Wandrus - program szkolenia quadowego

OBOZY QUADOWE WANDRUSA
Wandrus jest liderem w organizacji obozów quadowych w Polsce. Obozy quadowe organizujemy od wielu lat. Wprowadzamy nowe trendy i propozycje obozów w turystyce aktywnej, jesteśmy prekursorami nowych rozwiązań i systemów szkolenia.

Jako pierwsi na obozach quadowych Wandrusa zorganizowaliśmy
jazdy w prawdziwym terenie, nie na sztucznym, niewielkim torze.
Uczestnicy obozów quadowych Wandrusa jeżdżą na quadach najwięcej godzin (zależnie od wybranego wariantu). Zawsze w każdej ofercie obozu quadowego Wandrusa podajemy czas jazdy przypadający na jednego uczestnika.

Jako pierwsi wprowadziliśmy przejrzysty i konsekwentny
system szkolenia quadowego Wandrusa, który umożliwia uczestnikom stopniowe podnoszenie swoich umiejętności w jeździe na quadach. Coś ciekawego dla siebie znajdą uczestnicy, którzy dotychczas nigdy nie jeździli jeszcze na quadach jak i osoby jeżdżące na quadach dobrze lub bardzo dobrze.

Naszą ideą jest realizacja obozów quadowych, według specjalnie opracowanego
programu szkolenia, który pozwoli Wam systematycznie rozwijać umiejętności w jeździe na quadach, poznawać nowe, atrakcyjne regiony Polski z ciekawymi trasami quadowymi i jeździć na różnych typach quadów. Dodatkowo obozy quadowe podzieliliśmy na kilka rodzajów - szkoleniowe, szkoleniowo-przygodowe, szkoleniowo-przeprawowe i wyprawowe. Dzięki temu uczestnicy obozów quadowych, będą mogli zrealizować swoje marzenia i ambicje. Jeździć coraz lepiej, dłużej, dalej, szybciej, w trudniejszym terenie wybierając obóz quadowy który jest najbardziej odpowiedni.
Zapraszamy do uczestnictwa w obozach quadowych Wandrusa!

Jak to wygląda - w skrócie
Stopniowanie trudności
oferujemy uczestnikom program szkolenia quadowego i związaną z nim klasyfikację obozów quadowych. Program będzie związany ze stopniowaniem  trudności - od zajęć podstawowych dla osób które nie jeździły lub bardzo mało jeździły na quadach (stopień pierwszy), aż do stopnia dziewiątego (udział w rajdach quadowych). Dzięki temu każdy uczestnik będzie miał możliwość systematycznego quadowego rozwoju - w zależności od swoich oczekiwań.
To, co dzisiaj wydaje się Wam nieprawdopodobne - na przykład udział w rajdzie quadowym czy quadowym obozie wędrownym - może zostać w przyszłości zrealizowane. Zależy to tylko od Waszych chęci i zaangażowania!

Kadra doświadczona w rajdach przeprawowych i w jeździe na quadach

Szkolenie, zwłaszcza na wyższe stopnie quadowej umiejętności wymaga kadry doświadczonej w rajdach przeprawowych i ekstremalnej jeździe na quadach. Dlatego będziemy współpracować z bardzo dobrymi zawodnikami i instruktorami quadowymi. Będą to m.in:

 • w Bieszczadach: Tomasz Kudełka "Dziki", organizator jednego z najtrudniejszych w Polsce rajdów przeprawowych "Dzikowisko", sędzia quadowy, instruktor quadowy i uczestnik wielu rajdów i organizator kilkuset wypraw quadowych w Polsce i za granicą. Organizuje rajdy quadowe w Polsce, Rumunii, Albanii i na Ukrainie. Instruktor sportów motorowych.
 • w Tatrach: Oskar Pieprzak, instruktor quadowy, wielokrotny zwycięzca rajdów przeprawowych na quadach, zdobywca Pucharu Polski w 2013 roku oraz Mistrzostwa Polski w 2015 roku. Prowadzi w Zakopanem wypożyczalnię quadów i szkołę nauki jazdy na quadach.
 • na Mazurach i Warmii - Maciej Grzechowiak, propagator sportu i turystyki quadowej, założyciel, redaktor naczelny magazynu "Quadmania", organizator i uczestnik wielu imprez i rajdów quadowych. Na quadzie zwiedził 30 krajów na pięciu kontynentach.
 • na Mazurach i Warmii - Zuzanna Ścibior - startująca w zawodach quadcross w Polsce i za granicą, często jako jedyna kobieta rywalizująca z mężczyznami. Na quadach jeździ od 2004 roku. Startując od 2007 do 2018 roku zwyciężyła w wielu zawodach, wielokrotnie zdobywając punktowane miejsca. Instruktor sportów motorowych.

Więcej o kadrze quadowej tutaj

Wyjątkowy teren do jazdy
Zajęcia w Bieszczadach i na Warmii będą realizowane częściowo lub w całości na trasach, w których realizowane były w ostatnich latach zawody o Puchar Polski w rajdach przeprawowych na quadach. Zajęcia w Tatrach realizowane będą na Gubałówce i terenach położonych wyżej.

Więcej godzin na quadach
Nowe obozy będą koncentrować się na zajęciach quadowych, co oznacza zwiększenie liczby godzin na quadach. Minimum na każdym obozie to dziesięć godzin zajęć na quadach przypadające na jednego uczestnika. Zajęcia dodatkowe będą uzależnione od miejscowych mozliwości.


Co nowego w sezonie letnim
organizujemy obozy quadowe tak jak dotychczas - w Rynie na Mazurach
Obozy przeznaczone są dla osób, które:
- nigdy nie jeździły jeszcze na quadach i chcą nauczyć się jeździć samodzielnie w prostym terenie (stopień I i II);
- jeżdżą już samodzielnie na quadach i chcą nauczyć się dobrze jeździć samodzielnie w prostym i średniotrudnym terenie (stopień II i III)
Wśród obozów quadowych w Rynie jest wiele wariantów i możliwości, oprócz obozów quadowo-przygodowych są obozy quadowo-paintballowo-gokartowe, czy quadowo-gokartowe.


organizujemy obozy quadowe w trzech ciekawych miejscach
- na Warmii (w Wojciechach) - stopień II i III.
Obóz przeznaczony jest dla osób, które samodzielnie jeżdżą na quadach i będą doskonalić te umiejętności w łatwym i średniotrudnym terenie według programu na II stopień umiejętności JUNIOR. W miarę postępów uczestników wprowadzane będą do zajęć elementy programu FUN (III stopień). W Wojciechach będziemy zakwaterowani w luksusowych wnętrzach Pałacu Wojciechy i będziemy mieli na obozie quadowym Wandrusa do dyspozycji półtora tysiąca hektarów prywatnego terenu do jazdy na quadach. To kilkadziesiąt kilometrów różnorodnych dróg, w tym terenów leśnych, przeprawy przez niewielkie przeszkody wodne. W Wojciechach w 2018 roku zrealizowano jedną z rund Pucharu Polski w jeździe na quadach przeprawowych.

- w Bieszczadach (w Stężnicy) - stopień III.
Obóz przeznaczony jest dla osób, które dobrze samodzielnie jeżdżą na quadach i chcą jeździć rekreacyjnie w prostym terenie górskim, bez szkolenia na wyższe stopnie quadowe. W Bieszczadach będziemy jeździć łatwym i średnio trudnym i trudnym terenie górskim.


- w Bieszczadach (w Stężnicy) - stopień IV ADVENTURE i elementy V EXTREME.
Obóz przeznaczony jest dla osób, które dobrze samodzielnie jeżdżą na quadach i chcą rozwijać swoje umiejętności. W Bieszczadach będziemy szkolić się w średnio trudnym i trudnym terenie górskim, w tym na trasach jednego z najtrudniejszych polskich rajdów przeprawowych "Dzikowisko", który organizuje szkolący uczestników instruktor. Zajęcia rozpoczną się od szkolenia na IV stopień umiejętności, a w miarę postępów uczestników będą ewentualnie rozszerzane o program z V stopnia trudności.

- w Tatrach (w Zakopanem) - stopień IV ADVENTURE i stopień V EXTREME. 
Obóz przeznaczony jest dla osób, które bardzo dobrze samodzielnie jeżdżą na quadach i chcą rozwijać swoje umiejętności. W Tatrach będziemy szkolić się na trudnym i w bardzo trudnym  terenie górskim. Zajęcia będą prowadzone według  programu na V stopień.

- wiosenne wypady na quady
W wybranych lokalizacjach zrealizujemy weekendowe wypady quadowe, na których będziecie mieli okazję poznać wiele nowych, ciekawych i atrakcyjnych miejsc doskonałych do jazdy na quadach. Wyprawy te nie będą miały charakteru szkoleniowego, chyba że będzie to wyraźnie zaznaczone.

organizujemy szkolenia na prawo jazdy umożliwiające prowadzenie quadów na drogach publicznych
- na Mazurach (w Rynie) kurs na prawo jazdy kategorii AM (ukończone 14 lat)  i B1 (ukończone 16 lat) oraz kat B (ukończone 18 lat).
Kurs na młodzieżowe prawo jazdy zakończony egzaminem uprawnia do samodzielnego prowadzenia quadów i innych lekkich samochodów po drogach publicznych. Posiadacz prawa jazdy kategorii B1 jest w przyszłości zwolniony z egzaminu teoretycznego na "dorosłe" prawo jazdy kat. B.


Telefon informacyjny: 501 647 139 - PiotrSYSTEM SZKOLENIA QUADOWEGO WANDRUS
powstał w oparciu o nasze kilkunastoletnie doświadczenie w organizacji obozów quadowych.
Program szkolenia zakłada systematyczne stopniowanie trudności i umożliwia dzieciom i młodzieży podnoszenie swoich umiejętności i kwalifikacji w jeździe na quadzie, poprzez uczestnictwo w quadowych obozach szkoleniowych.

Uczestnictwo w obozach quadowych Wandrusa, poprzez jazdę w prawdziwym terenie, z doświadczonymi instruktorami, nauczy uczestników podstaw bezpiecznej jazdy w coraz trudniejszym terenie, a następnie przygotuje do uczestnictwa w wyprawach quadowych i rajdach, w których ostatnio utworzono kategorię "fun", dla młodych rajdowców od 16 lat.

Kadra
Dobry program to jednak dopiero pierwszy krok do organizacji obozu. Najważniejsza jest kadra szkoląca,  profesjonaliści, którzy przekażą swoje doświadczenie, nauczą odpowiednich nawyków, skorygują błędy. Dlatego Wandrus zainicjował współpracę ze znanymi i dobrymi instruktorami, jak Tomasz Kudełka "Dziki", czy Oskar Pieprzak, zdobywca wielu pierwszych miejsc w najtrudniejszych zawodach i rajdach quadowych, którzy będą prowadzić szkolenie na organizowanych przez Wandrusa obozach.

Miejsca obozów
Nie mniej ważnym elementem jest miejsce organizacji obozu. Obozy dla uczestników dopiero zaczynających swoją przygodę z quadami organizowane będą na Mazurach, dla znających już podstawy w Wojciechach (w miejscu realizacji I Rundy Przeprawowego Pucharu Polski 2018), a dla dobrze jeżdżących na quadach w Bieszczadach (m.in w rejonie tras rajdu "Dzikowisko"), i w Tatrach na Gubałówce i okolicznych terenach.

Sprzęt
Na Mazurach i Warmii uczestnicy będą jeździć na quadach Kymco 250, Kymco 300 Maxxer, Can-Am 570, w Bieszczadach na quadach Yamaha 450 i Honda Rincon, a w Tatrach na quadach Can-am 450 i Yamaha 450.

Czas jazdy na quadach
Na każdym obozie przewidziane jest do 15 godzin jazdy na quadach (na niektórych nawet więcej godzin!), jednocześnie w wolnym czasie będą organizowane także inne aktywne zajęcia, uwzględniające lokalne możliwości - na przykład na Mazurach będą to rejsy żeglarskie, windsurfing czy paintball, w Bieszczadach wycieczki górskie a w Tatrach wycieczki rowerowe czy zjazdy downhillowe z Gubałówki.


Informacje i porady odnośnie wyboru obozu:
501 647 139 (Piotr)

RODZAJE OBOZÓW QUADOWYCH I WYJAZDÓW QUADOWYCH WANDRUSA
obozy quadowe podzieliliśmy na kilka rodzajów, w zależności od prowadzonych na tych obozach zajęć.
Typy obozów mogą się łączyć ze sobą, na przykład w obóz szkoleniowo-przygodowo-wyprawowy.

 • quadowe szkoleniowe
  przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, w ogóle nie jeżdżących na quadach jak i dla uczestników zaawansowanych, którzy dobrze lub bardzo dobrze jeżdżą na quadach. Szkolenie odbywa się według programu szkolenia (patrz niżej) który ma sześć stopni (poziomów).
  Obozy na stopnie I-III mają kilka wersji, które różnią się czasem jazdy na quadach.
  Oprócz szkolenia quadowego uczestnicy biorą udział w innych aktywnościach dostępnych w zależności od miejsca lokalizacji obozu. Najwięcej dodatkowych aktywności jest na obozach na Mazurach.
  Obozy szkoleniowe zazwyczaj połączone są z przygodowymi, przeprawowymi lub wyprawowymi.

   
 • quadowe przygodowe
  oprócz jazdy na quadach uczestnicy biorą udział w innych aktywnościach dostępnych w zależności od miejsca lokalizacji obozu. Najwięcej dodatkowych aktywności jest na obozach na Mazurach - m.in. rejsy żeglarskie, windsurfing, wyprawy kajakowe, rowerowe, paintball, zajęcia militarne, survival, jazdy na torze gokartowym i inne.
  Obozy przygodowe zazwyczaj łączone są z obozami szkoleniowymi lub wyprawowymi.

   
 • wyprawowe
  przeznaczone są dla osób, które chcą dużo jeździć na quadach, wyruszając na wielogodzinne wyprawy w teren a inne zajęcia obozowe realizować w miarę możliwości, w wolnym czasie od zajęć na quadach. Program zajęć na obozie podporządkowany jest wyprawom quadowym. Czas jazdy na quadach na tych obozach jest znacząco wyższy niż na innych obozach i obejmuje - zależnie od wariantu - od 10 do 24 godzin jazdy na jednego uczestnika.
  Obozy wyprawowe są organizowane odrębnie (dla osób chcących tylko jeździć na quadach) lub czasem łączone są z obozami przygodowymi, szkoleniowymi lub przeprawowymi (dla osób które oprócz jazdy na quadach chcą się szkolić na wyższe poziomy quadowych umiejętności lub brać udział w innych aktywnych zajęciach).

   
 • przeprawowe
  przeznaczone są dla osób, które chcą dużo jeździć na quadach, wyruszając na wielogodzinne wyprawy w trudniejszy teren z przeprawami przez bagna, cieki wodne, rowy, z pokonywaniem trawersów, zwalonych pni drzew i różnych przeszkód terenowych. Obozy te zazwyczaj połączone są ze szkoleniem na wyższe stopnie (poziomy) quadowych umiejętności.

   
 • wyjazdy weekendowe
  organizowane są wiosną i jesienią i przeznaczone są dla uczestników młodych jak i dla dorosłych czy całych Rodzin czy grup znajomych. Poczas takich wyjazdów odbywają się jazdy rekreacyjne na quadach w terenie a dla chętnych szkolenie na podstawowe umniejętności quadowe (poziom I i II).

Obozy quadowe szkoleniowo-przygodowo-wyprawowe na Mazurach są dla uczestników zarówno początkujących jak i znających podstawy jazdy na quadzie. Oprócz szkolenia na poziom I, II lub III na obozie uczestnicy biorą udział w wyprawach quadowych w teren i wybranych przez siebie dostępnych aktywnościach - m.in. rejsy żeglarskie, windsurfing, wyprawy kajakowe, rowerowe, paintball, zajęcia militarne, survival, jazdy na torze gokartowym i inne.

Obozy quadowe wyprawowo-przygodowe na Mazurach są dla uczestników, którzy mają już opanowane umiejętności jazdy w średniotrudnym terenie (zaliczony poziom III) i nie chcą się szkolić, tylko jeździć dalej rekreacyjnie oraz brać udział w wybranych przez siebie dostępnych aktywnościach - m.in. rejsy żeglarskie, windsurfing, wyprawy kajakowe, rowerowe, paintball, zajęcia militarne, survival, jazdy na torze gokartowym i inne. Cały program jest podporządkowany wyprawom quadowym a pozostałe zajęcia realizowane są w czasie wolnym od zajęć quadowych.


Obozy quadowe wyprawowe w Bieszczadach są dla uczestników, którzy mają już umiejętności jazdy w średniotrudnym terenie (zaliczony poziom III) i brali już udział w obozach wyprawowych na Mazurach, i nie chcą teraz przechodzić szkolenia na wyższe stopnie umiejętności (IV, V i VI) ale chcą jeździć w innym terenie, niż na Mazurach.

Obozy quadowe szkoleniowo-przeprawowo-wyprawowe w Bieszczadach są dla uczestników, którzy mają już umiejętności jazdy w łatwym lub średniotrudnym terenie (zaliczony poziom II lub III) i chcą szkolić się na wyższe poziomy (III, IV, V i VI). Oprócz wypraw w teren w programie obozu są liczne przeprawy w trudnym terenie górskim - przez bagna, cieki wodne, rowy, pokonywanie trawersów, zwalonych pni drzew i różnych przeszkód terenowych.

SYSTEM    SZKOLENIA    QUADOWEGO    WANDRUS

Kategoria

wymagania
kto może uczestniczyć

ramowy program zajęć i szkolenia

Poziom pierwszy

I stopień
quadowe abc

od 10 lat
dla uczestników
początkujących którzy
nie jeździli na quadach

nauka jazdy na quadach,
jazda z pomocnikiem w łatwym terenie

II stopień
quad junior

od 11/12 lat*
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie I, którzy nauczyli się
jeździć samodzielnie na quadzie

samodzielna jazda na quadach w łatwym terenie

III stopień
 quad fun

od 12/13 lat*
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie II, którzy dobrze jeżdżą
na quadzie w łatwym terenie

nauka jazdy na quadach w średniotrudnym terenie
off road fun,
samodzielna jazda w średniotrudnym terenie, jazda w nocy

Poziom drugi, zaawansowany Przygodowy OFF ROAD (nauka jazdy w trudnym terenie)

IV stopień
adventure

od 13/14 lat*
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie III, którzy dobrze jeżdżą
na quadzie w średniotrudnym terenie

podstawy jazdy w trudnym terenie - technika jazdy quadem
nauka jazdy w trudnym terenie w tym górskim,
szkolenie technik jazdy przeprawowej off road atv adventure,
samodzielna jazda w trudnym terenie górskim, jazda w nocy

V stopień
extreme

od 14/15 lat
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie IV, którzy dobrze jeżdżą
na quadzie w trudnym terenie

jazdy w terenie - technika i taktyka jazdy quadem
nauka jazdy w trudnym terenie w tym górskim,
szkolenie technik jazdy przeprawowej off road atv extreme,
samodzielna jazda w trudnym terenie w tym górskim, jazda w nocy

VI stopień
master extreme

od 15/16 lat
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie V, którzy bardzo dobrze
jeżdżą na quadzie w trudnym terenie

przygotowanie do startu w rajdach przeprawowych
doskonalenie jazdy przeprawowej w każdym terenie off road master extreme,
samodzielna jazda w każdym terenie, jazda w nocy

Poziom trzeci, mistrzowski RAIDER (wyprawy i rajdy)

VII stopień
rider camp (fun)

od 16 lat
kat. B1**
***
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie VI, którzy bardzo dobrze
jeżdżą na quadzie w trudnym terenie

samodzielna jazda w każdym terenie, łącznie z samodzielną jazdą po odcinkach dróg publicznych, jazda w nocy, przeprawowe rajdy quadowe fun, doskonalenie nabytych umiejętności

VIII stopień
rider adventure

od 16 lat
kat. B1**
***
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie VII, którzy bardzo dobrze
jeżdżą na quadzie w trudnym terenie

stacjonarno-wędrowny obóz quadowy, jazda w każdym terenie łącznie z samodzielną jazdą po odcinkach dróg publicznych, jazda w nocy,
przeprawowe rajdy quadowe adventure,
rozwijanie i doskonalenie nabytych umiejętności

IX stopień
rider expedition

od 18 lat
kat. B1**
***
dla uczestników z umiejętnościami
na poziomie VIII, którzy bardzo dobrze
jeżdżą na quadzie w trudnym terenie

wyprawy quadowe w Polsce i za granicą, rozwijanie i doskonalenie nabytych umiejętności, przeprawowe rajdy quadowe extreme


Uwagi:
*    O zakwalifikowaniu na obóz decydują faktyczne umiejętności, nie wiek. Istnieje możliwość udziału osoby trochę młodszej ale mającej odpowiednie przygotowanie i umiejętności.
**  Kategoria B1 uprawnia do prowadzenia samochodów lekkich, skuterów, motocykli i quadów. Osoby posiadające prawo jazdy kategorii B1, zdając w przyszłości egzamin na "dorosłe" prawo jazdy kategorii B są zwolnione z egzaminu teoretycznego.
*** Niektóre rajdy przeprawowe nie wymagają od niepełnoletnich uczestników prawa jazdy a jedynie ukończenia 16 lat.

 


Informacje i porady odnośnie wyboru obozu:
501 647 139 (Piotr)

WANDRUS   PROGRAM   PODSTAWOWEGO  
SZKOLENIA   QUADOWEGO


  stopień I Quadowe ABC  | Jazda z pomocnikiem - nauka samodzielnej jazdy na placu i w terenie

ABC nauki jazdy na quadzie na łatwej nawierzchni. Podstawa obsługi quada. Oduczanie odruchów motocyklowo-hulajnogowo-rowerowych. Uruchamianie quada. Bezpieczne włączanie się do ruchu.  Manewrowanie quadem: skręty. Jazda slalomem. Zatrzymywanie we wskazanym miejscu. Zjazdy i podjazdy. Hamowanie dynamiczne, hamowanie pulsacyjne. Jazda w kolumnie. Utrzymywanie dystansu w kolumnie. Porozumiewanie za pomocą gestów i ustalonych sygnałów.

Jazda w terenie. Bezpieczne włączanie się do ruchu.  Manewrowanie quadem: skręty, wymijanie. Zatrzymywanie we wskazanym miejscu. Zjazdy i podjazdy. Hamowanie dynamiczne, hamowanie pulsacyjne. Zatrzymywanie i ruszanie na pochyłości. Parkowanie. Jazda w kolumnie. Utrzymywanie dystansu w kolumnie. Porozumiewanie za pomocą gestów i ustalonych sygnałów. Pokonywanie wzniesień o różnym stopniu trudności. Technika jazdy  w głębokich koleinach, terenie polnym, łąkowym i leśnym.  

  stopień II Quad Junior | Jazda samodzielna w terenie

Manewrowanie quadem: zawracanie "na trzy", wyprzedzanie, cofanie, parkowanie. Zatrzymywanie i ruszanie na pochyłości. Balans ciałem - kontrowanie masy pojazdu ciałem. Pokonywanie głębokich kolein. Podstawowe serwisowanie quada i kontrola stanu technicznego quada przed rozpoczęciem jazdy. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria.

Doskonalenie już nabytych umiejętności podczas samodzielnej jazdy quadem w terenie.

Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Pokonywanie przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym pokonywanie rowów.

   stopień III Quad Fun | Jazda w średnio trudnym terenie

Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Pokonywanie prostych przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie rowów. Technika jazdy na drogach szutrowych. Pokonywanie niewielkich przeszkód wodnych - brodów. Jazda nocna.

  uwagi

Realizacja programu szkolenia uzależniona jest od terenu. Jeśli na obozowych trasach nie ma np. torfowisk czy terenów piaszczystych zajęcia z jazdy po takim terenie nie odbędą się.

 

WANDRUS   PROGRAM   SZKOLENIA   QUADOWEGO  
OFF   ROAD

  stopień IV  Quad off road adventure | Przygodowa jazda w terenie, podstawy jazdy w trudnym terenie | Technika

Techniki jazdy quadem w zależności od terenu. Przedstawienie budowy oraz zasady działania quada i jego optymalizacja. Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach. Ocena możliwości terenowych quada i dobór opon. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy.

Pokonywanie trudnych przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie głębokich rowów, pokonywanie przeszkód wodnych, przejazdy przez zwalone pnie drzew. Technika jazdy w terenie podmokłym (torfowiska).

Zasady użycia  napędu 4x4, blokady dyferencjału oraz biegu terenowego L. Techniki pokonywania zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów. Ocena sytuacji w sytuacjach ekstremalnych. Zagrożenia i niebezpieczeństwa, czyli jak uniknąć wywrotki. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria. Podstawowe techniki asekuracji w grupie.

  stopień V Quad off road extreme | Ekstremalna jazda w trudnym terenie - technika i taktyka

Doskonalenie wcześniej poznanych technik jazdy w terenie. Techniki jazdy quadem w zależności od terenu. Przedstawienie ogólnej budowy oraz zasady działania quada i jego optymalizacja. Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach. Ocena możliwości terenowych quada i dobór opon. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy.
Zasady użycia  napędu 4x4, blokady dyferencjału oraz biegu terenowego L.
Pokonywanie przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie rowów, pokonywanie przeszkód wodnych, przejazdy przez zwalone pnie drzew. Zagrożenia i niebezpieczeństwa, czyli jak uniknąć wywrotki. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria.

oraz: Wydostawanie się z trudnych opresji terenowych bez pomocy osób trzecich. Szkolenie z wykorzystania wyciągarki oraz narzędzi wspomagających. Techniki łączenia taśm, lin oraz liny kinetycznej. Nocne techniki jazdy terenowej – nawigacja i oświetlenie. Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów – lina asekuracyjna oraz techniki alpinistyczne. Techniki wzajemnej asekuracji w grupie podczas pokonywania przeszkód terenowych, stromych zjazdów, trawersów, ostrych zwrotów. Ustawienie quada do pokonywania przeszkód. Ocena sytuacji w sytuacjach ekstremalnych.


  stopień VI Quad off road extreme master | Mistrzowska jazda w terenie, doskonalenie jazdy przeprawowej,
                                                                           przygotowanie do startu w rajdach


Doskonalenie wcześniej poznanych technik jazdy w terenie.
Przygotowanie do startu w rajdach i obozów wędrownych.
Trening zawodniczy dla planujących starty w rajdach, dla tych co chcą przejść z klasy Adventure do klasy Extreme. Podczas intensywnego szkolenia poznasz detale, szczegóły i nowinki techniczne, które pozwalają wygrywać największe imprezy w Polsce. Szkolenie przeznaczone dla riderów, gotowych na jazdę w każdych warunkach terenowych.

 

  uwagi

Realizacja programu szkolenia uzależniona jest od terenu. Jeśli na obozowych trasach nie ma np. torfowisk czy terenów piaszczystych zajęcia z jazdy po takim terenie nie odbędą się.