Impreza

Zostań Żeglarzem - Pierwszy Obóz Żeglarski, Wałdowo

wiek: 10-12, 13-14 lat   |   ośrodek: Bajka - Mazury, Wałdowo koło Ostródy   |   cena: od 1899 zł

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
HAD 124-06-202430-06-20241899
Rezerwuj
HAD 2a01-07-202410-07-20242649
Rezerwuj
HAD 201-07-202409-07-20242349
Rezerwuj
HAD 310-07-202418-07-20242349
Rezerwuj
HAD 3a11-07-202420-07-20242649
Rezerwuj
HAD 419-07-202427-07-20242349
Rezerwuj
HAD 4a21-07-202430-07-20242649
Rezerwuj
HAD 528-07-202405-08-20242349
Rezerwuj
HAD 606-08-202414-08-20242349
Rezerwuj
HAD 715-08-202423-08-20242349
Rezerwuj
HAD 824-08-202430-08-20241799
Rezerwuj
.
CHARAKTERYSTYKA IMPREZY

.

Obóz przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą uczyć się żeglować w stylu zbliżonym do klasycznego obozu żeglarskiego, ale nie mogą jeszcze uczestniczyć w typowym szkoleniu na patent żeglarza i zdawać egzaminu - gdyż nie mają ukończonych 14 lat. W trakcie zajęć największy nacisk kładziemy na praktykę i naukę żeglowania. Ten obóz rozbudzi w Was miłość do żeglarstwa i sprawi że stanie się ono Waszą pasję na całe życie. 

.
PROGRAM PODSTAWOWY
- zawarty w cenie obozu
.
 

Program podstawowy obejmuje: codzienne rejsy żeglarskie i szkolenie żeglarskie, rejsy z biwakiem i noclegiem na jachcie (dla chętnych) wyprawy kajakowe, pływanie rowerami wodnymi i na deskach SUP. Po zajęciach podstawowych bierzemy udział w bezpłatnych zajęciach dodatkowych dla wszystkich i dla chętnych: gramy w gry sportowe, kąpiemy się w strzeżonym przez ratowników kąpielisku, jeździmy na wycieczki rowerowe, wychodzimy do miasta. Wieczory to czas na zajęcia integracyjne pomiędzy różnymi grupami obozowymi, baloniadę, grę flagi, festiwal kolorów z proszkami Holi, dyskoteki, ogniska, karaoke, seanse filmowe i wieczorną kawiarenkę. Szczegółowe opisy zajęć i aktywności znajdziecie poniżej.

Szkolenie żeglarskie

Szkolenie żeglarskie rozpoczynamy od podstaw. Zasady bezpieczeństwa, nauka poruszania się na jachcie, nabycie odpowiednich nawyków. Taklowanie jachtu, przygotowywanie do rejsu. Manewrowanie jachtem - sterowanie, zwroty przez sztag i przez rufę, manewry portowe. Obsługa żagli, silnika, kotwicy. Nasze jachty kabinowe: Tango 780, Antila 26, Sasanka 660.

Rejsy żeglarskie na jachtach kabinowych
W trakcie obozu żeglujemy codziennie, co najmniej pół dnia. Organizujemy również rejsy dłuższe, całodzienne  Wszyscy przechodzą podstawy obsługi jachtu żaglowego i czynnie biorą udział w sterowaniu jachtem, manewrach, obsłudze lin i żagli. Zainteresowani uczestnicy po uzgodnieniu z kierownikiem obozu mogą brać udział w większej liczbie rejsów (bez dodatkowej opłaty). Nasze jachty kabinowe: Tango 780, Antila 26, Sasanka 660.

Rejsy żeglarskie z biwakiem i noclegiem na jachcie
Zainteresowani uczestnicy obozu mogą popłynąć na rejs z noclegiem na jachcie, podczas którego poznajemy specyfikę i klimat rejsów wędrownych. Cumujemy "na dziko" przy wyspie, wieczór spędzamy przy ognisku, śpiewając piosenki żeglarskie. Nasze jachty kabinowe: Tango 780, Antila 26, Sasanka 660.
Kajaki
Kajaki to najbardziej popularne jednostki do reakreacji na wodzie. Popłyniemy nimi w dłuższe i dalsze wyprawy po jeziorze Drwęckim a także nieco dalej, przez Kanał Elbląski i śluzy, dzięki którym pokonamy różnice poziomu wody. Dobijamy do bezludnych wysp, gdzie spędzamy chwilę przy ognisku. Organizujemy też wyprawy łączone - najpierw płyniemy kajakami a potem przesiadamy się na jachty, motorówki czy rowery. Uczestnicy pływają obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych.

Deski SUP
Na deskach pływamy przy użyciu wioseł, a jak się zmęczymy... zawsze możemy liczyć na holowanie za motorówką. Taka rekreacja na wodzie w ciepły, obozowy dzień to okazja do chwili ochłody i orzeźwienia. Pływamy w kamizelkach asekuracyjnych.

 
.
PROGRAM DODATKOWY
- zawarty w cenie obozu
.
 
  • Plażowanie i kąpiele pod opieką ratownika
    Czyli słodki chillout pod czujnym okiem ratowników.
  • Wyjścia do miasta
    Zakupy w sklepie, słodka chwila - czyli przerwa na lody czy gofry.
  • Wyprawy rowerowe
    Rowerami jeździmy na wyprawy w okoliczne tereny, a czasem do miasta. Do dyspozycji mamy trasy obfitujące zarówno w utwardzone drogi rowerowe jak i trasy leśne, zaskakujące różnorodnością i wyborem - od bardzo łatwych i prostych po "terenowe", obfitujące w zjady i podjazdy.
.
PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW
- zawarty w cenie obozu
.
 
  • Survival
    Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna i wodna kuchnia. Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu – w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację.
  • Gra terenowa – podchody
    Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
  • Olimpiada Wodna
    Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
  • Olimpiada Sportowa
    Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.
.
PROGRAM WIECZORNY - zawarty w cenie obozu - po kolacji

.

Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Gry i Zabawy Stolikowe. W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gra Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! I wiele innych różnorodnych zajęć.

.
WIECZORNA KAWIARENKA
- tylko dla uczestników obozów Wandrusa
.

Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn.

  • Więcej o Wieczornej Kawiarence - tutaj
.
WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI
I PRZEBIEGU OBOZU
.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek Wypoczynkowy BAJKA, Wałdowo 48, 14-100 Ostróda. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

  • Zakwaterowanie – zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
  • Wyżywienie – całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
  • Kadra – wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
  • Ubezpieczenie – NW.
  • Sprzęt – potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
  • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

  • Dojazd autokarem lub pociągiem - rozkład jazdy jest tutaj
  • Program Dodatkowe Atrakcje. 
  • Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

  • Wiek: 9-12, 13-14 lat (zajęcia w grupach wiekowych). 
  • Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). 
  • Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, buty sportowe typu adidasy, trampki, sandały z dobrym zapięciem do chodzenia w wodzie, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV, przybory do szycia. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Obuwie do chodzenia w wodzie i pływania na desce (np. specjalne buty piankowe, ale możliwe też sandały z zapięciem).
Kaucja 50 zł – zbierana na obozie.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce - rozkład jazdy jest tutaj.

.
DOJAZD ZORGANIZOWANY NA OBÓZ Z OPIEKĄ
PILOTÓW
.
 
  • Dojazd zorganizowany na obóz i powrót z obozu organizujemy za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkudziesięciu większych miast w Polsce, między innymi z Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Gniezna, Iławy, Inowrocławia, Katowic, Koszalina, Krakowa, Leszna, Lęborka, Łodzi, Malborka, Poznania, Słupska, Sopotu, Szczecina, Tczewa, Torunia, Warszawy, Wrocławia. Lista miast z dojazdem zorganizowanym jest tutaj.
  • W przypadku dojazdu pociągiem opłata za dojazd zorganizowany zawiera już cenę biletu na pociąg (miejsce rezerwowane). Bilety ma ze sobą pilot grupy.
  • Każda opcja transportu zorganizowanego obejmuje przejazd pod opieką pilota do/z ośrodka, gdzie organizowany jest obóz. Pilot opiekuje się uczestnikami od/do miejsca zbiórki/wsiadania do/z ośrodka - miejsca obozu.
  • Rezerwacji dojazdu zorganizowanego należy dokonać w momencie wypełniania formularza rezerwacji na obóz. Istnieje możliwość wykupienia dojazdu w późniejszym czasie - jeśli będą dostępne miejsca.
  • Można wykupić przejazd w obie strony, lub tylko w jedną stronę (np. tylko dojazd na obóz lub tylko powrót z obozu).
  • Telefony do pilotów - publikujemy na stronie głównej dwa dni przed rozpoczęciem turnusu.
  • Rozkład jazdy, lista miast, cennik - jest tutaj.
.
GALERIE ZDJĘĆ Z OBOZÓW I NASZA KADRA

.
 
Galerie zdjęć z obozów sportów wodnych i żeglarskich Wandrusa w 2023 roku. Zobaczcie, jak bawili się na obozach ich uczestnicy.Nasza Kadra.
Zobaczcie, z kim będziecie mieć zajęcia na wodzie
 turnus 1 - tutaj | turnus 2 - tutaj
turnus 3 - tutaj | turnus 4 - tutaj
turnus 5 - tutaj
 Kadra Wandrusa - tutaj



 
.
INNE OBOZY WANDRUSA Z AKTYWNOŚCIAMI NA WODZIE

.
 

Obozy sportów wodnych
to oferta dla wszystkich wodomaniaków, którzy chcą aktywnie wypoczywać na wodzie i nad wodą. Żeglujemy na jachtach, uczymy się pływać na windsurfingu (desce z żaglem), nartach wodnych, wakeboardzie. Pływamy szybką motorówką i na wyprawy kajakowe. Uzupełnieniem programu obozów wodnych jest zabawa na wodzie - holowanie za motorówką na bananie czy oponce, gra w piłkę wodną czy aquazorbing (kula wodna). Zainteresowani mogą zdobyć uprawnienia ratownika WOPR lub ratownika wodnego MSW (uprawnienia państwowe).

Zapraszamy na wakacyjne obozy Wandrusa w ośrodku Bajka w Wałdowie oraz Księżycowy Dworek w Gierłoży

   
 Obóz Windsurfingowy
Codzienne szkolenie windsurfingowe - na rozległym jeziorze Drwęckim. Na wodzie spędzamy mniej więcej pół dnia. Grupę na wodzie asekurują instruktorzy na motorówce. Startujemy z wydzielonej plaża windsurfingowej. W programie także rejsy żeglarskie, wyprawy kajakowe i liczne aktywności obozowe. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: wyprawy quadowe, paintball, jazdy na torze gokartowym, rejsy motorówką.
   
 

Obóz Windsurfingowo-Quadowy
Codzienne szkolenie windsurfingowe na rozległym jeziorze Drwęckim. Na wodzie spędzamy mniej więcej pół dnia. Grupę na wodzie asekurują instruktorzy na motorówce. Startujemy z wydzielonej plaża windsurfingowej. W programie także rejsy żeglarskie, wyprawy kajakowe i liczne aktywności obozowe. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Po zajęciach wodnych przesiądziemy się na czterokołowe maszyny. Na quadach jeździmy w prawdziwym, zróżnicowanym terenie a nie w kółko, po torze. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym, rejsy motorówką.

   
 Obóz Sporty Wodne+Quady
To obóz dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas w terenie - na wyprawach quadowych i na wodzie - na rejsach żeglarskich, na wyprawach kajakowych, na desce z żaglem, na motorówce i pływając za motorówką na nartach wodnych, wakeboardzie, czy na bananie i oponce. Obozowe aktywności uzupełnia bogaty program zajęć dodatkowych, gry i zabawy, kąpiele i plażowanie, wieczorne ogniska i dyskoteki.
Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym
   
 Obóz Sportów Wodnych
Dla wszystkich wodomaniaków! Windsurfing. Codzienne zajęcia praktyczne na wodzie z asystą instruktora na motorówce. Żeglarstwo - rejsy na jachtach żaglowych. Popłyniemy codziennie na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania i zachowania na pokładzie. Narty wodne i wakeboard. Holowanie za motorówką na 1-osobowej oponce i 3-osobowym bananie. W pędzie i ślizgu za motorówką - w czasie gdy część grupy pływa na wodnych zabawkach, pozostali mogą na zmianę obserwować ich wodne szaleństwa z pokładu motorówki.
   
 Obóz Narty Wodne-Wakeboard
Wakeboard to deska, na której płyniemy w ślizgu, holowani za motorówką, przypominająca deskę snowboardową. Pływanie na  Nartach wodnych to również wspaniała zabawa na wodzie. Codziennie odbywają się zajęcia praktyczne na wodzie. Aktywności dopełniają inne zajęcia na wodzie i lądzie - rejsy żeglarskie, wyprawy kajakowe i rowerowe. Holowanie za motorówką na 1-osobowej oponce i 3-osobowym bananie. W pędzie i ślizgu za motorówką - w czasie gdy część grupy pływa na wodnych zabawkach, pozostali mogą na zmianę obserwować ich wodne szaleństwa z pokładu motorówki. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym, wyprawy quadowe.
   
 Obóz z kursem na Młodszego Ratownika WOPR lub Ratownika WOPR
Lubisz wodę, dobrze pływasz, przyjedź na obóz i zrób kurs na Ratownika WOPR. Celem takiego kursu jest przygotowanie uczestnika do pracy na kąpieliskach, pływalniach krytych i odkrytych, koloniach dla dzieci i obozach młodzieżowych oraz w czasie imprez na wodach i nad wodami zgodnie z obowiązującymi przepisami. Oprócz szkolenia ratowniczego w programie obozu są liczne zajęcia na wodzie i nad wodą - rejsy żeglarskie, wyprawy kajakowe i rowerowe. 
   

 

.
OBOZY I REJSY ŻEGLARSKIE

.

Rejsy żeglarskie turystyczne lub szkoleniowe
były od samego początku firmy obecne w ofercie Wandrusa. Zapraszamy Was na rejsy szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich, na których możecie żeglować turystycznie jak i zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtów - patent żeglarza jachtowego. Rejs szkoleniowy kończy się egzaminem na patent żeglarza jachtowego. Oba rejsy - turystyczny i szkoleniowy płyną wspólnie, tą samą trasą. Rejs to przygoda, wędrówka, wyprawa. Grupa jachtów wspólnie płynie ustaloną trasą, codziennie zmieniając miejsce noclegu. Program rejsu zakłada dużo żeglowania, aby odwiedzić jak najwięcej mazurskich akwenów i ciekawych miejsc. Podzieleni na załogi żeglujemy, codziennie nocując w dużych i znanych portach a także małych przystaniach, wyspach i bindugach. Każda załoga ma swojego sternika-instruktora, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki. Kąpiemy się, opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie rejsu, często niedostępne od strony lądu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - wieczory z gitarą przy ognisku i wspólne wyjścia na dyskotekę czy na szanty do tawerny. Organizujemy zawody pomiędzy załogami, chrzest żeglarski z nadaniem imion. Żeglujemy na jachtach kabinowych klasy Antila 27, Antila 26, Antila 24, Tango 780, Sasanka 660 i podobnej klasy. Uczestnicy nocują w kabinach jachtów, na koi z materacem.

Obozy żeglarskie stacjonarne rekreacyjne lub szkoleniowe
przeznaczone są dla osób które lubią żeglować, ale jeszcze nie chcą lub nie mogą zdawać egzaminu na patent żeglarski. Program dnia obozu rekreacyjnego przewiduje przeważnie pół dnia spędzanego na wodzie, a pozostałą część dnia organizujemy inne aktywności obozowe. Uczestnicy poznają podstawy obsługi prowadzenia jachtu, uczą się sterować, obsługiwać żagle, cumy i mnanewrować, ale bez intensywnego szkolenia. Zainteresowani uczestnicy mogą żeglować dłużej, nawet cały dzień po uzgodnieniu z kadrą.
Obóz szkoleniowy na patent żeglarza jachtowego przeznaczony jest dla uczestników, którzy chcą przejść pełne szkolenie na patent żeglarza i zdawać egzamin pod koniec obozu. Zajęcia na wodzie i wykłady teoretyczne trwają cały dzień - od rana do wieczora.


Obozy sportów wodnych
to oferta dla wszystkich wodomaniaków, którzy chcą więcej aktywności, niż samo żeglowanie jachtem. Organizujemy obozy windsurfingowe, z nauką pływania na nartach wodnych, wakeboardzie, z pływaniem motorówką, wyprawami kajakowymi i oczywiście pływaniem na jachtach żaglowych. Uzupełnieniem programu takich obozów jest zabawa na wodzie - holowanie na bananie czy oponce, gra w piłkę wodną czy aquazorbing (kula wodna).


Zapraszamy na wakacyjne rejsy żeglarskie, żeglarskie obozy stacjonarne Wandrusa na Mazurach

Więcej informacji, porady jaki obóz wybrać:
tel. 501-647-139, 504-460-166

  Rejs żeglarski turystyczny Wielkie Jeziora Mazurskie (12-18 lat)
Grupa jachtów wspólnie płynie ustaloną trasą, codziennie zmieniając miejsce noclegu. Program rejsu zakłada dużo żeglowania, aby odwiedzić jak najwięcej mazurskich akwenów i ciekawych miejsc. Podzieleni na załogi żeglujemy, codziennie nocując w dużych i znanych portach a także małych przystaniach, wyspach i bindugach. Każda załoga ma swojego sternika-instruktora, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki. Kąpiemy się, opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie rejsu, często niedostępne od strony lądu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - wieczory z gitarą przy ognisku i wspólne wyjścia na dyskotekę czy na szanty do tawerny. Rejs ma charakter rekreacyjny ale uczestnicy biorą udział w sterowaniu, obsłudze żagli a chętni uczą się podstaw żeglowania.
   
 Rejs żeglarski szkoleniowy na patent żeglarza jachtowego
Wielkie Jeziora Mazurskie (14-18 lat)

Grupa jachtów wspólnie płynie ustaloną trasą, codziennie zmieniając miejsce noclegu. Program rejsu zakłada szkolenie na patent żeglarza z egzaminem pod koniec rejsu - na wodzie ćwiczymy manewry, odbywają się wykłady teoretyczne. Podzieleni na załogi żeglujemy, codziennie nocując w dużych i znanych portach a także małych przystaniach, wyspach i bindugach. Każda załoga ma swojego sternika-instruktora, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki. Kąpiemy się, opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie rejsu, często niedostępne od strony lądu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - wieczory z gitarą przy ognisku i wspólne wyjścia na dyskotekę czy na szanty do tawerny.
   
 Obóz żeglarski stacjonarny na patent żeglarza jachtowego, Mazury (14-18 lat)
Program obozu podporządkowany jest szkoleniu na patent żeglarza. Dużo czasu spędzamy na wodzie trenując manewry, odbywają się także wykłady teoretyczne. Rozkład zajęć uzależniony jest przede wszystkim od pogody, na przykład: gdy wieje wiatr – dużo pływamy, gdy nie można żeglować – wykorzystujemy czas na teorię. Szkolenie na patent realizujemy wg programu Polskiego Związku Żeglarskiego. Obejmuje manewrowanie jachtem i teorię. Egzamin odbywa się pod koniec obozu. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: wyprawy quadowe, paintball, jazdy na torze gokartowym, rejsy motorówką.
   
 Zostań żeglarzem - Pierwszy Obóz Żeglarski (10-13/14 lat) 
Zarażamy pasją do żeglowania! Obóz przeznaczony jest dla tych, którzy chcą uczyć się żeglować w stylu zbliżonym do obozu żeglarskiego, ale nie mają 14 lat i nie mogą zdawać egzaminu. W trakcie zajęć największy nacisk kładziemy na praktykę i naukę żeglowania. Uczestnicy codziennie żeglują przez kilka godzin, a chętni mogą żeglować dłużej. Nie "wozimy" uczestników na wielkich jachtach, na których nie są w stanie brać udziału w manewrach czy sterowaniu. Pływamy przeważnie na jachtach kabinowych średniej wielkości (6-7 metrów) dzięki czemu uczestnicy aktywnie biorą udział w obsłudze żagli i sterowaniu. Oprócz żeglarstwa uczestnicy obozu biorą udział w zajęciach mających na celu oswojenie z wodą i zachęcenie do uprawiania różnych sportów wodnych i rekreacji na wodzie, połączone z aktywnym wypoczynkiem. Obozowe zajęcia uzupełnia bogaty program zajęć dodatkowych, wyprawy rowerowe, gry i zabawy, kąpiele i plażowanie, wieczorne ogniska i dyskoteki. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pingiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, wyprawy quadowe, jazdy na torze gokartowym.
   
 Obóz Żeglarsko-Quadowy, Wałdowo (10-12, 13-15, 16-18 lat) 
To obóz dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas w terenie - na wyprawach quadowych i na wodzie - na rejsach żeglarskich. Uczestnicy codziennie żeglują przez kilka godzin, oraz jeżdżą na kilkugodzinne wyprawy quadowe na quadach CanAm i Kymco (można wybrać kilka wersji czasu jazdy na quadach). Pływamy przeważnie na jachtach kabinowych średniej wielkości (6-7 metrów) dzięki czemu uczestnicy aktywnie biorą udział w obsłudze żagli i sterowaniu. Obozowe aktywności uzupełnia bogaty program zajęć dodatkowych, gry i zabawy, kąpiele i plażowanie, wieczorne ogniska i dyskoteki. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym.
 
   

Galeria imprezy