajmują coraz więcej czasu obozowego a zajęcia przygodowe mniej.
 • quadowy przygodowo-wyprawowy
  Na tym obozie zajęcia na quadach składają się z:
  - wielogodzinnych, czasem całodniowych wypraw quadowych off road;
  - doskonalenia już nabytych umiejętności.
  Liczba godzin jazdy na quadach jest zazwyczaj większa niż na obozach szkoleniowo-przygodowych. Nie ma typowego szkolenia quadowego a doskonalenie już nabytych umiejętności. Każdy obóz ma różne warianty cenowe - cena zależna jest od godzin jazdy na quadach. Obóz taki organizujemy na Mazurach dla uczestników, którzy mają opanowany co najmniej poziom II umiejętności qudowych i w Bieszczadach, dla uczestników którzy mają opanowany III poziom umiejętności quadowych. O
  prócz wypraw quadowych realizowany jest program aktywnych zajęć przygodowych, wybieranych przez uczestników. W zależności od profilu obozu są to m.in: paintball, gokarty, asg, zajęcia militarne, survival, żeglarstwo, windsurfing, wyprawy kajakowe i rowerowe. Można wybrać również obóz z dodatkowym szkoleniem na wybraną kategorię prawa jazdy. Priorytet i pierwszeństwo mają wyprawy quadowe, a pozostałe zajęcia odbywają się w dostępnym czasie wolnym. 
 • quadowy wyprawowo-wędrowny
  Obóz przeznaczony jest dla uczestników, którzy mają ukończone 14 lat i posiadają prawo jazdy kartegorii AM.
  Na tym obozie zajęcia na quadach składają się z:
  - wielogodzinnych i czasem wielodniowych wypraw quadowych off road;
  - doskonalenia już nabytych umiejętności.
  W trakcie wypraw nocujemy także poza terenem obozu w warunkach biwakowych, uczestnicy przygotowują posiłki samodzielnie pod nadzorem kadry. Liczba godzin jazdy na quadach jest zazwyczaj największa wśród obozów quadowych Wandrusa i wynosi do 31 godzin. Nie ma typowego szkolenia quadowego a doskonalenie już nabytych umiejętności. Każdy obóz ma różne warianty cenowe - cena zależna jest od godzin jazdy na quadach. Obóz taki organizujemy na Mazurach dla uczestników, którzy mają opanowany co najmniej poziom II umiejętności qudowych. O
  prócz wypraw quadowych realizowany jest program aktywnych zajęć przygodowych, wybieranych przez uczestników. W zależności od profilu obozu są to m.in: paintball, gokarty, asg, zajęcia militarne, survival, żeglarstwo, windsurfing, wyprawy kajakowe i rowerowe. Priorytet i pierwszeństwo mają wyprawy quadowe, a pozostałe zajęcia odbywają się w dostępnym czasie wolnym. 
 • wyjazdy weekendowe
  Organizujemy wiosną i jesienią. Na taki wyjazd mogą pojechać zarówno uczestnicy naszych obozów jak i zaproszeni przez nich goście, grupy znajomych czy całe rodziny. Zazwyczaj w miejscu organizacji takiego wyjazdu są tereny do uprawiania turystyki rowerowej, spacerów z psami czy innych aktywności.
 • ekspedycje quadowe
  Kilkudniowe i dłuższe wyjazdy dla dorosłych na Ukrainę, do Rumunii, Bułgarii.

 

Obozy quadowe przygodowo-szkoleniowo na Mazurach
są dla uczestników zarówno początkujących jak i znających podstawy jazdy na quadzie. Oprócz szkolenia na poziom I, II lub III na obozie uczestnicy biorą udział w wyprawach quadowych w teren i wybranych przez siebie dostępnych aktywnościach - m.in. rejsy żeglarskie, windsurfing, wyprawy kajakowe, rowerowe, paintball, zajęcia militarne, survival, jazdy na torze gokartowym i inne.

Obozy quadowe wyprawowo-przygodowe na Mazurach
są dla uczestników, którzy mają już opanowane umiejętności jazdy w średniotrudnym terenie (zaliczony poziom III) i nie chcą się szkolić, tylko jeździć dalej rekreacyjnie oraz brać udział w wybranych przez siebie dostępnych aktywnościach - m.in. rejsy żeglarskie, windsurfing, wyprawy kajakowe, rowerowe, paintball, zajęcia militarne, survival, jazdy na torze gokartowym i inne. Cały program jest podporządkowany wyprawom quadowym a pozostałe zajęcia realizowane są w czasie wolnym od zajęć quadowych.


Obozy quadowe wyprawowo-wędrowne na Mazurach
są dla uczestników, którzy mają ukończone 14 lat i posiadają prawo jazdy kategorii AM (można je wyrobić po ukończeniu 14 lat). mają już opanowane umiejętności jazdy w średniotrudnym terenie (zaliczony poziom III) i chcą jeździć w dalekie, wielogodzinne a czasem dwudniowe wyprawy quadowe oraz brać udział w wybranych przez siebie dostępnych aktywnościach - m.in. rejsy żeglarskie, windsurfing, wyprawy kajakowe, rowerowe, paintball, zajęcia militarne, survival, jazdy na torze gokartowym i inne. Cały program jest podporządkowany wyprawom quadowym a pozostałe zajęcia realizowane są w czasie wolnym od zajęć quadowych. W trakcie wypraw nocujemy także poza terenem obozu w warunkach biwakowych, ucczestnicy przygotowują posiłki samodzielnie pod nadzorem kadry oraz pełnią na zmianę dyżury przy sprzęcie.


Obozy quadowe wyprawowe w Bieszczadach
są dla uczestników, którzy mają już umiejętności jazdy w średniotrudnym terenie (zaliczony poziom III) i brali już udział w obozach wyprawowych na Mazurach, i nie chcą teraz przechodzić szkolenia na wyższe stopnie umiejętności (IV, V i VI) ale chcą jeździć w innym terenie, niż na Mazurach.

Obozy quadowe szkoleniowo-wyprawowe w Bieszczadach
są dla uczestników, którzy mają już umiejętności jazdy w łatwym lub średniotrudnym terenie (zaliczony poziom II lub III) i chcą szkolić się na wyższe poziomy (III, IV, V i VI). Oprócz wypraw w teren w programie obozu są liczne przeprawy w trudnym terenie górskim - przez bagna, cieki wodne, rowy, pokonywanie trawersów, zwalonych pni drzew i różnych przeszkód terenowych.

SYSTEM    SZKOLENIA    QUADOWEGO    WANDRUS

Kategoria

wymagania
kto może uczestniczyć

ramowy program zajęć
i szkolenia

Poziom pierwszy

I stopień
quadowe abc

od 10 lat
dla uczestników
początkujących, którzy
nie jeździli na quadach

nauka jazdy na quadach,
jazda z pomocnikiem w łatwym terenie

II stopień
quad junior

od 11/12 lat*
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie I, którzy nauczyli się
jeździć samodzielnie na quadzie

samodzielna jazda na quadach w łatwym terenie


Poziom drugi, zaawansowany Przygodowy OFF ROAD
 

III stopień
 quad fun

od 11/12 lat
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie II, którzy dobrze jeżdżą
na quadzie w łatwym terenie

nauka jazdy na quadach w średniotrudnym terenie
off road fun,
samodzielna jazda w średniotrudnym terenie, jazda w nocy

IV stopień
adventure

od 12/13 lat*
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie III, którzy dobrze jeżdżą
na quadzie w średniotrudnym terenie

podstawy jazdy w trudnym terenie - technika jazdy quadem
nauka jazdy w trudnym terenie w tym górskim,
szkolenie technik jazdy przeprawowej off road atv adventure,
samodzielna jazda w trudnym terenie górskim, jazda w nocy


Poziom trzeci, mistrzowski RAIDER (jazda w trudnym i bardzo trudnym terenie)
 

V stopień
extreme

od 14/15 lat
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie IV, którzy dobrze jeżdżą
na quadzie w trudnym terenie

jazdy w terenie - technika i taktyka jazdy quadem
nauka jazdy w trudnym terenie w tym górskim,
szkolenie technik jazdy przeprawowej off road atv extreme,
samodzielna jazda w trudnym terenie w tym górskim, jazda w nocy

VI stopień
rider

od 15/16 lat
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie V, którzy bardzo dobrze
jeżdżą na quadzie w trudnym terenie

przygotowanie do startu w rajdach przeprawowych
doskonalenie jazdy przeprawowej w każdym terenie off road master extreme,
samodzielna jazda w każdym terenie, jazda w nocy


Uwagi:
*    O zakwalifikowaniu na obóz decydują faktyczne umiejętności, nie wiek. Istnieje możliwość udziału osoby trochę młodszej ale mającej odpowiednie przygotowanie i umiejętności.


Informacje i porady odnośnie wyboru obozu:
501 647 139 (Piotr)

WANDRUS   PROGRAM   PODSTAWOWEGO  
SZKOLENIA   QUADOWEGO


  stopień I Quadowe ABC  | Jazda z pomocnikiem - nauka samodzielnej jazdy na placu i w terenie

ABC nauki jazdy na quadzie na łatwej nawierzchni. Podstawa obsługi quada. Oduczanie odruchów motocyklowo-hulajnogowo-rowerowych. Uruchamianie quada. Bezpieczne włączanie się do ruchu. Manewrowanie quadem: skręty, jazda slalomem, zatrzymywanie we wskazanym miejscu, zjazdy i podjazdy, hamowanie dynamiczne, hamowanie pulsacyjne, jazda w kolumnie, utrzymywanie dystansu w kolumnie. Porozumiewanie za pomocą gestów i ustalonych sygnałów. Pokonywanie wzniesień o różnym stopniu trudności. Technika jazdy w głębokich koleinach, terenie polnym, łąkowym i leśnym.  

  stopień II Quad Junior | Jazda samodzielna w łatwym terenie

Manewrowanie quadem: zawracanie "na trzy", wyprzedzanie, cofanie, parkowanie. Zatrzymywanie i ruszanie na pochyłości. Balans ciałem - kontrowanie masy pojazdu ciałem. Pokonywanie głębokich kolein. Podstawowe serwisowanie quada i kontrola stanu technicznego quada przed rozpoczęciem jazdy. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria.

Doskonalenie już nabytych umiejętności podczas samodzielnej jazdy quadem w terenie.

Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Pokonywanie przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie rowów.

 aaa

WANDRUS   PROGRAM  SZKOLENIA  QUADOWEGO
OFF ROAD


stopień III  Quad Fun | Jazda w średnio trudnym terenie

Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Pokonywanie prostych przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie rowów. Technika jazdy na drogach szutrowych. Pokonywanie niewielkich przeszkód wodnych - brodów. Jazda nocna.

  stopień IV  Quad off road adventure | Przygodowa jazda w terenie, podstawy jazdy w trudnym terenie | Technika

Doskonalenie wcześniej poznanych technik jazdy w terenie. Techniki jazdy quadem w zależności od terenu. Przedstawienie ogólnej budowy oraz zasady działania quada i jego optymalizacja. Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach. Ocena możliwości terenowych quada i dobór opon. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy.
Zasady użycia napędu 4x4, blokady dyferencjału oraz biegu terenowego L.
Pokonywanie przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie rowów, przeszkód wodnych, przejazdy przez zwalone pnie drzew. Zagrożenia i niebezpieczeństwa, czyli jak uniknąć wywrotki. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria.

oraz: Wydostawanie się z trudnych opresji terenowych bez pomocy osób trzecich. Szkolenie z wykorzystania wyciągarki oraz narzędzi wspomagających. Techniki łączenia taśm, lin oraz liny kinetycznej. Nocne techniki jazdy terenowej – nawigacja i oświetlenie. Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów, lina asekuracyjna oraz techniki alpinistyczne. Techniki wzajemnej asekuracji w grupie podczas pokonywania przeszkód terenowych, stromych zjazdów, trawersów, ostrych zwrotów. Ustawienie quada do pokonywania przeszkód. Ocena sytuacji w momentach ekstremalnych.

  uwagi

Realizacja programu szkolenia uzależniona jest od terenu. Jeśli na obozowych trasach nie ma np. torfowisk czy terenów piaszczystych zajęcia z jazdy po takim terenie nie odbędą się.

 

WANDRUS   PROGRAM   SZKOLENIA   QUADOWEGO  
RAIDER

  stopień V Quad off road extreme | Ekstremalna jazda w trudnym terenie - technika i taktyka

Doskonalenie wcześniej poznanych technik jazdy w terenie. Techniki jazdy quadem w zależności od terenu. Przedstawienie ogólnej budowy oraz zasady działania quada i jego optymalizacja. Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach. Ocena możliwości terenowych quada i dobór opon. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy.
Zasady użycia  napędu 4x4, blokady dyferencjału oraz biegu terenowego L.
Pokonywanie przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie rowów, przeszkód wodnych, przejazdy przez zwalone pnie drzew. Zagrożenia i niebezpieczeństwa, czyli jak uniknąć wywrotki. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria.

oraz: Wydostawanie się z trudnych opresji terenowych bez pomocy osób trzecich. Szkolenie z wykorzystania wyciągarki oraz narzędzi wspomagających. Techniki łączenia taśm, lin oraz liny kinetycznej. Nocne techniki jazdy terenowej – nawigacja i oświetlenie. Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów, lina asekuracyjna oraz techniki alpinistyczne. Techniki wzajemnej asekuracji w grupie podczas pokonywania przeszkód terenowych, stromych zjazdów, trawersów, ostrych zwrotów. Ustawienie quada do pokonywania przeszkód. Ocena sytuacji w momentach ekstremalnych.


  stopień VI Quad off road extreme master | Mistrzowska jazda w terenie, doskonalenie jazdy przeprawowej,
                                                                           przygotowanie do startu w rajdach


Doskonalenie wcześniej poznanych technik jazdy w terenie.
Przygotowanie do startu w rajdach i obozów wędrownych.
Trening zawodniczy dla planujących starty w rajdach, dla tych co chcą przejść z klasy Adventure do klasy Extreme. Podczas intensywnego szkolenia poznasz detale, szczegóły i nowinki techniczne, które pozwalają wygrywać największe imprezy w Polsce. Szkolenie przeznaczone dla riderów, gotowych na jazdę w każdych warunkach terenowych.

 

  uwagi

Realizacja programu szkolenia uzależniona jest od terenu. Jeśli na obozowych trasach nie ma np. torfowisk czy terenów piaszczystych zajęcia z jazdy po takim terenie nie odbędą się.

 

RODZAJE    IMPREZ    QUADOWYCH    WANDRUSA

Rodzaj imprezy

wymagania
kto może uczestniczyć

ramowy
program zajęć

Obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży

Obóz quadowy
Szkoleniowo
Przygodowy

od 10 lat
dla uczestników
początkujących, którzy
nigdy nie jeździli na quadach
lub są początkujący

nauka jazdy na quadach,
jazda z pomocnikiem w łatwym terenie (poziom I), następnie jazda samodzielna w łatwym terenie (poziom II) i średniotrudnym terenie (poziom III).

+ wybrane zajęcia aktywne paintball, gokarty, żeglarstwo, windsurfing itp.

Obóz Quadowy
Stacjonarno-
Wyprawowy

od 13 lat
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie III, którzy jeżdżą samodzielnie na quadzie
w średniotrudnym terenie

samodzielna jazda na quadach w średnio trudnym terenie

wielogodzinne wyprawy quadowe w terenie i szkolenie quadowe

+ wybrane zajęcia aktywne paintball, gokarty, żeglarstwo, windsurfing itp.

Obóz Quadowy
Wyprawowo
-Wędrowny

od 14 lat
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie III, którzy jeżdżą samodzielnie na quadzie
w średniotrudnym terenie
i posiadają prawo jazdy kategorii AM***
(można je zrobić po ukończeniu 14 lat)


 

samodzielna jazda na quadach w średnio trudnym terenie w tym po drogach publicznych

wielogodzinne i dwudniowe wyprawy quadowe w terenie, noclegi na terenie obozu oraz poza terenem obozu w warunkach biwakowych

+ wybrane zajęcia aktywne paintball, gokarty, żeglarstwo, windsurfing itp.

 

Wyjazdy quadowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych
 

Weekendowy
Wyjazd
Quadowy

od 11/12 lat
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie II, którzy dobrze jeżdżą
na quadzie w łatwym terenie

samodzielna jazda w średniotrudnym terenie, jazda w nocy

Ekspedycja
Quadowa

od 18 lat, prawo jazdy**
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie IV, którzy dobrze jeżdżą
na quadzie w bardzo trudnym terenie

Kilkudniowe i dłuższe ekspedycje quadowe na Ukrainę, do Rumunii i Bułgarii w średnio trudnym, trudnym i bardzo trudnym terenie.


Uwagi:
*    O zakwalifikowaniu na obóz decydują faktyczne umiejętności, nie wiek. Istnieje możliwość udziału osoby trochę młodszej ale mającej odpowiednie przygotowanie i umiejętności.
**  Kategoria B1 uprawnia do prowadzenia samochodów lekkich, skuterów, motocykli i quadów. Osoby posiadające prawo jazdy kategorii B1, zdając w przyszłości egzamin na "dorosłe" prawo jazdy kategorii B są zwolnione z egzaminu teoretycznego.
*** Prawo jazdy kategorii AM można wyrobić po ukończeniu 14 roku życia. Ta kategoria prawa jazdy uprawnia do prowadzenia quadów o wadze do 350 kg (a więc wszystkich quadów dostępnych w ofercie Wandrusa) na drogach publicznych.

 

Informacje i porady odnośnie wyboru obozu:
501 647 139 (Piotr)