Impreza

Obóz Modelarski RC - modele sterowane radiem

wiek: 10 - 13, 14 -18 lat

Mazury - Gierłoż

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
OBM 404-08-202214-08-20222599
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Modelarstwo RC, czyli modele sterowane radiem, to coraz popularniejsza forma rozrywki. Jest to hobby, którego nie ogranicza ani pogoda, ani wyobrażnia. Satysfakcja z precyzyjnego przejazdu po torze przeprawowym, czy też z opanowania trudnej technicznie jazdy autem driftowym jest jeszcze większa, gdy model, którym się bawimy złożymy sami, gdy później będziemy w stanie go naprawić.
Obóz letni z modelami zdalnie sterowanymi to połączenie teorii i praktyki. W trakcie jego trwania zdobędziecie podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu: budowy modeli,  teorii jazdy modelem,  praktycznej jazdy różnego rodzaju modelami, budowy torów modelarskich, organizacji warsztatu i zaplecza technicznego modelarza.
Obóz letni RC to duża ilość praktycznej zabawy z różnego rodzaju modelami -  szybkimi short course'ami, zwrotnymi driftowozami i precyzyjnymi modelami przeprawowymi. Codziennie, oprócz sporej dawki wiedzy, czeka na Ciebie adrenalina związana z rywalizacją na torze – wyścigi na czas i ze startu wspólnego, precyzyjne przejazdy po torze trialowym, konkursy na jazdę precyzyjną (slalomy, zbijanie kręgli, konkurs "strzałów na bramkę", wspinaczka itp.). Wysoka klasa modeli gwarantuje długą zabawę pod dachem i w terenie. Oprócz tego w programie aktywny wypoczynek - wyprawy rowerowe, spływy kajakowe, rejsy żeglarskie. Szczegółowy program obozu dalej.
Szkolenie na obozie prowadzą i zapewniają modele uczestnikom nasi partnerzy - doświadczeni instruktorzy z firmy Planeta RC - http://planetarc.pl/
..:: PROGRAM PODSTAWOWY
Obóz letni RC to duża ilość praktycznej zabawy z różnego rodzaju modelami -  szybkimi short course'ami, zwrotnymi driftowozami i precyzyjnymi modelami przeprawowymi. Codziennie, oprócz sporej dawki wiedzy, czeka na Ciebie adrenalina związana z rywalizacją na torze – wyścigi na czas i ze startu wspólnego, precyzyjne przejazdy po torze trialowym, konkursy na jazdę precyzyjną (slalomy, zbijanie kręgli, konkurs "strzałów na bramkę", wspinaczka itp.). Wysoka klasa modeli gwarantuje długą zabawę pod dachem i w terenie.

  • budowa modeli – dowiesz się m.in.  czym jest i do czego służy mechanizm różnicowy, jaka jest różnica między silnikiem szczotkowym i bezszczotkowym, w jaki sposón energia z akumulatora przenoszona jest na silnik, jak działa serwomechanizm, czy też czym dla modelu jest regulator, poznasz odpowiedź na pytanie dlaczego regulujemy model i jakie są podstawy regulacji modelu;
  • teoria jazdy modelem – poznasz zasady kulturalnej jazdy modelem RC, dowiesz się dlaczego ustępujemy szybszym kierowcom i czym jest właściwy tor jazdy, co to jest i kiedy występuje podsterowność - typowe przypadki - co to jest i kiedy występuje nadsterowność - typowe przypadki;
  • praktyczna jazda różnego rodzaju modelami – instruktor pokaże, jak wprowadzić w życie poznaną wcześniej teorię, a następnie pomoże nowym adeptom RC w jej praktycznej realizacji; dowiesz się, jak po zabawie modelem o niego zadbać;
  • budowa torów modelarskich – dowiesz się, jak przygotować tor dla modeli driftowych i przeprawowych, jakie warunki muszą być spełnione, by modele w optymalny sposób wykorzystały swoje możliwości; z pomocą intruktora zbudujesz tory dla różnego rodzaju modeli;
  • organizacja warsztatu i zaplecza technicznego modelarza – przybliżymy Ci jakie narzędzia będą niezbędne w Twojej przygodzie z modelarstwem zdalnie sterowanym; dowiesz się, jak te narzędzia wykorzystywać do dokonywania podstawowych napraw, a kiedy nie obejdzie się bez pomocy fachowego serwis.

Własny model sterowany radiem
Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zakupienia modelu z bardzo szerokiej gamy pojazdów RC do pracy i zabawy podczas obozu na własnym modelu. Informacje: 501 647 139. Zgłoszenie minimum 5 dni przed rozpoczęciem obozu.

..:: PROGRAM DODATKOWY

Żeglarstwo
Zaczniemy od nauki podstaw - stawiania żagli, obsługi osprzętu, zachowania na pokładzie, zasad bezpieczeństwa. Później rejsy po jeziorze na pokładzie jachtu żaglowego. Wszyscy będą uczyli się sterować, obsługiwać żagle i liny. Zacumujemy na brzegu bezludnej wyspy, wpłyniemy do Zatoki, gdzie poszukamy źródełka z bardzo czystą wodą.
Kajaki lub rowery wodne
Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawy po jeziorze.
Plażowanie i kąpiele
Czyli słodki chillout, kąpiele i zabawy w jeziorze.
Rowery
Jak bezpiecznie jeździć na rowerze, być widocznym na drodze, postępować w razie wypadku - to tylko niektóre z informacji jakich dowiemy się na zajęciach. Po instruktażu zapraszamy na wycieczkę. Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki rowerowej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze.

..:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW
Survival
Poznamy tajniki przetrwania zarówno w teorii jak i w praktyce. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych instruktorów pomogą nam w uwypukleniu pozytywów Naszej osobowości, uczą dokonywania słusznych wyborów.
:: ABC przetrwania
Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna kuchnia - zdobywanie i przygotowywanie pożywienia w lesie. Ogniska - rodzaje, rozpalanie, sposoby gaszenia.
:: Wodna kuchnia
Wędka z niczego, czy wodorosty są jadalne? Sposoby pozyskiwania i uzdatniania wody. 
:: Topografia i terenoznawstwo
Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu - w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację.
Zajęcia strzeleckie
Strzelanie z broni nowoczesnej i tradycyjnej - wiatrówki pneumatyczne, łuki. Zawody w strzelaniu do tarczy.
Podchody
Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
Olimpiada Wodna
Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
Olimpiada Sportowa

Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji)
Wieczorne Ogniska
Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.
Gry i Zabawy Stolikowe

W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. 
Nocny Maraton Filmowy
Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. 

Gra Flagi
Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika.

Dyskoteki
Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych.

Baloniada
Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro.

Festiwal Kolorów
T
o coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze!


..:: WIECZORNA KAWIARENKA 
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.


..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie pierwszego dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic, telewizor) oraz w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka - wc+prysznic).
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
Ubezpieczenie - NW
Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek 10 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak.
Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Kaucja zwrotna 50 zł.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z kilkudziesięciu miast w Polsce. Szczegółowy rozkład jazdy jest tutaj

Naszym partnerem jest firma Planeta RC, której instruktorzy poprowadzą na wakacyjnych obozach zajęcia i szkolenia oraz zapewnią modele do wspólnej zabawy. Planetę RC możecie odwiedzić cały rok, w Galerii Metropolia w Gdańsku-Wrzeszczu, na poziomie -1. Więcej: Planeta RC - http://planetarc.pl/

Galeria imprezy