Impreza

Obóz quadowo - szkoleniowy, Bieszczady Stężnica

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
OQPB 126-06-202102-07-2021
A - udział w obozie z własnym quadem
B - udział w obozie bez własnego quada
A-2299
B-2599
Rezerwuj
Rezerwuj
OQPB 223-08-202129-08-2021
A - udział w obozie z własnym quadem
B - udział w obozie bez własnego quada
A-2299
B-2599
Rezerwuj
Rezerwuj

..:: DLA KOGO JEST TEN OBÓZ?
Dla uczestników, którzy dobrze samodzielnie jeżdżą na quadzie w średniotrudnym terenie i chcą doskonalić swoje umiejętności oraz uczyć się jazdy quadem w trudnym terenie na IV i V stopień umiejętności według programu szkolenia quadowego Wandrusa. Szczegóły - patrz tutaj i program szkolenia quadowego niżej w opisie obozu.

..:: CZY MOŻNA PRZYJECHAĆ Z WŁASNYM QUADEM?
Wszystkim uczestnikom zapewniamy quady na zajęcia, ale na obóz można przyjechać z własnym quadem. Udział  na własnym quadzie umożliwia branie udziału w większej liczbie zajęć quadowych - powyżej limitu godzin wyznaczonego w programie - po konsultacji z instruktorem, w zależności od grup..

..:: WŁASNY QUAD NA OBOZIE.
Osoby, które zabierają własne quady prosimy o sprawdzenie sprzętu przed wyjazdem i w miarę potrzeby dokonanie przeglądu w warsztacie oraz o zabranie ze sobą podstawowych narzędzi, olei, smarów, zestawu naprawczego do naprawy opon a także co najmniej trzech 20-litrowych kanistrów na paliwo. Opłaty za paliwo ponosi właściciel quada, organizator obozu zapewnia transport paliwa na wniosek uczestnika. O
płata dodatkowa  za wjazd na tereny quadowe według cennika Osada Ostoja i Natura Park. Organizator obozu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia quada podczas zajęć oraz za przechowanie sprzętu w miejscu obozu.

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Ideą organizowanego przez nas obozu jest rozwijanie Waszych umiejętności w jeździe na quadzie, nauka jazdy na quadzie w trudnym terenie górskim, tak aby naprawdę móc wykorzystać w pełni możliwości, jakie daje quad w jeździe po bezdrożach. Szkolenie prowadzone jest przez Tomasza Kudełkę, bardzo doświadczonego instruktora i organizatora jednego z najsłynniejszych rajdów przeprawowych na quadach "Dzikowiska".
Teren do jazdy na quadach to kilkaset hektarów prywatnego, bardzo zróżnicowanego terenu górskiego Bieszczad w okolicach Stężnicy. Tutaj realizowany jest jeden z najbardziej znanych ogólnopolskich rajdów quadowych "Dzikowisko", a szkolenia odbędą się także na części tras rajdowych. Wielokilometrowe odcinki dróg piaszczystych i szutrowych, rozległe kompleksy leśne z drogami i dróżkami, strumienie i rzeczki które pokonujemy przez brody, wzgórza z łagodnymi i stromymi podjazdami doskonałe do szkolenia trawersów, a także tereny bagienne, to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy już na quadach jeżdżą samodzielnie i którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Uczestnicy jeżdżą podzieleni na grupy, stosownie do swoich umiejętności. Na naszym obozie jeździmy na quadach w prawdziwym terenie a nie na sztucznym torze. Dzięki temu każdy wyjazd staje się prawdziwą wyprawą off-road. Tumany kurzu, kąpiele w błocie, gęste krzaki, wodne przeszkody i dzikie tereny będą nam towarzyszyły podczas wypraw na czterokołowych maszynach. Obszary leśne usłane nierównościami, błotnistymi pułapkami, trawersami i wysokimi zaroślami zapraszają  na ekstremalną zabawę.


..:: KADRA SZKOLENIOWA
Tomasz Kudełka, bardzo doświadczony instruktor off-roadu, pomysłodawca i współorganizator jednego z najsłynniejszych rajdów przeprawowych na quadach "Dzikowiska". Co roku organizuje kilkadziesiąt wypraw quadowych na Ukrainę i do Rumunii. Więcej w dziale Kadra quadowa - tutaj

..:: PROGRAM SZKOLENIA QUADOWEGO, poziom IV i V

Uczestnicy realizują program podzieleni na małe grupy, stosownie do swoich umiejętności. Przejście do dalszych etapów i poziomu szkolenia czy stopniowanie trudności nie jest "automatyczne", ale uzależnione od kondycji uczestników i opanowania przez nich odpowiedniej techniki. 

Poziom IV | Quad off road adventure | Przygodowa jazda w terenie, podstawy jazdy w trudnym terenie | Technika
Techniki jazdy quadem w zależności od terenu. Przedstawienie budowy oraz zasady działania quada i jego optymalizacja. Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach. Ocena możliwości terenowych quada i dobór opon. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy.
Pokonywanie trudnych przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie głębokich rowów, pokonywanie przeszkód wodnych, przejazdy przez zwalone pnie drzew. Technika jazdy w terenie podmokłym (torfowiska).
Zasady użycia  napędu 4x4, blokady dyferencjału oraz biegu terenowego L. Techniki pokonywania zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów. Ocena sytuacji w sytuacjach ekstremalnych. Zagrożenia i niebezpieczeństwa, czyli jak uniknąć wywrotki. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria. Podstawowe techniki asekuracji w grupie.


Poziom V | Quad off road extreme | Ekstremalna jazda w trudnym terenie - technika i taktyka
Doskonalenie wcześniej poznanych technik jazdy w terenie. Techniki jazdy quadem w zależności od terenu. Przedstawienie ogólnej budowy oraz zasady działania quada i jego optymalizacja. Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach. Ocena możliwości terenowych quada i dobór opon. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Zasady użycia  napędu 4x4, blokady dyferencjału oraz biegu terenowego L. Pokonywanie przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym pokonywanie rowów, pokonywanie przeszkód wodnych, przejazdy przez zwalone pnie drzew. Zagrożenia i niebezpieczeństwa, czyli jak uniknąć wywrotki. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria.
oraz:
wydostawanie się z trudnych opresji terenowych bez pomocy osób trzecich. Szkolenie z wykorzystania wyciągarki oraz narzędzi wspomagających. Techniki łączenia taśm, lin oraz liny kinetycznej. Nocne techniki jazdy terenowej – nawigacja i oświetlenie. Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów – lina asekuracyjna oraz techniki alpinistyczne. Techniki wzajemnej asekuracji w grupie podczas pokonywania przeszkód terenowych, stromych zjazdów, trawersów, ostrych zwrotów. Ustawienie quada do pokonywania przeszkód. Ocena sytuacji w sytuacjach ekstremalnych.


..:: PROGRAM PODSTAWOWY
Quady
Szkolenie na quadach Yamaha, Honda Rincon 680 i CanAm 450 Outlander (Bombardier).
15 godzin jazdy i szkolenia na quadach w terenie górskim, doskonałym do szkolenia w jeździe na quadach w trudnym terenie.
Bardzo zróżnicowany teren umożliwia naukę trawersowania zboczy czy pokonywania trudnych przeszkód terenowych.  To miejsce wprost stworzone dla miłośników quadów, zwłaszcza tych, którzy byli już na obozie Wandrusa na Mazurach.

..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji)
Wieczorne Ogniska
Wieczorne ogniska, grill, gra w kręgle w kręgielni.
a
Czym nasz obóz różni się od obozów innych firm? Dlaczego warto go wybrać?

 • W odróżnieniu od wielu organizatorów obozów jeździmy w prawdziwym terenie, pokonując długie, zróżnicowane trasy łąkowe, leśne, drogi szutrowe i piaszczyste, dobrane stosownie do umiejętności uczestników.
 • Każda jazda na quadach to długa wyprawa w teren, prawdziwa wyprawa off-road, a nie jazda w kółko po małym torze z uczestnikami zmieniającymi się co piętnaście minut.
 • Uczestnicy otrzymują specjalną kartę, na której razem z kadrą zapisują czas jazdy, tak by przez cały obóz każdy wyjeździł tyle, ile powinien. Wiele firm nie podaje w ogóle czasu jazdy na quadach lub podaje je jako zajęcia "w grupie", co bardzo ogranicza czas jazdy.
 • Realny czas jazdy na quadach jest w Wandrusie największy wśród wszystkich organizatorów obozów w Polsce i wynosi na obozie w Bieszczadach w Stężnicy minimum 15 godzin jazdy na jednego uczestnika (wielu organizatorów podaje w opisie swoich obozów na przykład "pięć zajęć na quadach w grupie", co oznacza że uczestnicy podczas dwugodzinnych zajęć jeżdżą na przykład 15-20 minut.
 • Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo, dlatego uczestnicy jeżdżą w terenie odpowiadającym ich możliwościom i umiejętnościom.
 • Jeździmy w małych grupach, 2-3-4 osobowych, dzięki temu instruktor jest w stanie kontrolować wszystkich uczestników. 
 • Wyjazdy w niewielkich grupach pozwalają dobrać uczestników którzy mają zbliżone umiejętności i doświadczenie, dzięki czemu każda grupa pokonuje trasę dostosowaną do jej możliwości i umiejętności.
 • Najbardziej zaawansowani uczestnicy wyjeżdżają na jazdy nocne. 
 • Trasę i prędkość kolumny quadowej wyznacza instruktor.
 • Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania: 501 647 139 (Piotr)

..:: WAŻNE INFORMACJE O OBOZIE
..::  ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek Osada Ostoja w Stężnicy. Rozpoczęcie pierwszego dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.
Ośrodek Natura Park w Stężnicy. Rozpoczęcie pierwszego dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..::  CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie
  - domki ośrodka Osada Ostoja w Stężnicy (w każdym domku wc+prysznic, pokoje 2-3 osobowe)
  - pokoje ośrodka Natura Park w Stężnicy, pokoje z łazienką (wc+prysznic)
 • Wyżywienie
  - całodzienne w ośrodku Osada Ostoja w Stężnicy od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
  - całodzienne w ośrodku Natura Park w Stężnicy od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
 • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
 • Ubezpieczenie - NW.
 • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
 • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.
 • 15 godzin jazdy terenowej i szkolenia na quadach.


..::  ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem, busem lub pociągiem. Opłaty dla osób które zabierają na obóz własnego quada - paliwo, opłata za wjazd na tereny quadowe według cennika Osada Ostoja i Natura Park.

:::: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Umiejętność samodzielnej jazdy na quadzie w średniotrudnym terenie. Wiek 10-13, 14-18 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Dwa, podpisane od spodu zdjęcia legitymacyjne.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Strój do jazdy z długimi spodniami który będzie ulegał częstym zabrudzeniom (błoto) – najlepiej dającego się na bieżąco spłukać wodą, oraz odpowiednich butów – najlepiej quadowo-motocyklowych, w ostateczności ciężkich traperów „za kostkę”. Buzer (zbroja ochronna), kask, kominiarka.
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy,
chustę na głowę osłaniającą kark, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, na kleszcze,  krem z filtrem UV. Latarkę, zegarek, mały plecak (z trzema dwumetrowymi linkami do zamocowania na bagażniku quada w razie potrzeby). Zalecane: camelback – bukłak na wodę.
Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).
Osoby bez odpowiedniego stroju i wyposażenia nie będą dopuszczone do zajęć.

..:: UWAGI

Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem, autokarem lub busem. Szczegółowy rozkład jazdy jest tutaj..:: ZOBACZ TAKŻE INNE OBOZY QUADOWO-PAINTBALLOWO-GOKARTOWE WANDRUSAaaa

aaa
 MAZURY QUAD CAMP | OBOZY QUADOWE, GOKARTOWE, PAINTBALLOWE, MILITARNE, ASG | grupy 10-12, 13-15, 16-18 lat
aaa
Jak wybrać obóz quadowy | Nasze quady | Obozy quadowe info i zestawienie | Bezpieczeństwo | Kadra | Program szkolenia | Dziewczyny i quady | Wandrus Quad Camp 
   
Quadowy szkoleniowo-przygodowy
quady szkolenie na poziom I, II, III, quadowe
wyprawy w teren + żeglarstwo, rowery, kajaki,
sporty wodne

 
aQuadowy przygodowo-wyprawowy
quady wielogodzinne wyprawy w teren, jazdy
nocne, biwaki, doskonalenie już nabytych
umiejętności + żeglarstwo, rowery, kajaki,
sporty wodne
aQuadowo-gokartowy
quady szkolenie na poziom I, II, III, quadowe
wyprawy w teren, gokarty - jazdy na krytym
torze + żeglarstwo, rowery, sporty wodne,
kajaki

 
aQuadowo-paintballowo-gokartowy
quady szkolenie na poziom I, II, III, quadowe
wyprawy w teren, gokarty - jazdy na krytym
torze, paintball - na polu i w opuszczonych
budynkach + żeglarstwo, rowery,kajaki,
sporty wodne
aaa
aaa
aaa
   
Quadowo-paintballowy
quady szkolenie na poziom I, II, III, quadowe
wyprawy w teren, paintball - na polu i w
opuszczonych budynkach + żeglarstwo,
rowery, kajaki, sporty wodne
 Gokartowo-paintballowy
gokarty - jazdy na krytym torze, paintball - na
polu i w opuszczonychbudynkach
+ żeglarstwo, rowery, kajaki, sporty wodne
 Gokartowo-przygodowy
gokarty - jazdy na krytym torze + żeglarstwo,
rowery, kajaki, sporty wodne
 Paintballowo-przygodowy
paintball - na polu i w opuszczonych
budynkach + żeglarstwo, rowery, kajaki,
sporty wodne
aaa
aaa
aaa
   
Kaskada - Obóz Militarny - ASG
kadra byli żołnierze Grom i komandosi z
Lublińca. Czarna i zielona taktyka, podstawy
survivalu, strzelectwo, orientacja w terenie,
taktyka wojskowych oddziałów specjalnych
rowery,kajaki, sporty wodne
 Obóz prawdziwego survivalu
Prawdziwa wyprawa survivalowa szlakiem
Kanału Mazurskiego

 
 Przygodowa Wyprawa Kajakowa
przez Sapinę i kanał mazurski. Wyjątkowa
trasa przez piękną dziką rzekę i nieukończony
kanał w najdzikszym regionie Mazur
 Obóz z kursem na prawo jazdy
kategorii AM, A1 lub B1. Do tego wybrane
aktywności: quady, gokarty, paintball, żagle,
windsurfing, sporty wodne, kajaki, rowery,
sun&fun
aaa
  BIESZCZADY QUAD CAMP | OBOZY QUADOWE I BUGGY | grupy 11-13, 14-16, 17-18 lat, >18 lat
aaa
Jak wybrać obóz quadowy | Nasze quady | Obozy quadowe info i zestawienie | Bezpieczeństwo | Kadra | Program szkolenia | Dziewczyny i quady | Wandrus Quad Camp