Impreza

Przygodowy Spływ Kajakowy Sapina i Kanał Mazurski

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
PSK 325-07-202003-08-20201099
Rezerwuj
PSK 404-08-202014-08-20201099
Rezerwuj
PSK 515-08-202025-08-20201099
Rezerwuj

Obóz dla młodzieży Przygodowy Spływ Kajakowy - Sapina, Kanał Mazurski
wiek: od 14 lat

Wielkie Jeziora Mazurskie..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Mazury to akwen obfitujący w jeziora, rzeki i kanały. Oprócz znanej wszystkim Krutyni, która przypomina już ulicę w centrum dużego miasta w godzinach szczytu, są na szczęście jeszcze piękne, mało znane ale bardzo atrakcyjne i zróżnicowane szlaki. Wcale nie trzeba opłynąć Hornu kajakiem czy podróżować po dzikiej Amazonii, by zakosztować przygody. Czasami czai się ona tuż za rogiem. Nawet w odwiedzanych przez tłumy turystów Mazurach są dzikie, mało znane szlaki, które wciąż czekają na swoich odkrywców, gdzie króluje przyroda i czeka na was przygoda. Chcemy Was zaprosić na wyjątkową wyprawę tymi szlakami. Posiłki będziemy przyrządzać wspólnie w warunkach biwakowych. Grupa pod opieką kadry przemierza ustaloną trasę. Program jest tak ułożony, aby wystarczyło czasu na wypoczynek, kąpiele, zwiedzanie no i kajakową wędrówkę. Trasa realizowana jest w zależności od warunków pogodowych, nocujemy w namiotach 2/3/4-osobowych, „na dziko", czasem przy campingach czy ośrodkach wypoczynkowych.. Bagaże przewozimy w kajakach, ewentualnie będą one transportowane busem.
Sapina jest niezwykle malowniczą a zarazem najczystszą rzeką mazurską. Spływ rozpoczynamy na jeziorze Gołdapiwo. Na naszej trasie będzie jedna zabytkowa śluza i kilka małych jezior. Następnie przepłyniemy jeziora Stręgiel, Święcajty i Mamry dopływając do Mamerek, gdzie znajdują się niezniszczone bunkry z okresu II Wojny Światowej. Po ich eksploracji rozpoczniemy drugi etap naszej wyprawy - Kanał Mazurski. To nieukończona droga wodna która miała połączyć Mazury z Bałtykiem. Po polskiej stronie kanał jest w części dostępny, choć przegrodzony nieukończonymi śluzami i wrotami bezpieczeństwa. Są to ogromne, momnumentalne budowle - zwłaszcza śluzy, które sprawiają duże wrażenie. Strefa kanału jest porośnięta roślinnością wodną i stanowi ostoję wielu gatunków ptaków i ssaków. Liczne są żeremia bobrów.
Zwolennicy przygody przez duże „P" będą mogli spróbować swych sił w parku linowym przy śluzie Leśniewo, na mostach, zjazdach i na końcowym, najbardziej emocjonującym skoku wahadłowym w czeluść śluzy. Park linowy obsługiwany jest przez profesjonalną grupę posiadającą odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

..:: SPRZĘT

Kajaki 2-osobowe.


..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Ryn - Ośrodek  wypoczynkowo-żeglarski "Ryn", ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie -
noclegi w namiotach.

Ubezpieczenie -
NW.
Kadra -
wykwalifikowani opiekunowie.
Realizację programu,
w zależności od warunków pogodowych.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Wc i prysznice (średni koszt prysznica 5-9 zł). Dojazd autokarem lub pociągiem. Wstępy do zwiedzanych obiektów.
Wyżywienie, opłaty za nocleg np. za pole namiotowe - składka do wspólnej kasy 30 - 35 zł dziennie.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek - od 13 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.
Umiejętność pływania wpław pisemnie potwierdzona przez Rodziców.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Namiot. Karimatę i śpiwór. Sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis.

..:: UWAGI

Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Rzeczy najlepiej spakować w worek żeglarski lub plecak bez stelaża.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkudziesięciu większych miast w Polsce.
Rozkład jazdy - Klikamy


 

Imprezy: 

Galeria imprezy