Impreza

Obóz quadowo-rekreacyjny, Bieszczady Stężnica

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
OQBR 126-06-202102-07-2021A - udział w obozie z własnym quadem
B - udział w obozie bez własnego quada
A-2399
B-2699
Rezerwuj
Rezerwuj
OQBR 223-08-202129-08-2021A - udział w obozie z własnym quadem
B - udział w obozie bez własnego quada
A-2399
B-2699
Rezerwuj
Rezerwuj

.:: DLA KOGO JEST TEN OBÓZ?
Dla uczestników, którzy dobrze samodzielnie jeżdżą na quadzie w średniotrudnym terenie i chcą jeździć rekreacyjnie w terenie górskim. Chętni mogą wziąć udział w szkoleniu quadowym na stopień III, IV lub V dostosowanym do własnych możliwości i umiejętności, według programu szkolenia quadowego Wandrusa. Szczegóły programu szkolenia quadowego Wandrusa - patrz tutaj. Grupa rekreacyjna jedzie prostszymi i łatwiejszymi trasami niż grupa szkoleniowa.

..:: CZY MOŻNA PRZYJECHAĆ Z WŁASNYM QUADEM?
Wszystkim uczestnikom zapewniamy quady na zajęcia, ale na obóz można przyjechać z własnym quadem. Udział  na własnym quadzie umożliwia branie udziału w zajęciach quadowych bez limitu godzin wyznaczonego w programie, a więc mogą jeździć nawet cały dzień podczas obozu,
po konsultacji z instruktorem, w zależności od grup. 

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Ideą organizowanego przez nas obozu jest rekreacyjna jazda na quadzie w łatwym terenie górskim i - dla chętnych - rozwijanie umiejętności w jeździe na quadzie, nauka jazdy na quadzie w trudnym terenie górskim, tak aby naprawdę móc wykorzystać w pełni możliwości, jakie daje quad w jeździe po bezdrożach. Szkolenie prowadzone jest przez Tomasza Kudełkę, bardzo doświadczonego instruktora i organizatora jednego z najsłynniejszych rajdów przeprawowych na quadach "Dzikowiska".
Teren do jazdy na quadach to kilkaset hektarów prywatnego, bardzo zróżnicowanego terenu górskiego Bieszczad w okolicach Stężnicy. Tutaj realizowany jest jeden z najbardziej znanych ogólnopolskich rajdów quadowych "Dzikowisko". Jazdy grupy rekreacyjnej będą realizowane na łatwiejszych technicznie trasach, na wielokilometrowych odcinki dróg piaszczystych i szutrowych, w rozległych kompleksach leśnych z drogami i dróżkami. Po drodze miniemy strumienie i rzeczki które pokonamy przez brody, wzgórza z łagodnymi podjazdami doskonałe do szkolenia łatwych technicznie trawersów, to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy już na quadach jeżdżą samodzielnie i którzy chcą jeździć w nowym miejscu.
Uczestnicy jeżdżą podzieleni na grupy, stosownie do swoich umiejętności. Na naszym obozie jeździmy na quadach w prawdziwym terenie a nie na sztucznym torze. Dzięki temu każdy wyjazd staje się prawdziwą wyprawą off-road. Tumany kurzu, kąpiele w błocie, gęste krzaki, wodne przeszkody i dzikie tereny będą nam towarzyszyły podczas wypraw na czterokołowych maszynach. Obszary leśne usłane nierównościami, błotnistymi pułapkami, trawersami i wysokimi zaroślami zapraszają. Grupa rekreacyjna jedzie
prostszymi i łatwiejszymi trasami niż grupa szkoleniowa.

..:: KADRA SZKOLENIOWA
Tomasz Kudełka, bardzo doświadczony instruktor off-roadu, pomysłodawca i współorganizator jednego z najsłynniejszych rajdów przeprawowych na quadach "Dzikowiska". Co roku organizuje kilkadziesiąt wypraw quadowych na Ukrainę i do Rumunii. Więcej w dziale Kadra quadowa - tutaj.

..:: PROGRAM ZAJĘĆ QUADOWYCH

Rekreacyjna jazda w prostym terenie górskim. Wyprawy bezdrożami, łąkami, lasami, korytami potoków. Pokonywanie prostych przeszkód terenowych. Zasady użycia  napędu 4x4, blokady dyferencjału oraz biegu terenowego L. Techniki pokonywania prostych zjazdów i podjazdów, niewielkich przechyłów bocznych-trawersów. ekstremalnych. Zagrożenia i niebezpieczeństwa, czyli jak uniknąć wywrotki. Podstawowe techniki asekuracji w grupie. Szkolenie z wykorzystania wyciągarki oraz narzędzi wspomagających. Techniki łączenia taśm, lin oraz liny kinetycznej.

..:: PROGRAM PODSTAWOWY
Quady
Jazdy terenowe na quadach Honda Rincon 680 i CanAm 450 Outlander (Bombardier).
15 godzin jazdy rekreacyjnej na quadach w prostym terenie górskim
. To miejsce wprost stworzone dla miłośników quadów, zwłaszcza tych, którzy byli już na obozie Wandrusa na Mazurach w Rynie!

..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji)
Wieczorne Ogniska
Wieczorne ogniska, grill, gra w kręgle w kręgielni.

Czym nasz obóz różni się od obozów innych firm? Dlaczego warto go wybrać?

 • W odróżnieniu od wielu organizatorów obozów jeździmy w prawdziwym terenie, pokonując długie, zróżnicowane trasy łąkowe, leśne, drogi szutrowe i piaszczyste, dobrane stosownie do umiejętności uczestników.
 • Każda jazda na quadach to długa wyprawa w teren, prawdziwa wyprawa off-road, a nie jazda w kółko po małym torze z uczestnikami zmieniającymi się co piętnaście minut.
 • Uczestnicy otrzymują specjalną kartę, na której razem z kadrą zapisują czas jazdy, tak by przez cały obóz każdy wyjeździł tyle, ile powinien. Wiele firm nie podaje w ogóle czasu jazdy na quadach lub podaje je jako zajęcia "w grupie", co bardzo ogranicza czas jazdy.
 • Realny czas jazdy na quadach jest w Wandrusie największy wśród wszystkich organizatorów obozów w Polsce i wynosi na obozie w Bieszczadach w Stężnicy minimum 15 godzin jazdy na jednego uczestnika (wielu organizatorów podaje w opisie swoich obozów na przykład "pięć zajęć na quadach w grupie", co oznacza że uczestnicy podczas dwugodzinnych zajęć jeżdżą na przykład 15-20 minut.
 • Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo, dlatego uczestnicy jeżdżą w terenie odpowiadającym ich możliwościom i umiejętnościom.
 • Jeździmy w małych grupach, 2-3-4 osobowych, dzięki temu instruktor jest w stanie kontrolować wszystkich uczestników. 
 • Wyjazdy w niewielkich grupach pozwalają dobrać uczestników którzy mają zbliżone umiejętności i doświadczenie, dzięki czemu każda grupa pokonuje trasę dostosowaną do jej możliwości i umiejętności.
 • Najbardziej zaawansowani uczestnicy wyjeżdżają na jazdy nocne. 
 • Trasę i prędkość kolumny quadowej wyznacza instruktor.
 • Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania: 501 647 139 (Piotr)

..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Osada Ostoja w Stężnicy. Rozpoczęcie pierwszego dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie - domki ośrodka Osada Ostoja w Stężnicy (w każdym domku wc+prysznic, pokoje 2-3 osobowe).
 • Wyżywienie - całodzienne w ośrodku od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
 • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
 • Ubezpieczenie - NW.
 • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
 • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.
 • 15 godzin jazdy terenowej i szkolenia na quadach.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

 • Dojazd autokarem lub pociągiem, więcej - tutaj
 • Opłaty dla osób które zabierają na obóz własnego quada - paliwo, opłata za wjazd na tereny quadowe według cennika Osada Ostoja i Natura Park.
 • Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 12 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Strój do jazdy z długimi spodniami który będzie ulegał częstym zabrudzeniom (błoto) – najlepiej dającego się na bieżąco spłukać wodą, oraz odpowiednich butów – najlepiej quadowo-motocyklowych, w ostateczności ciężkich traperów „za kostkę”. Buzer (zbroja ochronna), kask, kominiarka.
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, trampki, buty typu „trapery” do marszów, sandały z dobrym zapięciem do chodzenia w wodzie, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV, przybory do szycia. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak.
Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).
Osoby bez odpowiedniego stroju i wyposażenia nie będą dopuszczone do zajęć.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem, autokarem lub busem. Szczegółowy rozkład jazdy jest tutaj


Rekreacyjny obóz quadowy Wandrusa w Bieszczadach - foto Ania

Rekreacyjny obóz quadowy Wandrusa w Bieszczadach - jazda w korycie potoku - fot. Ania


Rekreacyjny Obóz quadowy Wandrusa w BieszczadachRekreacyjny obóz quadowy Wandrusa w Bieszczadach - odpoczynek przy opuszczonej chacie


Rekreacyjny obóz quadowy Wandrusa w Bieszczadach

Galeria imprezy