Oferta przeznaczona jest dla wszystkich, którzy z rozmaitych powodów nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w organizowanych przez nas typowych rejsach, obozach, kursach szkoleniowych. Częstą przyczyną jest brak czasu lub nieregularne dni wolne gdy można brać udział w zajęciach. Wandrus Travel przygotuje propozycję szkolenia dostosowaną do indywidualnych potrzeb uczestnika lub uczestników, przy czym cena takiego kursu jest nadal umiarkowana i dostępna. Wszystkie szczegóły uzgadniamy indywidualnie, możliwe są różne opcje, z których wybranych kilka przedstawiamy dalej, w punkcie "Przykładowe, zrealizowane szkolenia". Podstawą organizacji zajęć jest program szkolenia, który realizujemy wg wytycznych Głównej Komisji Szkolenia PZŻ. Realizacja szkolenia uzależniona jest od pogody - m.in. długotrwały brak wiatru może spowodować nieukończenie szkolenia i niedopuszczenie do egzaminu. Egzamin odbywa się pod koniec kursu, lub ewentualnie w innym uzgodnionym terminie przed Komisją z Okręgowego Związku Żeglarskiego.
INFORMACJE, PORADY JAK WYBRAĆ SZKOLENIE
telefon: 501 647 139 (Piotr)
mail: wandrus@wandrus.com.pl
SZKOLENIA NA STOPNIE I UMIEJĘTNOŚCI
- żeglarz jachtowy (uprawnienia PZŻ)
- sternik jachtowy (uprawnienia PZŻ)
- manewrowanie jachtem morskim
- sternik motorowodny (uprawnienia PZMWiNW)
- starszy sternik motorowodny (uprawnienia PZMWiNW)
- doskonalenie manewrowania małą motorówką śródlądową
- doskonalenie manewrowania dużym jachtem motorowym
- doskonalenie manewrowania średnim jachtem śródlądowym
- doskonalenie manewrowania balastowym jachtem morskim
- szkolenia na patenty ISSA
DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Na podstawowy patent żeglarski, żeglarza jachtowego: wiek - od 14 lat (przystępujący do egzaminu na patent). Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, zgoda obojga rodziców (niepełnoletni). Legitymacja szkolna, studencka lub dowód. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnym oświadczeniem. 2 zdjęcia legitymacyjne, podpisane od spodu. Wymagania na pozostałe patenty przekazujemy indywidualnie uczestnikom.
NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. W zależności od charakteru imprezy - śpiwór (jeśli nocujemy na jachcie), sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, rękawiczki szotowe, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis.
UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu - trampkach, sandałach, adidasach. Istnieje możliwość podstawienia także innych typów jachtów niż wymienione w ofercie. Rzeczy najlepiej spakować w worek żeglarski lub plecak bez stelaża.
CENA ZAWIERA
Cena jest indywidualnie kalkulowana na podstawie zamówienia złożonego przez uczestnika lub grupę uczestników.
Kadra - instruktor żeglarstwa PZŻ lub ISSA, motorowodny PZMWiNW. Jachty - wybrane po konsultacji z uczestnikami. Szkolenie, prowadzone według wytycznych programu PZŻ, PZMWiNW lub ISSA. Realizację ustalonego programu, w zależności od warunków pogodowych. Ubezpieczenie NW do kwoty 5000 zł. Inne - wybrane przez uczestników opcjonalnie - na przykład noclegi w hotelach, ośrodkach, wyżywienie, większa stawka ubezpieczenia, wyposażenie jachtów, i inne dodatkowe usługi.
ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Egzamin, patent. Egzamin i patent, wg cennika PZŻ, PZMWiNW lub ISSA, płatne komisji egzaminacyjnej. Należy liczyć się z dodatkowymi opłatami w miejscu zajęć, np. wc i prysznice (średni koszt prysznica 5-9 zł), opłatą za pozostawienie samochodu na parkingu itp. Zależnie od ustaleń uczestnicy żywią instruktora bądź żywi się on indywidualnie; zapewniają nocleg instruktorowi lub instruktor nocuje na jachcie albo dojeżdża do miejsca zajęć (lub jest dowożony przez uczestników) i tym podobne.
JACHTY
Kabinowe lub inne, zgodnie z ustaleniami. Typ jachtu możliwy w pewnym zakresie do wyboru. Wyposażenie jachtów w sprzęt kuchenny, turystyczny, hotelowy do uzgodnienia. Uczestnicy mogą nocować w kabinach jachtów.
ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Do uzgodnienia.
PRZYKŁADOWE, ZREALIZOWANE SZKOLENIA
Kurs weekendowo-codzienny dla Rodziny Państwa B. w Gdańsku i na Pojezierzu Iławskim.
Jacht Mak 800. Tydzień zajęć w okresie wakacji w Górkach Zachodnich k/Gdańska plus 3 weekendy jesienią w Iławie.
Kurs weekendowy na Mazurach dla pracowników firmy Plastmo.
Jachty Venus. Wiosną na Wielkich Jeziorach Mazurskich w Karwicy. 5 weekendów od piątku włącznie do niedzieli. Uczestnicy zapewniali dojazd, wyżywienie i nocleg kadry. Noclegi uczestników: w domku letniskowym. Wyżywienie we własnym zakresie.
Kurs codzienny na Zatoce Puckiej w Jastarni dla firmy Hygienika.
Jacht Mak 800. Zajęcia odbywały się w Jastarni przez 3 tygodnie od godz. 10 do 14, jeden dzień w tygodniu był wolny od zajęć. Instruktor nocował i żywił się samodzielnie na jachcie. Noclegi uczestników: w hotelu. Wyżywienie we własnym zakresie.
Kurs weekendowo-stacjonarno-wędrowny dla firmy Era GSM na Zalewie Zegrzyńskim i Wielkich Jeziorach Mazurskich.
Jachty Tango 730, Omega, Sasanka 660, Sportina 680. Zajęcia odbywały się przez 14 dni. Najpierw, w formie wybranych weekendów na Zalewie Zegrzyńskim k/Warszawy. Następnie, w trakcie 5-dniowego wyjazdu na Wielkie Jeziora Mazurskie. Uczestnicy nocowali w hotelu, popłynęli też na krótki rejs po Mazurach - do Mikołajek. Specjalnie dla nich odbył się koncert zespołu szantowego. Noclegi uczestników: w trakcie części weekendowej na jachtach, w trakcie części stacjonarno-wędrownej w hotelu lub na jachtach. Wyżywienie: w trakcie części weekendowej we własnym zakresie, w trakcie części stacjonarno-wędrownej w hotelu oraz na jachtach, w tym np. zorganizowana kolacja z pieczeniem dzika i śniadanie dowożone do miejsca postoju jachtów.
Kurs weekendowy dla firmy In-Corp na Zalewie Zegrzyńskim.
Jachty Tango 730. Zajęcia odbywały się przez 6 weekendów w Zegrzu Południowym nad Zalewem Zegrzyńskim k/Warszawy. Noclegi uczestników: najczęściej wracali do Warszawy na nocleg, czasem nocowali w kabinie jachtu. Wyżywienie: we własnym zakresie.
Kurs weekendowy z wykładowym angielskim 3 edycje na Zalewie Zegrzyńskim.
Jachty Venus, Mak 707. Zajęcia odbywały się przez 6 weekendów. Noclegi uczestników: najczęściej wracali do Warszawy na nocleg, czasem nocowali w kabinie jachtu. Wyżywienie: we własnym zakresie.
Kurs wędrowny dla Państwa W. na Wielkich Jeziorach Mazurskich.
Jacht Mak 800. Zajęcia odbywały się przez 12 dni w formie rejsu po Mazurach. Uczestnicy nocowali na jachcie wraz z instruktorem i przygotowywali posiłki na jachcie bądź żywili się w barach i restauracjach w miejscach noclegu.
Kurs szkoleniowy na patent żeglarza weeekendowo-wędrowny dla firmy Buszrem na Wielkich Jeziorach Mazurskich, Zalewie Wiślanym i Zalewie Zegrzyńskim.
Jachty Antila 26, Janmor 28. Zajęcia odbywały się w trakcie dwóch pięciodniowych rejsów po Mazurach i Zalewie Wiślanym oraz przez trzy weekendy na Zalewie Zegrzyńskim. Uczestnicy nocowali na jachcie wraz z instruktorem i przygotowywali posiłki na jachcie bądź żywili się w barach i restauracjach w miejscach noclegu.
Kurs szkoleniowy na patent żeglarza stacjonarny dla Kamieniołomy Świętokrzyskie sp. z o.o. na Wielkich Jeziorach Mazurskich, w Rynie.
Jachty Sasanka 660, Venus. Zajęcia odbywały się na jeziorze Ryńskim. Załogi nocowały w domkach ośrodka żeglarskiego "Ryn" i posiłki jadły w stołówce.