Impreza

Obóz narciarsko - snowboardowy "Śnieżne Szaleństwo", Szklarska Poręba

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
ZZD 127-01-201902-02-2019 1599
Rezerwuj
ZZD 210-02-201916-02-20191599
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Szklarska Poręba zimą nie ma sobie równych – to prawdziwy raj dla fanów nart i snowboardu. Jest jednym z największych ośrodków narciarskich w polskich Karkonoszach. Amatorzy białego szaleństwa pod okiem doświadczonych instruktorów mają do dyspozycji trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, które dadzą wiele satysfakcji zarówno doświadczonym, jak i początkującym narciarzom.
Program zimowiska został dostosowany do umiejętności zarówno początkujących, jak średniozaawansowanych i zaawansowach uczestników. Oprócz wspólnej zabawy na stoku na naszych uczestników będzie czekać wiele atrakcji. Po długim dniu na stoku czas na odpoczynek na basenie i jacuzzi – dla starszych także w saunie!

 
Jak sama nazwa wskazuje to obóz dla tych co lubią jazdę, dobrą zabawę, ale także chcą nabyć i doskonalić swoje umiejętności. Czyli dobra zabawa i szkolenie połączone razem dają gwarancję super zimowiska.

 

..:: TRASY
Ski Arena Szrenica – kompleks oferuje łącznie 12 km dośnieżanych i oświetlanych tras o różnym stopniu trudności.

Trasa zjazdowa FIS – najtrudniejsza z tras kompleksu. Jej długość wynosi 2000 metrów natomiast różnica poziomów to 510 m. Szerokość trasy wacha się od 30 do 50 metrów natomiast największy spadek osiąga 50 %.

Nartostrada LOLOBRYGIDA – trasa trudna. Długość nartostrady to 4400 m a różnica poziomów 602 metry. Szerokość trasy mieści się w przedziale od 15 – 45 metrów a jej największe nachylenie wynosi 36 %.

Nartostrada Śnieżynka – trasa trudna o długości 2080 metrów i największym nachyleniu wynoszącym 45 %. Różnica poziomów nartostrady to 300 metrów natomiast jej szerokość wacha się od 15 – 35 metrów.

Nartostrada Puchatek – trasa łatwa, jej szerokość wynosi od 15 – 35 metrów. Długość tej nartostrady to 1470 metrów, różnica poziomów - 172 m a największe nachylenie wynosi 27 %.

Stok slalomowy „HALA SZRENICKA”- trasa łatwa o długości 650 metrów, szerokości od 100 do 200 metrów i różnicy poziomów 120 metrów. Największy spadek wynosi 25,5 %.

Kolejki linowe:
SZRENICA I – wyposażona jest w dwuosobowe krzesełka. Różnica poziomów wynosi 174 metry.
SZRENICA II – wyposażony jest w krzesełka dwuosobowe. Różnica poziomów wynosi 429 m.
KARKONOSZ EXPRESS – wyposażona jest w 6 osobową kanapę. Różnica poziomów wynosi 508 metrów. Jest to najdłuższy wyciąg narciarski w Polsce, który wjeżdża na górę w zaledwie w 8,5 minuty.

..:: SZKOLENIE
Na stoku jeździmy w trzech grupach zaawansowania: początkująca, średniozaawansowana, zaawansowana pod okiem instruktorów.
Na zakończenie, każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia na danym poziomie zaawansowania z wyróżnieniem przyswojonych dotychczas umiejętności.
Zajęcia na stoku trwają ok. 6 godzin dziennie (w zależności od warunków atmosferycznych i możliwości uczestników).


..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Hotel LAS ***, ul. Turystyczna 8, Piechowice (4 km od centrum Szklarskiej Poręby).
Hotel Las leży u podnóża karkonoskich szczytów, w cichym i spokojnym miejscu otoczonym lasem. Oferuje wysoki standard pobytu i wypoczynek w otoczeniu leśnego zacisza.
Oferuje dostęp do bezpłatnego intrnetu Wi-Fi, sauny, jacuzzi, krytego basenu. W hotelu znajduje się także sala bilardowa, tenis stołowy. Nocujemy w pokojach 2, 3, 4 osobowych z łazienkami, TV SAT, lodówką. 
..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie. Wyżywienie – śniadania i obiadokolacje w formie bufetu szwedzkiego. Świadczenia zaczynamy obiadokolacją w dniu przyjazdu, a kończymy śniadaniem ostatniego dnia pobytu. Realizację programu w zależności od warunków pogodowych i możliwości uczestników. Kadrę - wykwalifikowani instruktorzy i wychowawcy. Ubezpieczenie - NNW. Transfery na stoki.

 

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd pociągiem.
Skipass Ski Arena Szrenica ok. 70 zł/dzień. Ceny za skipass są niezależne od biura i pochodzą z informacji uzyskanych z ośrodków narciarskich.
Za bilety wielokrotnego użytku – karty magnetyczne zbliżeniowe „Free Hands”, pobiera się kaucję zwrotną w wysokości 10 złotych za każdą kartę. Opłaty za wypożyczenie sprzętu narciarskiego/snowboardowego na miejscu (około 250 zł za turnus). Wypożyczenie łyżew.


..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek: 10-12, 13-15, 16-18 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Karta „Białe Szaleństwo”. Legitymacja szkolna. 
 


..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
dokumenty wymienione w punkcie „główne wymagania"
obowiązkowo kask narciarski + czapkę mieszczącą się pod kaskiem
strój  narciarski
skarpety narciarskie długie, do kolan
czapkę, szalik, dwie pary rękawiczek
odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe
przybory do mycia i ręcznik
kostium kąpielowy
krem na mróz z filtrem UV
mały plecak na wyjścia
sprzęt narciarski lub snowboardowy lub gotówkę na wypożyczenie (ok. 250 zł/turnus)
wskazane ochraniacze na nadgarstki i kolana

..:: PROGRAM
SZKOLENIE NARCIARSKO-SNOWBOARDOWE

Czekają na Was codzienne 6-godzinne zajęcia na stokach SKI ARENA SZRENICA w asyście wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Podczas zajęć będziecie uczyć się podstaw lub  doskonalić nabyte już wcześniej umiejętności. Zajęcia prowadzone są w trzech grupach zaawansowania: początkująca, średniozaawansowana, zaawansowana.
JAZDA NOCNA
Nocne jazdy to atrakcja jedyna w swoim rodzaju. Żeby poczuć, co to tak naprawdę znaczy, trzeba tego po prostu spróbować. Niby nic w tym wielkiego – oświetlone stoki spotkać można przecież w wielu miejscach naszego pięknego kraju. Jednak to właśnie w Szklarskiej Porębie nocna szusowanka nabiera wyjątkowego kolorytu, tworząc niezapomnianą atmosferę i dostarczając niezliczonej ilości wrażeń.
SZKLARSKA ICE (1 wyjście)
Szalona zabawa na lodowisku.
WIECZORNA KAWIARENKA
Wieczorem, po pełnym wrażeń dniu weźmiemy udział w turnieju tenisa stołowego, zagramy w just dance, czy w szalone karaoke. Dla chętnych bilard. 
SZKLARSKA PORĘBA
Spacer głównym deptakiem miasta. Stoją tu wspaniałe wille, drewniane chałupy, mieści się tu również większość sklepów i restauracji. Jest to wspaniałe miejsce dla osób lubiących wszystko to, co góralskie... To najbardziej tętniąca życiem ulica w Szklarskiej Porębie.
WODNY RELAKS
Po dniu pełnym atrakcji będziemy wypoczywać na basenie
pod okiem ratownika. Do dyspozycji uczestników jacuzzi i sauna.


Imprezy: 

Galeria imprezy