Impreza

Obóz narciarsko - snowboardowo - rekreacyjny "SNOW&FUN", Szklarska Poręba

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
ZNNM 127-01-201902-02-20191599
Rezerwuj
ZNNM 210-02-201916-02-20191599
Rezerwuj


..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Jak sama nazwa wskazuje to obóz dla tych co lubią jazdę na stoku ale niekoniecznie codziennie czy przez większość dnia. Na tym obozie możemy połączyć dobrą zabawę, z nauką na stoku. Czyli dobra zabawa i szkolenie razem dają gwarancję super zimowiska.

Szklarska Poręba zimą nie ma sobie równych – to prawdziwy raj dla fanów nart i snowboardu. Jest jednym z największych ośrodków narciarskich w polskich Karkonoszach. Amatorzy białego szaleństwa pod okiem doświadczonych instruktorów mają do dyspozycji trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, które dadzą wiele satysfakcji zarówno doświadczonym, jak i początkującym narciarzom.
Program zimowiska został dostosowany do umiejętności zarówno początkujących, jak średniozaawansowanych i zaawansowach uczestników. Oprócz wspólnej zabawy na stoku na naszych uczestników będzie czekać wiele atrakcji. Po długim dniu na stoku czas na odpoczynek na basenie i jacuzzi – dla starszych także w saunie!


..:: TRASY
Ski Arena Szrenica – kompleks oferuje łącznie 12 km dośnieżanych i oświetlanych tras o różnym stopniu trudności.

Trasa zjazdowa FIS – najtrudniejsza z tras kompleksu. Jej długość wynosi 2000 metrów natomiast różnica poziomów to 510 m. Szerokość trasy wacha się od 30 do 50 metrów natomiast największy spadek osiąga 50 %.

Nartostrada LOLOBRYGIDA – trasa trudna. Długość nartostrady to 4400 m a różnica poziomów 602 metry. Szerokość trasy mieści się w przedziale od 15 – 45 metrów a jej największe nachylenie wynosi 36 %.

Nartostrada Śnieżynka – trasa trudna o długości 2080 metrów i największym nachyleniu wynoszącym 45 %. Różnica poziomów nartostrady to 300 metrów natomiast jej szerokość wacha się od 15 – 35 metrów.

Nartostrada Puchatek – trasa łatwa, jej szerokość wynosi od 15 – 35 metrów. Długość tej nartostrady to 1470 metrów, różnica poziomów - 172 m a największe nachylenie wynosi 27 %.

Stok slalomowy „HALA SZRENICKA”- trasa łatwa o długości 650 metrów, szerokości od 100 do 200 metrów i różnicy poziomów 120 metrów. Największy spadek wynosi 25,5 %.

Kolejki linowe:
SZRENICA I – wyposażona jest w dwuosobowe krzesełka. Różnica poziomów wynosi 174 metry.

SZRENICA II – wyposażony jest w krzesełka dwuosobowe. Różnica poziomów wynosi 429 m.
KARKONOSZ EXPRESS – wyposażona jest w 6 osobową kanapę. Różnica poziomów wynosi 508 metrów. Jest to najdłuższy wyciąg narciarski w Polsce, który wjeżdża na górę w zaledwie w 8,5 minuty.


..:: SZKOLENIE
Na stoku jeździmy w trzech grupach zaawansowania: początkująca, średniozaawansowana, zaawansowana pod okiem instruktorów.
Na zakończenie, każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia na danym poziomie zaawansowania z wyróżnieniem przyswojonych dotychczas umiejętności.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Hotel LAS ***, ul. Turystyczna 8, Piechowice (4 km od centrum Szklarskiej Poręby).
Hotel Las leży u podnóża karkonoskich szczytów, w cichym i spokojnym miejscu otoczonym lasem. Oferuje wysoki standard pobytu i wypoczynek w otoczeniu leśnego zacisza.
Oferuje dostęp do bezpłatnego intrnetu Wi-Fi, sauny, jacuzzi, krytego basenu. W hotelu znajduje się także sala bilardowa, tenis stołowy. Nocujemy w pokojach 2, 3, 4 osobowych z łazienkami, TV SAT, lodówką. 


..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie. Wyżywienie – śniadania i obiadokolacje w formie bufetu szwedzkiego. Świadczenia zaczynamy obiadokolacją w dniu przyjazdu, a kończymy śniadaniem ostatniego dnia pobytu. Realizację programu w zależności od warunków pogodowych i możliwości uczestników. Kadrę - wykwalifikowani instruktorzy i wychowawcy. Ubezpieczenie - NNW. Transfery na stoki.


..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Dojazd pociągiem.
Skipass Ski Arena Szrenica ok. 50 zł/dzień (2 godziny jazdy). Ceny za skipass są niezależne od biura i pochodzą z informacji uzyskanych z ośrodków narciarskich.
Za bilety wielokrotnego użytku – karty magnetyczne zbliżeniowe „Free Hands”, pobiera się kaucję zwrotną w wysokości 10 złotych za każdą kartę. Opłaty za wypożyczenie sprzętu narciarskiego/snowboardowego na miejscu (około 250 zł za turnus). Wypożyczenie łyżew.


..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek: 10-12, 13-15, 16-18 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Karta „Białe Szaleństwo”. Legitymacja szkolna. 


..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
dokumenty wymienione w punkcie „główne wymagania"
obowiązkowo kask narciarski + czapkę mieszczącą się pod kaskiem
strój  narciarski
skarpety narciarskie długie, do kolan
czapkę, szalik, dwie pary rękawiczek
odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe
przybory do mycia i ręcznik
strój kąpielowy
krem na mróz z filtrem UV
mały plecak na wyjścia
sprzęt narciarski lub snowboardowy lub gotówkę na wypożyczenie (ok. 250 zł/turnus)
wskazane ochraniacze na nadgarstki i kolana


..:: PROGRAM
SZKOLENIE NARCIARSKO-SNOWBOARDOWE

Czekają na Was zajęcia na stokach SKI ARENA SZRENICA w asyście wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Podczas zajęć będziecie uczyć się podstaw lub  doskonalić nabyte już wcześniej umiejętności. Zajęcia prowadzone są w trzech grupach zaawansowania: początkująca, średniozaawansowana, zaawansowana.
JAZDA NOCNA
Nocne jazdy to atrakcja jedyna w swoim rodzaju. Żeby poczuć, co to tak naprawdę znaczy, trzeba tego po prostu spróbować. Niby nic w tym wielkiego – oświetlone stoki spotkać można przecież w wielu miejscach naszego pięknego kraju. Jednak to właśnie w Szklarskiej Porębie nocna szusowanka nabiera wyjątkowego kolorytu, tworząc niezapomnianą atmosferę i dostarczając niezliczonej ilości wrażeń.
SZKLARSKA ICE (4 wyjścia)
Szalona zabawa na lodowisku.
WIECZORNA KAWIARENKA
Wieczorem, po pełnym wrażeń dniu weźmiemy udział w turnieju tenisa stołowego, zagramy w just dance, czy w szalone karaoke. Dla chętnych bilard. 
SZKLARSKA PORĘBA
Spacer głównym deptakiem miasta. Stoją tu wspaniałe wille, drewniane chałupy, mieści się tu również większość sklepów i restauracji. Jest to wspaniałe miejsce dla osób lubiących wszystko to, co góralskie... To najbardziej tętniąca życiem ulica w Szklarskiej Porębie. 
TOR SANECZKOWY ALPINE COASTER (2 wyjścia)
Trasa zjazdu poprowadzona jest między śnieżnymi drzewami parku, co stwarza dodatkowe wrażenie dużej prędkości. Największym atutem  toru jest tzw. „karuzela”, która jest najwyższą tego typu atrakcją w Polsce, bo wybudowana jest na stromym zboczu a zjeżdżający mają wrażenie, że jadą „nad dachami” miasta. Do tego jest wspaniały widok na Karkonosze.
SNOWTUBING ( 4 wyjścia)
Doskonała zabawa na śniegu. Na trzech profesjonalnie przygotowanych torach o różnej skali trudności. Gwarantowana adrenalina i frajda.
WYCIECZKA DO WODOSPADU SZKLARKI
Wodospad położony jest poniżej centrum Szklarskiej Poręby ok 400 m przed ujściem Szklarki do rzeki Kamiennej. Wodospad Szklarki jest jedną z dwóch enklaw Karkonoskiego Parku Narodowego, utworzoną ze względu na dobrze zachowane naturalne dolnoreglowe lasy, głównie bukowe. Z wysokości 13,3 m ze skalnego progu spada skalną kaskadą wodospad.
WODNY RELAKS
Po dniu pełnym atrakcji będziemy wypoczywać na basenie
pod okiem ratownika. Do dyspozycji uczestników jacuzzi i sauna.

 Imprezy: 

Galeria imprezy