Impreza

Szkółka żeglarska na jednoosobowych jachtach Optymist

wiek: 7 - 12 lat

Mazury - Ryn

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
OPTR 101-07-201711-07-20171599
Rezerwuj
OPTR 212-07-201722-07-20171599
Rezerwuj
OPTR 323-07-201702-08-20171599
Rezerwuj
OPTR 403-08-201713-08-20171599
Rezerwuj
..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Dla najmłodszych uczestników, którzy chcą zostać żeglarzami, mamy propozycję obozu,  na którym zgłębią tajemnice żeglarstwa, a trenerzy dołożą wszelkich starań aby zachęcić nasze pociechy do uprawiania tej dyscypliny sportu. Głównym celem obozu jest nauka żeglowania na jednoosobowych łodziach klasy Optymist. Każdy ma do dyspozycji swój jachcik. Optymisty są żaglówkami bezpiecznymi, a wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się w kamizelkach ratunkowych. Dla żeglujących łódek osłonę asekuracyjną  stanowi motorówka z wykwalifikowanym trenerem-instruktorem.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic) lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie.
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy. Ubezpieczenie - NW. Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb. Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek: 7-12 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Kurtkę chroniącą przed deszczem, polar, ciepły sweter, skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis. Okulary do pływania w wodzie, czepek kąpielowy, mały plecak na wycieczki. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Program będzie realizowany w zależności od warunków pogodowych oraz możliwości fizycznych uczestników. Istnieje możliwość niezrealizowania wybranych punktów programu, o czym decyduje kierownik obozu.

..:: PROGRAM
Szkolenie żeglarskie na optymistach
Codziennie odbywają się zajęcia na wodzie. Optymisty to popularne, jednoosobowe jachciki żaglowe. Sami będziecie nimi sterować (z asekuracją trenera). Oprócz żeglowania uczymy się również wiązania węzłów, podstaw budowy jachtu, locji - czyli budowy jeziora i rzeki, obowiązujących przepisów, znaków i innych przydatnych wiadomości.
Regaty optymistów
W trakcie obozu odbywają się punktowane regaty przesiadkowe. Najlepsi otrzymują nagrody. 
Zajęcia z meteorologii
Posiądziemy sztukę przewidywania pogody. Jest to jedna z podstawowych umiejętności jaką powinien posiadać każdy żeglarz. Nauczymy się bacznie obserwować chmury, zjawiska atmosferyczne, gwiazdy, a także zachowanie zwierząt ponieważ mogą one nam dużo powiedzieć na temat pogody na kolejne 12-24 godziny. Poznamy dawne sposoby przepowiadania pogody przez żeglarzy np. za pomocą "burzy w szklance wody".
Chrzest młodych Optymistów
Na koniec obozu dla młodych nowicjuszy organizujemy chrzest żeglarski z nadaniem imion.
Zajęcia rekreacyjne
Gry i zabawy sportowe, wyjścia na kąpielisko strzeżone, piesze wycieczki po mazurskich lasach, dyskoteki, ogniska, randka w ciemno, bal przebierańców, podchody.
Wodna olimpiada 
Zabawa na kąpielisku z pontonami, wyścigi w kole ratunkowym, turniej piłki wodnej, zawody pływackie, wodny badminton, to tylko niektóre z zajęć.
Wycieczki piesze
Zwiedzanie ryńskiego wiatraka, Zamku Krzyżackiego, który został odrestaurowany, zachowując swój dawny klimat.
Doskonalenie pływania
Każdy żeglarz powinien dobrze pływać. Pływamy czy też bezładnie machamy rękami i nogami? Doświadczony instruktor podpowie nam jakie błędy popełniamy. Poznamy nowe style pływackie. Nauczymy się jak wchodzić do wody. Skakanie z pomostu – dowiemy się kiedy jest ono naprawdę bezpieczne.
Wizyta na obozie Z Psem Na Wakacje
To obóz, na którym poznamy dzieci przyjeżdżające z własnymi psami. Zobaczymy jak wygląda trening i tresura piesków. Usłyszymy o pracy ze zwierzętami i zasadach zachowania wobec nich.
U ratowników WOPR
Jak się bezpiecznie kąpać, jak sobie poradzić, gdy nie mamy siły dalej płynąć? Zasady samoratowania i wzywania pomocy.
Wyprawa Robinsona Cruzoe
Na bezludną wyspę lub dziki, nieznany ląd. Jak sobie poradzić w trudnych warunkach czyli nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia. Zbudujemy schronienie, nauczymy się rozpalać ognisko.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce - więcej tutajGaleria imprezy