Impreza

Obóz quadowy stacjonarno-wyprawowy Mazury

grupy wiekowe: 12-14, 15-18 lat

Mazury - GierłożWersja E: 11 godzin jazdy na quadach - dopłata 100 zł, Wersja F: 13 godzin jazdy na quadach - dopłata 200 zł
Wersja G: 15 godzin jazdy na quadach - dopłata 300 zł, Wersja H: 17 godzin jazdy na quadach - dopłata 400 zł
Wersja J: 19 godzin jazdy na quadach - dopłata 500 zł, Wersja K: 21 godziny jazdy na quadach - dopłata 600 zł
Wersja L: 23 godziny jazdy na quadach - dopłata 700 zł, Wersja M: 25 godziny jazdy na quadach - dopłata 800 zł
Wersja O: 27 godzin jazdy na quadach - dopłata 900 zł

W formularzu rezerwacji w polu UWAGI proszę zaznaczyć wybraną wersję. 

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
OQPW 124-06-202430-06-2024D - 9 godzin jazdy na quadach 1899
Rezerwuj
OQPW 201-07-202409-07-2024D - 9 godzin jazdy na quadach
Rabat 300 zł do 31.12.23
2599
Rezerwuj
OQPW 310-07-202418-07-2024D - 9 godzin jazdy na quadach
Rabat 300 zł do 31.12.23
2599
Rezerwuj
OQPW 419-07-202427-07-2024D - 9 godzin jazdy na quadach
Rabat 300 zł do 31.12.23
2599
Rezerwuj
OQPW 528-07-202405-08-2024D - 9 godzin jazdy na quadach
Rabat 300 zł do 31.12.23
2599
Rezerwuj
OQPW 606-08-202414-08-2024D - 9 godzin jazdy na quadach
Rabat 300 zł do 31.12.23
2599
Rezerwuj
OQPW 715-08-202423-08-2024D - 9 godzin jazdy na quadach
Rabat 300 zł do 31.12.23
2599
Rezerwuj
OQPW 824-08-202430-08-2024D - 9 godzin jazdy na quadach 1799
Rezerwuj

..:: DLA KOGO JEST TEN OBÓZ?
Dla uczestników, którzy już jeżdżą samodzielnie na quadzie w łatwym terenie (mają zaliczony poziom II wg programu szkolenia Wandrusa - program patrz tutaj) i chcą wziąć udział w wielogodzinnych wyprawach terenowych na quadach. W programie przewidujemy od 9 do 27 godzin jazdy na quadach w zależności od wybranego wariantu.

..:: CZY MOŻNA PRZYJECHAĆ NA OBÓZ Z WŁASNYM QUADEM?
Wszystkim uczestnikom zapewniamy quady, ale na obóz można przyjechać z własnym quadem otrzymując zniżkę. Informacje: 501 647 139.


..:: SPRZĘT - QUADY
Nowe quady Kymco 300 MXU rocznik 2019, 2020, Can-Am Outlander 570 rocznik 2019, 2020.
W 2020 nowe quady Can-Am Outlander 450 i Kymco 300 MXU. W 2021 cztery nowe quady Kymco 300 MXU R. W 2022 nowe quady CanAm450 i Kymco 300 MXU R.


W 2021 do parku maszyn dołączyły cztery nowe quady Kymco MXU R


..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Wielogodzinne wyprawy quadowe w zróżnicowanym terenie na Mazurach. Teren do jazdy to dziesiątki kilometrów dróg wśród nieużytków, dróg piaszczystych i szutrowych, rozległe kompleksy leśne z drogami i dróżkami, strumienie i rzeczki które pokonujemy przez brody, wzgórza z łagodnymi i stromymi podjazdami doskonałe do szkolenia trawersów. Obóz stacjonarno-wyprawowy to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy już na quadach , jeżdżą samodzielnie i którzy chcą brać udział w długich wyprawach quadowych. Uczestnicy jeżdżą podzieleni na grupy, stosownie do swoich umiejętności. Na naszym obozie jeździmy na quadach w prawdziwym terenie a nie na sztucznym torze, każdy wyjazd jest się prawdziwą wyprawą off-road. Tumany kurzu, kąpiele w błocie, gęste krzaki, wodne przeszkody i dzikie tereny będą nam towarzyszyły podczas wypraw na czterokołowych maszynach. Jeśli pozwolą na to warunki i przygotowanie uczestników, przewidziane są  jazdy nocne.

..:: PROGRAM SZKOLENIA QUADOWEGO, poziom III
Podczas obozu można zdobyć poziom III quadowych umiejętności według programu szkolenia quadowego Wandrusa. 
Poziom III | Nauka jazdy i samodzielna jazda w średnio trudnym terenie
Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Pokonywanie prostych przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie rowów. Technika jazdy na drogach szutrowych. Pokonywanie niewielkich przeszkód wodnych - strumieni i rzecznych brodów. Jazda nocna. Doskonalenie już nabytych umiejętności podczas samodzielnej jazdy quadem w terenie.

 • Zobacz cały program szkolenia quadowego Wandrusa tutaj

..:: PROGRAM PODSTAWOWY
Quady
Od 9 do 27 godzin wypraw quadowych (w zależności od wybranego wariantu) w terenie wprost wymarzonym do jazdy quadami. Trasy z długimi szutrowymi i piaszczystymi drogami, tereny leśne, łąkowe, a także miejsca z zaskakująco stromymi zjazdami, parowami czy przeszkodami wodnymi. Nawet po kilku godzinach jazdy wciąż odkrywamy nowe miejsca, nowe tereny i nowe przeszkody. Mazury i Warmia to miejsce wprost stworzone dla miłośników quadów. Jeśli pozwolą na to warunki i przygotowanie uczestników, przewidziane są  jazdy nocne.

..:: PROGRAM DODATKOWY (w cenie obozu)
Realizacja tego programu jest uzależniona od grafiku jazd quadowych i może być mocno ograniczona ze względu na czas poświęcony wyprawom quadowym.

 • Jachty żaglowe
  Popłyniemy na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania i zachowania na pokładzie, czyli tego wszystkiego, co wykwalifikowany członek załogi wiedzieć powinien.
 • Kajaki lub rowery wodne
  Wyprawy po jeziorze, odpoczynek i rekreacja na wodzie.
 • Wyprawy rowerowe
  Jak bezpiecznie jeździć na rowerze, być widocznym na drodze, jak postępować w razie wypadku, to tylko niektóre z informacji jakich dowiemy się na obozie. Po instruktażu zapraszamy na wycieczkę. Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki rowerowej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze.

..:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW (w cenie obozu)
Realizacja tego programu jest uzależniona od grafiku jazd quadowych i może być mocno ograniczona ze względu na czas poświęcony wyprawom quadowym.

 • Olimpiada Wodna
  Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
 • Olimpiada Sportowa
  Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji - w cenie obozu)
Realizacja tego programu jest uzależniona od grafiku jazd quadowych i może być mocno ograniczona ze względu na czas poświęcony wyprawom quadowym.
Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Gra Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Olimpiada Sportowa. Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę. Gra terenowa - podchody. Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las. Gry i Zabawy Stolikowe. W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Chrzest Obozowy. To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie. Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM. 

..:: WIECZORNA KAWIARENKA 
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów, gdzie gramy w w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy czy robimy gofry.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.

Czym nasz obóz różni się od obozów innych firm? Dlaczego warto go wybrać?

 • Posiadamy nowe quady marki CanAm 570, Kymco MXU 300 R i inne.
 • Stale i na bieżąco uzupełniamy park pojazdów, w 2019 do naszych quadów dołączyły nowe quady CanAm 570 i Kymco MXU 300. W 2020 dołączyły nowe quady CanAm450 i Kymco 300 MXU, w 2021 cztery nowe quady Kymco 300 MXU R, w 2022 nowe quady CanAm 450 Outlander i Kymco 300 MXU R.
 • W odróżnieniu od wielu organizatorów obozów jeździmy w prawdziwym terenie, pokonując długie, zróżnicowane trasy łąkowe, leśne, drogi szutrowe i piaszczyste, dobrane stosownie do umiejętności uczestników.
 • Każda jazda na quadach to długa wyprawa w teren, prawdziwa wyprawa off-road, a nie jazda w kółko po małym torze z uczestnikami zmieniającymi się co piętnaście minut.
 • Uczestnicy otrzymują specjalną kartę, na której razem z kadrą zapisują czas jazdy, tak by przez cały obóz każdy wyjeździł tyle, ile powinien. Wiele firm nie podaje w ogóle czasu jazdy na quadach lub podaje je jako zajęcia "w grupie", co bardzo ogranicza czas jazdy.
 • Realny czas jazdy na quadach jest w Wandrusie największy wśród wszystkich organizatorów obozów w Polsce i wynosi na obozie stacjonarno-wędrownym na Mazurach od 9 do 29 godzin jazdy na jednego uczestnika (wielu organizatorów podaje w opisie swoich obozów na przykład "pięć zajęć na quadach w grupie", co oznacza że uczestnicy podczas dwugodzinnych zajęć jeżdżą na przykład 15-20 minut).
 • Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo, dlatego uczestnicy jeżdżą w terenie odpowiadającym ich możliwościom i umiejętnościom.
 • Jeździmy w małych grupach, 3-6 osobowych, dzięki temu instruktor jest w stanie kontrolować wszystkich uczestników. 
 • Wyjazdy w niewielkich grupach pozwalają dobrać uczestników którzy mają zbliżone umiejętności i doświadczenie, dzięki czemu każda grupa pokonuje trasę dostosowaną do jej możliwości i umiejętności.
 • Najbardziej zaawansowani uczestnicy wyjeżdżają na jazdy nocne. 
 • Trasę i prędkość kolumny quadowej wyznacza instruktor.
 • Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania: 501 647 139 (Piotr)

..:: WAŻNE INFORMACJE O OBOZIE
Obóz jest organizowany w formie stacjonarno-wędrownej, co oznacza, że dużo czasu spędzimy poza ośrodkiem, jeżdżąc w różnych atrakcyjnych miejscach. Możliwe są półdniowe lub całodniowe wyjazdy. Część posiłków może być przesunięta lub zamieniona na "lancz-pakiety". Cały program jest podporządkowany wyprawom quadowym, dlatego zajęcia z programu dodatkowego czy wieczornego realizujemy w miarę możliwości - jeśli będzie na to czas.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie - zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic, telewizor) oraz w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka - wc+prysznic).
 • Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
 • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
 • Ubezpieczenie - NW.
 • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
 • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.
 • Od 9 do 27 godzin jazdy na quadach w zależności od wybranej wersji.
  Wersja E: 11 godzin jazdy na quadach - dopłata 100 zł, Wersja F: 13 godzin jazdy na quadach - dopłata 200 zł
  Wersja G: 15 godzin jazdy na quadach - dopłata 300 zł, Wersja H: 17 godzin jazdy na quadach - dopłata 400 zł
  Wersja J: 19 godzin jazdy na quadach - dopłata 500 zł, Wersja K: 21 godziny jazdy na quadach - dopłata 600 zł
  Wersja L: 23 godziny jazdy na quadach - dopłata 700 zł, Wersja M: 25 godziny jazdy na quadach - dopłata 800 zł
  Wersja O: 27 godzin jazdy na quadach - dopłata 900 zł
  W formularzu rezerwacji w polu UWAGI proszę zaznaczyć wybraną wersję.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem więcej - tutaj. Program Dodatkowe Atrakcje więcej - tutaj. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 12/13 lat. Umiejętność jazdy na quadzie na poziomie II (samodzielna jazda na quadzie w łatwym terenie, program szkolenia quadowego Wandrusa jest tutaj.). Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Śpiwór i karimatę. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Kaucja zwrotna 50 zł.

 • Poradnik Wandrusa co zabrać na obóz i jak się spakować na obóz - tutaj

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z kilkudziesięciu miast w Polsce. Szczegółowy rozkład jazdy jest tutajWandrus - obóz quadowy stacjonarno-wyprawowy (przejazd przez pole za zgodą właściciela)


Wandrus - obóz quadowy stacjonarno-wyprawowy


Wandrus - obóz quadowy stacjonarno-wyprawowy (przejazd przez pole za zgodą właściciela)


Wandrus - obóz quadowy stacjonarno-wyprawowy


Wandrus - obóz quadowy stacjonarno-wyprawowy - nocne jazdy


Wandrus - obóz quadowy stacjonarno-wyprawowy - rozpalamy ognisko


Wandrus - obóz quadowy stacjonarno-wyprawowy - nocne jazdy

Galeria imprezy