Impreza

Obóz prawdziwego survivalu

wiek: 13 - 18 lat

Mazury

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
OPS 404-08-202014-08-20201699
Rezerwuj
OPS 515-08-202025-08-20201699
Rezerwuj


Obóz Paintballowo - Survivalowy

wiek: 12 - 18 lat

Mazury - Ryn


..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Uczestnicy uczą się sztuki przetrwania na lądzie poprzez realizację rozmaitych zadań. Program obejmuje podstawy sztuki przetrwania w trudnych warunkach, orientację w terenie, zasady walki wręcz (skutecznej samoobrony) oraz wiele innych. Zdobyte podczas szkolenia umiejętności uczestnicy wykorzystują w trakcie obozowych wypraw, podczas których rywalizują ze sobą. Wszystkie zajęcia są dostosowane do wieku i możliwości fizycznych uczestników oraz ubezpieczane przez wykwalifikowaną i odpowiednio uprawnioną kadrę.
Obóz zlokalizowany jest w ośrodku „Ryn" położonym bezpośrednio nad brzegiem jeziora Ryńskiego, na wydzielonym terenie. Spacerem do miasta około 10 minut. Posiłki jemy w stołówce, jest też bar i kawiarnia, w krórej orgazizowane są dyskoteki. Strzeżone kąpielisko w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka.

 

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski "Ryn", Gliwickiej Agencji Turystycznej w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz.10.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
Ubezpieczenie - NW
Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.

Realizację programu
w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek 12 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, trampki, buty typu „trapery" do marszów, sandały z dobrym zapięciem do chodzenia w wodzie, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV, przybory do szycia.
Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.
Na obóz nie wolno zabierać własnych kulek.

..:: PROGRAM
Paintball
Bitwy przy użyciu markerów na żelowe kulki. Paintball na naszym obozie nie będzie zabawą w strzelanie, w trakcie której uczestnicy chowają się za plastikowymi figurami lub nie zważając na grad żelowych kulek bez sensu biegną przed siebie krzycząc „hura". Nasze zmagania będą odbywać się w terenie, na leśnych polanach i przecinkach, wśród zróżnicowanego terenu a czasem będą częścią większych manewrów, w których paintballowe starcie będzie jednym z wielu elementów, lecz bardzo ekscytującym. Żeby zmierzyć się z przeciwnikiem, trzeba będzie go najpierw odnaleźć. W teren wyruszą zwiadowcy, aby wykryć tajne obozowisko. Ukryci snajperzy przeciwnika będą starali się ich wyeliminować. Nauczymy się skrycie podchodzić przeciwnika, nawiązywać łączność za pomocą krótkofalówek, działać w większych i mniejszych grupach a także samodzielnie. Wybudujemy terenowe schronienia, które będą stanowić naszą bazę wypadową. Skorzystamy z darów leśnej i wodnej kuchni, przygotowując posiłki. Będziemy opracowywać strategię i taktykę, tak aby nauczyć się prowadzić bitewne zmagania. Dowódcy większych i mniejszych oddziałów będą wyznaczani na zmianę wśród uczestników.
Survival
:: ABC przetrwania
Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna kuchnia - zdobywanie i przygotowywanie pożywienia w lesie. Ogniska - rodzaje, rozpalanie, sposoby gaszenia.
:: Wodna kuchnia
Wędka z niczego, czy wodorosty są jadalne? Sposoby pozyskiwania i uzdatniania wody.
:: Topografia i terenoznawstwo
Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu - w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację.
Kajaki lub rowery wodne

Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze, a w ośrodku zrealizujemy zawody - slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.
Samoobrona
Czyli jak się obronić gdy ktoś nas zaatakuje. W trakcie zajęć rozwijamy też nasze umiejętności fizyczne i psychiczne co jest bardzo ważne dla odparcia ataku.
Wyprawy rowerowe
Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki rowerowej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze. Resztki dawnych ostępów leśnych, liczne rezerwaty to okazja do prowadzenia obserwacji przyrody. Zjedziemy nad brzeg jeziora i zrobimy przerwę na kąpiel.
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Zasady bezpieczeństwa kąpieli, wzywania pomocy, podstaw jej udzielania potrzebującym. Wszystkiego dowiecie się od doświadczonych ratowników WOPR-u. A na lądzie? Jak transportować rannego, jak prawidłowo założyć opatrunek, jak zatamować krwotok.
I wiele innych zajęć
Takich jak, turniej piłki wodnej, rozgrywki sportowe, olimpiada wodna, wieczorne ogniska, podchody, dyskoteki.

..:: DODATKOWE ATRAKCJE (płatne przy zapisach lub na obozie)
..:: Wycieczki: Mikołajki (+25 zł), Mikołajki i Tropicana kompleks basenów i zjeżdzalni (+60 zł), Giżycko (+25 zł), Giżycko i Twierdza Boyen (+35 zł), Kadzidłowo - Park Dzikich Zwierząt (+35 zł), Popielno - Stacja Hodowlana Bobrów i Tarpanów(+40 zł), Spytkowo - Wioska Indiańska (+45 zł)
..:: Holowanie na oponce za motorówką (+35 zł), Latające Skrzydło (+45 zł), Banan (+20 zł), Narty wodne (+55 zł), Wakeboard (+55 zł),
..:: Lot na spadochronie za motorówką (+100 zł)
..:: Quady  (+60 zł)
..:: Zajęcia linowe (+60 zł)

Pakiet Wodne Atrakcje (+ 70 zł przy zapisach lub na obozie).
::: Holowanie za motorówką: oponka, banan, latające skrzydło
::: Pływanie motorówką w trakcie holowania.

Dodatkowe Atrakcje - zasady realizacji
1. Realizacja zajęć uzależniona jest od pogody, kondycji i wieku uczestników. Dlatego nie wszystkie elementy programu muszą zostać zrealizowane, o czym decyduje kierownik obozu. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania wybranych zajęć bez zmiany programu obozu.
2. Czas zajęć jest ograniczony, o czym decyduje kierownik obozu.
3. Uczestnikom przysługuje jednorazowe skorzystanie z każdego rodzaju zajęć.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w
Polsce.
Rozkład jazdy - Klikamy
 

 

Galeria imprezy