Impreza

Taniec z Żaglami – Obóz Taneczny z Dodatkowym Programem Żeglarskim

wiek: 7 - 12, 13 - 18 lat

Mazury - Ryn

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
TANS 101-07-201711-07-20171599
Rezerwuj
TANS 212-07-201722-07-20171599
Rezerwuj
TANS 323-07-201702-08-20171599
Rezerwuj
TANS 403-08-201713-08-20171599
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Obóz przeznaczony jest dla uczestników, którzy chcą nauczyć się dobrze tańczyć jak i dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności na parkiecie. Zajęcia taneczne prowadzone będą przez profesjonalnych instruktorów i choreografów tańca. W programie obozu znajdą się podstawowe elementy i kroki najpopularniejszych tańców towarzyskich, nowoczesnych i dyskotekowych. Uzupełnieniem będą zajęcia utaneczniające: w tym bloku znajdą się między innymi: rytmika, choreografia i improwizacja taneczna. W tym roku nowością będą zajęcia tańca cheerleaders. To bardzo widowiskowe taneczne show rozpoczynające spartakiady, olimpiady i znaczące mistrzostwa, aby nadać im większe znaczenie. Umiejętności zdobyte na obozie będzie można zaprezentować na dyskotekach organizowanych dla wszystkich uczestników obozów Wandrusa. Oprócz tańca uczestnicy mają możliwość poznania podstaw żeglowania. Popłyną na krótsze i dłuższe rejsy po jeziorze Ryńskim.
 

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ryn - ośrodek wypoczynkowo-żeglarski, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz.10.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie.
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. Kadra – wykwalifikowani instruktorzy i wychowawcy. Ubezpieczenie – NW. Realizację programu – w zależności od pogody i możliwości fizycznych uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 7-12, 13-18 lat. Karta kolonijna ze zgodą rodziców. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.  

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Kurtkę chroniącą przed deszczem, polar, obuwie na miękkiej podeszwie, skórzane rękawiczki, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis.
Na zajęcia taneczne: dowolny, wygodny i niekrępujący ruchów strój (ubrania sportowe, koszulki, baletowe body, legginsy, krótkie sukienki, spódniczki). Buty: baletki klasyczne lub gimnastyczne (ewentualnie grubsze skarpety) oraz lekkie buty sportowe sneakery lub inne. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

 
..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.
Program taneczny realizowany jest w zależności od możliwości grupy.

..:: PROGRAM
Taniec nowoczesny
To połączenie wielu stylów i technik tanecznych, to taniec bardzo dynamiczny, który rozwija koordynację ruchową, gibkość i sprężystość ciała. W programie zajęć proponujemy naukę figur i kroków disco dance, hip hop, dance show, tworzenie choreografii na bazie tańca jazzowego, klasycznego, przygotowywanie występów solowych, duetów oraz miniformacji.
Taniec towarzyski
Dzieli się na standardowy i latynoamerykański. To tu poznamy kroki walca angielskiego, skocznej i szybkiej samby, statecznej i leniwej rumby a także rytmicznej cha – chy.
Taniec uliczny – break dance
To taniec pełen improwizacji, indywidualnych stylów, mający wiele świeżości, naładowany energią.
Taniec brzucha
To taniec, który daje doskonały kontakt z własnym ciałem. Jego podstawą, wbrew nazwie, są przede wszystkim naturalne ruchy bioder i miękkie ruchy rąk skoordynowane z resztą ciała. Jest to taniec dumny, a zarazem zmysłowy.
Taniec cheerleaders
Są  to zespołowe  układy gimnastyczne mające swoje źródło w ulicznych paradach i karnawałach
amerykańskich. Towarzyszą im barwne kostiumy i charakterystyczne pompony, maczugi oraz inne rekwizyty żonglerskie. Zespoły cheerleaders dopingują drużyny sportowe w trakcie zawodów.
Przygotowanie na koniec obozu prezentacji tanecznej w grupie lub solo przez każdego uczestnika obozu
Nauczymy się przełamywać tremę, jak dobrze wypaść przed publicznością, jak najlepiej  zaprezentować się na scenie, dowiemy się od instruktorów w jakim tańcu jesteśmy najlepsi, w jakich układach i technikach tanecznych wypadamy najlepiej.
Zajęcia utaneczniające – poznamy różne zestawy ćwiczeń, które będą pełniły funkcję rozgrzewki przed zajęciami, wpłyną na elastyczność, gibkość naszego ciała. Ćwiczenia rytmiczne pozwolą nam wczuć się w dany taniec, pozwolą nam poczuć dany rytm
Zabawy ruchowe i konkursy
Olimpiada sportowa, wodne zabawy na strzeżonym kąpielisku, ogniska, dyskoteki, randka w ciemno, podchody itp.
Kajaki i rowery wodne
Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze Ryńskim, a w ośrodku zrealizujemy zawody - slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.
Żeglarstwo
Zanim wypłyniemy w rejs...
Nauka podstaw zachowania na pokładzie, czyli tego wszystkiego, co wykwalifikowany żeglarz wiedzieć powinien. Bezpieczeństwo na wodzie i nad wodą, ratownictwo, wiązanie podstawowych węzłów, stawianie i zrzucanie żagli.
Ahoj Przygodo, czyli zaczynamy żeglować
Prawie codziennie wypływamy na krótsze i dłuższe rejsy żeglarskie po jeziorze Ryńskim. W ich trakcie załoga w miarę sił i możliwości bierze udział w obsłudze jachtu i sterowaniu.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce - więcej tutaj

Galeria imprezy