Impreza

Obóz wędkarski, Wałdowo

wiek: 10-12, 13-15, 16-18 lat

Mazury - Wałdowo


 

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
SSWR 124-06-202430-06-20241899
Rezerwuj
SSWR 2a01-07-202410-07-20242899
Rezerwuj
SSWR 201-07-202409-07-20242299
Rezerwuj
SSWR 310-07-202418-07-20242299
Rezerwuj
SSWR 3a11-07-202420-07-20242899
Rezerwuj
SSWR 419-07-202427-07-20242299
Rezerwuj
SSWR 4a21-07-202430-07-20242899
Rezerwuj
SSWR 528-07-202405-08-20242299
Rezerwuj
SSWR 606-08-202414-08-20242299
Rezerwuj
SSWR 715-08-202423-08-20242299
Rezerwuj
SSWR 824-08-202430-08-20241899
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Na Naszym obozie poznacie tajniki wędkowania. Pokażemy Wam najlepsze sposoby na złowienie wielkiej ryby a przecież każdy z Was marzy o tym, by w końcu złowić taaką rybę. Obóz to propozycja zarówno dla tych, którzy mają już za sobą pierwsze sukcesy wędkarskie jak i dla tych, którzy dopiero będą próbowali złowić swoją pierwszą rybę. Wędkujemy około 4 godzin dziennie na jeziorze Drwęckim, mającym zróżnicowaną linię brzegową. Łowimy okonie, szczupaki, leszcze, płocie, liny, sandacze. Dowiemy się jakie gatunki ryb żyją w danych akwenach, jakie ryby są najzdrowsze i dlaczego. Aby odnieść sukces musimy poznać metody wędkowania, warunki doboru odpowiedniego miejsca połowu i sprzętu. Istnieje wiele metod połowu ryb i każda z nich zależy od wyposażenia, przynęty oraz stosowanych technik.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ostróda - Wałdowo - ośrodek "Bajka". Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
Ubezpieczenie - NW.
Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. 

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Dokumenty wymienione w punkcie „główne wymagania”. Dres, ubranie i obuwie sportowe, ciepłe swetry, czapkę z daszkiem, latarkę, zeszyt, długopis, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, okulary do pływania w wodzie, obuwie do chodzenia w wodzie. Należy zabrać ze sobą: własny sprzęt wędkarski, buty gumowe i strój, który nie pozwoli przemoknąć w razie deszczu.
Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Kaucja zwrotna 50 zł.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za utopiony lub zagubiony bagaż zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: PROGRAM
Bezpieczeństwo nad wodą i w wodzie to podstawa - omówienie zasad i przepisów bezpieczeństwa.
Dobór i przygotowanie miejsca - to przede wszystkim odpowiednie zanęcenie łowiska, zapoznanie z czynnikami warunkującymi dobranie odpowiedniego miejsca do połowu. Będziemy wędkować z brzegu, z łodzi wiosłowej, w dzień i w nocy.
Zasady wędkowania - dowiemy się co możemy a czego nie zgodnie z przepisami PZW Amatorskiego Połowu Ryb.

Srzęt wędkarski - w zależności od tego, jakiego rodzaju entuzjastą wędkarstwa jesteśmy, będziemy musieli zaopatrzyć się w odpowiedni i dostosowany do naszych potrzeb sprzęt. Jednak zanim przejdziemy do wybrania danego modelu musimy uświadomić sobie kilka spraw. Po pierwsze, jaką metodą zamierzamy łowić i jak wielkie ryby. Drugą kwestią są zbiorniki, na których najczęściej zamierzamy łowić.
Metody połowu ryb - istnieje wiele metod połowu ryb (spławikowa, gruntowa, spinningowa, muchowa) i każda z nich zależy od wyposażenia, przynęty oraz stosowanych technik. Warto je poznać, aby móc łowić "grube ryby". Czym charakteryzują się poszczególne metody łowienia - dowiecie się na obozie.
Wielkie Zawody Wędkarskie na zakończenie wykorzystujące cała zdobytą wiedzę podczas obozu.
Główną zasadą obozu jest „złap i wypuść” - to zbiór zasad, mówiący jak postępować ze złowionymi rybami oraz w trakcie ich łowienia. To zasady moralne i honorowe jakie powinien posiadać każdy wędkarz, bo każda ryba jest zbyt cenna, aby złowić ją tylko raz.... 

Żeglarstwo
Zaczniemy od nauki podstaw - stawiania żagli, obsługi osprzętu, zachowania na pokładzie, zasad bezpieczeństwa. Wszyscy będą uczyli się sterować, obsługiwać żagle i liny. Wieczorami przy ognisku nauczymy się śpiewać szanty i piosenki żeglarskie.
Kajaki i rowery wodne
Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze, a w ośrodku zrealizujemy zawody - slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.
Wyprawy rowerowe
Jak bezpiecznie jeździć na rowerze, być widocznym na drodze, jak postępować w razie wypadku, to tylko niektóre z informacji jakich dowiemy się na obozie. Po instruktażu zapraszamy na wycieczkę. Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki rowerowej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze.
Zajęcia  strzeleckie

Wiatrówki, łuki, tomahawki, oszczepy, proce. Będziemy ćwiczyć nasze umiejętności w strzelaniu do tarczy i ukrytych celów. Dowiecie się, czy trudno jest trafić w tarczę nawet z niewielkiej odległości. Czy uda nam się dorównać bohaterom znanym z westernów?
Holowanie na deskach
za motorówką. To super zabawa w upalne dni.

Podchody
Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
Olimpiada Wodna

Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.

Wieczorne Ogniska
Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.

Flagi
Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika.

Dyskoteki
Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych.

Baloniada
Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro.

Kawiarenka
Wieczorami, w ciszy nocnej starsi uczestnicy obozów wcale nie muszą być w domkach, mogą wspólnie spędzać czas w kawiarence, grając w różnego rodzaju gry np. mafię, ping-ponga, bilard, karaoke lub oglądać filmy.  

Nocny Maraton Filmowy
Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. 

Olimpiada Sportowa
Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

Gry i Zabawy Stolikowe
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. 

Chrzest Obozowy
To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie.
Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM.  

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.


..:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa  
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn.

Zatem "wieczorna kawiarenka" to miejsce, gdzie starsi uczestnicy mogą spędzać czas wieczorem, pod nadzorem kadry, także w czasie początków "ciszy nocnej".
Nazwę wymyślili uczestnicy obozów. Wzięła się stąd, że te wieczorne aktywności zostały przez nas zorganizowane po raz pierwszy w sali, w której kiedyś była ośrodkowa kawiarnia. I tak już zostało.

  • Więcej o "wieczornej kawiarence" oraz zdjęcia - tutaj


..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce. Informacje, rozkład jazdy - tutaj

Galeria imprezy