Impreza

Obóz Quadowo-Windsurfingowy, Wałdowo

wiek: 10-12, 13-15, 16-18 lat   |   ośrodek: Bajka - Mazury, Wałdowo koło Ostródy   |   cena: od 1799 zł

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
OFŁ 124-06-202430-06-20241999
Rezerwuj
OFŁ 201-07-202409-07-20242399
Rezerwuj
OFŁ 310-07-202418-07-20242399
Rezerwuj
OFŁ 419-07-202427-07-20242399
Rezerwuj
OFŁ 528-07-202405-08-20242399
Rezerwuj
OFŁ 606-08-202414-08-20242399
Rezerwuj
OFŁ 715-08-202423-08-20242399
Rezerwuj
OFŁ 824-08-202430-08-20241899
Rezerwuj

Podstawowa cena obozu (wersja B) obejmuje 6-8 godzin szkolenia quadowego i 5 wypraw off-road w teren.
Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych godzin wypraw w teren off-road na quadach
w promocyjnej cenie 50 zł za jedną godzinę jazdy. Dodatkowe godziny można dokupić przy rezerwacji obozu
(wpisując w polu uwagi na dole formularza rezerwacji kod literowy i liczbę dodatkowych godzin) lub w trakcie obozu.

Wersja C: 7 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 100 zł   Wersja D: 9 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 200 zł
Wersja E: 11 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 300 zł   Wersja F: 13 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 400 zł
Wersja G: 15 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 500 zł   Wersja H: 17 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 600 zł
Wersja J: 19 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 700 zł   Wersja K: 21 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 800 zł
Wersja L: 23 godziny wypraw w terenie na quadach - dopłata 900 zł    Wersja M: 25 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 1000 zł
Wersja N: 27 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 1100 zł    
     
.
PROGRAM DNIA, DOJAZD, DODATKOWE INFORMACJE, OŚRODEK I NOCLEGI 

.
 

dodatkowe atrakcje - tu

ośrodek i noclegi - tu

galeria zdjęć z imprezy - tu

 

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Obóz ten to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się jeździć na quadach, jak również dla tych, którzy już na quadach jeżdżą samodzielnie. Uczestnicy jeżdżą podzieleni na grupy, stosownie do swoich umiejętności. Na naszym obozie jeździmy na quadach w prawdziwym terenie a nie na sztucznym torze. Dzięki temu każda wyjazd staje się prawdziwą wyprawą. Piękne trasy łąkowe, polne, zadrzewione, drogi gruntowe, piaszczyste i szutrowe, czasem nieco wybojów i błota, będą nam towarzyszyły podczas wypraw na czterokołowych maszynach. Po zajęciach quadowych zaczynamy szkolenie windsurfingowe. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką i doskonaleniem żeglowania na desce z żaglem. Zajęcia prowadzą instruktorzy i zawodnicy, czynnie uprawiający ten sport.

..:: PROGRAM PODSTAWOWY - zawarty w cenie obozu

 • Quady
  Quady czy ATV (All Terrain Vehicle) – to pojazdy, które z pewnością dostarczą nam wspaniałej zabawy i adrenaliny. Przygodę z quadami rozpoczynamy od ich stopniowego opanowania. Pierwsze jazdy z instruktorem i pod jego czujnym okiem, odbywamy po prostym terenie, następnie pokonujemy coraz większe wertepy. Aż wreszcie nadejdzie dzień pierwszego, upragnionego rajdu terenowego. Okolice ośrodka obfitują w tereny wymarzone do jazdy na tych maszynach – tereny zadrzewione, drogi gruntowe, piaszczyste i szutrowe, poprzecinane większymi i mniejszymi pagórkami lub wzniesieniami a wszystko to nad pięknymi i czystymi mazurskimi jeziorami.
 • Windsurfing
  Codzienne zajęcia praktyczne na wodzie z asystą instruktora na motorówce. Uczestnicy podzieleni są na grupy wiekowe i zaawansowania. Do dyspozycji naszych uczestników mamy plażę windsurfingową. Zajęcia prowadzą instruktorzy i zawodnicy, czynnie uprawiający ten sport. Szkolenie odbywa się obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych i na sprzęcie o parametrach przystosowanych do rozmiarów i umiejętności uczestników oraz warunków pogodowych.


..:: PROGRAM DODATKOWY -
zawarty w cenie obozu

 • Jachty żaglowe
  Popłyniemy na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania i zachowania na pokładzie, czyli tego wszystkiego, co wykwalifikowany członek załogi wiedzieć powinien.
 • Kajaki lub rowery wodne
  Wyprawy po jeziorze, odpoczynek i rekreacja na wodzie.
 • Plażowanie i kąpiele pod opieką ratownika
  Czyli słodki chillout pod czujnym okiem ratowników...:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW - zawarty w cenie obozu

 • Survival
  Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna i wodna kuchnia. Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu – w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację.
 • Gra terenowa – podchody
  Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
 • Olimpiada Wodna
  Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
 • Olimpiada Sportowa
  Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

 

..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji)
Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Gry i Zabawy Stolikowe. W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gra Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! I wiele innych różnorodnych zajęć.

..:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa 
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.


..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek Wypoczynkowy BAJKA, Wałdowo 48, 14-100 Ostróda. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie – 
zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
Wyżywienie
– całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra
– wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
Ubezpieczenie
– NW
Sprzęt
– potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
Jazda na quadach –
5 godzin jazdy.
Realizację programu
w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.


..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 10 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, trampki, buty typu „trapery” do marszów, sandały z dobrym zapięciem do chodzenia w wodzie, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV, przybory do szycia. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Buty trekingowe „za kostkę”, rękawiczki motocyklowe lub rowerowe „bez palców". 2 zdjęcia legitymacyjne do książeczki quadowej i karty quadowej. Obuwie do chodzenia w wodzie i pływania na desce (np. specjalne buty piankowe, ale możliwe też sandały z zapięciem). Kaucja 50 zł – zbierana na obozie.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

Galeria imprezy