Impreza

Rowerowy Obóz Przygody Na Mazurach

grupy wiekowe: 12-14, 15-18 lat

Mazury - Wałdowo

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
ROWR 124-06-202430-06-2024A - rower własny
B - rower organizatora
A-1699
B-1899
Rezerwuj
Rezerwuj
ROWR 201-07-202409-07-2024A - rower własny
B - rower organizatora
A-2199
B-2399
Rezerwuj
Rezerwuj
ROWR 310-07-202418-07-2024A - rower własny
B - rower organizatora
A-2199
B-2399
Rezerwuj
Rezerwuj
ROWR 419-07-202427-07-2024A - rower własny
B - rower organizatora
A-2199
B-2399
Rezerwuj
Rezerwuj
ROWR 528-07-202405-08-2024A - rower własny
B - rower organizatora
A-2199
B-2399
Rezerwuj
Rezerwuj
ROWR 606-08-202414-08-2024A - rower własny
B - rower organizatora
A-2199
B-2399
Rezerwuj
Rezerwuj
ROWR 715-08-202423-08-2024A - rower własny
B - rower organizatora
A-2199
B-2399
Rezerwuj
Rezerwuj
ROWR 824-08-202430-08-2024A - rower własny
B - rower organizatora
A-1699
B-1899
Rezerwuj
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
To obóz dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, rowery i rowerowe wędrówki. Codziennie wyjeżdżamy na wyprawy rowerowe - półdniowe lub całodniowe. Trasy dzienne staramy się dobierać na przemian dłuższe i krótsze, dostosowując je do pogody i możliwości fizycznych uczestników. Program jest tak ułożony, aby wystarczyło czasu na wypoczynek, kąpiele, różne aktywności obozowe i oczywiście rowerową wędrówkę.

..:: PROGRAM PODSTAWOWY (zawarty w cenie obozu)

 • Wyprawy Rowerowe
  Codzienne półdniowe lub całodniowe wyprawy po zróżnicowanych trasach rowerowych. Okolica obfituje w setki kilometrów ciekawych szlaków dostępnych dla rowerów. W przypadku wypraw półdniowych pozostałą część dnia spędzamy na wybranych obozowych aktywnościach dostępnych bezpłatnie dla wszystkich uczestników obozu w ramach PROGRAMU DODATKOWEGO lub PROGRAMU DODATKOWEGO DLA CHĘTNYCH.

..:: PROGRAM DODATKOWY (zawarty w cenie obozu, realizowany w miarę możliwości czasowych)

 • Żeglarstwo
  Zaczniemy od nauki podstaw - stawiania żagli, obsługi osprzętu, zachowania na pokładzie, zasad bezpieczeństwa. Później rejsy po jeziorze na pokładzie jachtu żaglowego. Wszyscy będą uczyli się sterować, obsługiwać żagle i liny.
 • Kajaki lub rowery wodne
  Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Nauczymy się sprawnie wiosłować. Popłyniemy na wyprawy po jeziorze.
 • Plażowanie i kąpiele
  Czyli słodkie leniuchowanie, plażowanie i zabawy w jeziorze.

..:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW (zawarty w cenie obozu)

 • Survival
  Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna i wodna kuchnia. Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu - w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację.
 • Zajęcia strzeleckie
  Strzelanie z broni nowoczesnej i tradycyjnej - wiatrówki pneumatyczne, łuki. Zawody w strzelaniu do tarczy.
 • Podchody
  Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
 • Olimpiada Wodna
  Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
 • Olimpiada Sportowa
  Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.


..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji, zawarty w cenie obozu)

Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Gry i Zabawy Stolikowe.
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gra Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! I wiele innych różnorodnych zajęć.

..:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa  
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów, gdzie gramy w w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy czy robimy gofry.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.


..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Ośrodek Wypoczynkowy BAJKA, Wałdowo 48, 14-100 Ostróda. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z kilkudziesięciu miast w Polsce.

..:: CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie - zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
 • Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. W trakcie dłuższych wypraw posiłki w warunkach biwakowych, także przyrządzane przez uczestników pod nadzorem kadry z produktów dostarczonych przez organizatora
 • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
 • Ubezpieczenie - NW.
 • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
  Rowery do wyboru - rower organizatora lub własny. Osoby zabierające własny rower - wysoki rabat (patrz cennik).
 • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł od osoby oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł od osoby.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek 12 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Karimatę i śpiwór. Gdy bierzemy własny rower także: kask, zabezpieczenie roweru, łatki rowerowe, zapasową dętkę. Rękawiczki rowerowe. Kaucja zwrotna 50 zł.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.


Galeria imprezy