Impreza

Obóz Quadowy Wyprawowo-Wędrowny Mazury, dla osób z prawem jazdy kategorii AM

wiek: 14-18 lat

Mazury - Gierłoż


dla osób z prawem jazdy kategorii AM, wielogodzinne wyprawy quadowe w zróżnicowanym terenie z noclegiem poza ośrodkiem

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
WOQ 124-06-202430-06-2024

QO - quad organizatora
QW - quad własny uczestnika


QO-3699
QW-2990
Rezerwuj
Rezerwuj
WOQ 201-07-202409-07-2024

QO - quad organizatora
QW - quad własny uczestnika


QO-3699
QW-2990
Rezerwuj
Rezerwuj

..:: DLA KOGO JEST TEN OBÓZ?
Dla uczestników, którzy mają ukończone 14 lat i prawo jazdy kategorii AM i już jeżdżą samodzielnie na quadzie w łatwym terenie (mają zaliczony poziom II wg programu szkolenia Wandrusa - program patrz tutaj) i chcą wziąć udział w wielodniowej wyprawie quadowej. Przewidujemy także jazdy nocne. Ponieważ wszyscy uczestnicy posiadają prawo jazdy, możliwość doboru ciekawych tras zwiększa się kilkusetkrotnie, co widać na załączonej niżej mapce.

..:: ZASIĘG TERENU DO JAZDY NA QUADACH
- kolor żółty - obozy w Rynie
- kolor pomarańczowy - obozy w Gierłoży
- kolor czerwony - obozy w Gierłoży wyprawowo-wędrowne..:: CZY MOŻNA PRZYJECHAĆ NA OBÓZ Z WŁASNYM QUADEM?
Wszystkim uczestnikom zapewniamy quady, ale na obóz można przyjechać z własnym quadem.  Informacje: 501 647 139.


..:: SPRZĘT - QUADY
Quady Kymco 300 MXU rocznik 2021, 2022. Quqady Can-Am Outlander 570 rocznik 2018, 2019, 2020, 2022.


..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Wielodniowa wyprawa w zróżnicowanym terenie na Mazurach i nie tylko. Teren do jazdy to setki kilometrów dróg wśród nieużytków, dróg piaszczystych i szutrowych, rozległe kompleksy leśne z drogami i dróżkami, strumienie i rzeczki które pokonujemy przez brody, wzgórza z łagodnymi i stromymi podjazdami doskonałe do szkolenia trawersów. Obóz wyprawowo-wędrowny to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy już na quadach jeżdżą samodzielnie i którzy chcą brać udział w długich wyprawach quadowych oraz mają prawo jazdy kategorii AM. Podczas obozu nocujemy w namiotach lub - w miarę możliwości - w hotelach lub pensjonatach na trasie przejazdu. Przewidziane jest przygotowywanie posiłków przez uczestników w warunkach biwakowych.

..:: PROGRAM SZKOLENIA QUADOWEGO, poziom III

Podczas obozu można zdobyć poziom III quadowych umiejętności według programu szkolenia quadowego Wandrusa. 
Poziom III | Nauka jazdy i samodzielna jazda w średnio trudnym terenie
Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Pokonywanie prostych przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie rowów. Technika jazdy na drogach szutrowych. Pokonywanie niewielkich przeszkód wodnych - strumieni i rzecznych brodów. Jazda nocna. Doskonalenie już nabytych umiejętności podczas samodzielnej jazdy quadem w terenie.

 • Zobacz cały program szkolenia quadowego Wandrusa tutaj

..:: PROGRAM PODSTAWOWY
Quady
Wyprawa quadowa (liczba godzin jazdy w ciągu dnia w zależności od pogody i kondycji uczestników) w terenie wprost wymarzonym do jazdy quadami. Trasy z długimi szutrowymi i piaszczystymi drogami, tereny leśne, łąkowe, a także miejsca z zaskakująco stromymi zjazdami, parowami czy przeszkodami wodnymi. Ciągle odkrywamy nowe miejsca, nowe tereny i nowe przeszkody. Mazury i Warmia to miejsce wprost stworzone dla miłośników quadów. Przewidziane są  jazdy nocne.

..:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW
(za dopłatą)

 • Atrakcje na trasie przejazdu
  W porozumieniu z uczestnikami korzystamy z różnych atrakcji dostępnych na trasie naszego przejazdu - kąpiele, opalanie, krótki spływ kajakowy, czy wejście do aquaparku.

Czym nasz obóz różni się od obozów innych firm? Dlaczego warto go wybrać?

 • Jest to jedyny w Polsce obóz quadowy wędrowny dla uczestników posiadających prawo jazdy kategorii AM.
 • Planowana trasa wynosi kilkaset kilometrów.
 • Posiadamy nowe quady marki CanAm 570, Kymco MXU 300 i inne.
 • Stale i na bieżąco uzupełniamy park pojazdów, w tym roku do naszych quadów dołączyły nowe quady CanAm 570 i Kymco MXU 300.
 • Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo, dlatego uczestnicy jeżdżą w terenie odpowiadającym ich możliwościom i umiejętnościom.
 • Jedziemy w małej grupie około 10 osób.
 • Trasę i prędkość kolumny quadowej wyznacza instruktor.
 • Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania: 501 647 139 (Piotr)

..:: WAŻNE INFORMACJE O OBOZIE
Obóz jest organizowany w formie wędrownej, co oznacza, że nie będziemy zakwaterowani stacjonarnie w ośrodku, a cały czas będziemy przemieszczać się na quadach - oczywiście robiąc przerwy i korzystając  z dostępnych atrakcji na trasie naszego przejazdu. Przewidujemy noclegi w warunkach biwakowych lub - jeśli to będzie możliwe - w hotelach lub pensjonatach. Część posiłków może być przesunięta lub zamieniona na "lancz-pakiety" albo przygotowywana przez uczestników w warunkach biwakowych. W trakcie postojów i noclegów poza ośrodkiem uczestnicy na zmianę pełnią dyżury przy sprzęcie.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie - zakwaterowanie we własnych namiotach uczestników lub jeśli to będzie możliwe - w pensjonatach i hotelach na trasie przejazdu (za dopłatą).
 • Wyżywienie - przygotowywane przez uczestników w warunkach biwakowych, część posiłków zjemy również w barach i restauracjach na trasie przejazdu.
 • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
 • Ubezpieczenie - NW.
 • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
 • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.
 • Wielogodzinne jazdy quadowe w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Noclegi na trasie przejazdu. Dodatkowe atrakcje na trasie przejazdu (np. wstęp do aquaparku czy spływ kajakowy). Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os. Osoby z własnym quadem - paliwo do quada.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek: ukończone 14 lat. Prawo jazdy kategorii AM. Umiejętność jazdy na quadzie na poziomie II (samodzielna jazda na quadzie w łatwym terenie, program szkolenia quadowego Wandrusa jest tutaj.). Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

 • Ważne prawo jazdy kategorii AM lub wyższej. Dokument tożsamości.
 • Strój do jazdy z długimi spodniami, który będzie ulegał częstym zabrudzeniom (błoto) – najlepiej dającego się na bieżąco spłukać wodą, oraz odpowiednich butów – najlepiej quadowo-motocyklowych, w ostateczności ciężkich traperów „za kostkę”.
 • Buzer (zbroja ochronna), kask, kominiarka.
 • Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty,
 • Ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV.
 • Śpiwór, karimatę, latarkę, mały plecak, mały namiot 1-osobowy,
 • Kubek, menażkę, sztućce (niezbędnik "harcerski), sześć dwumetrowych cienkich linek (nie sznurka!) do mocowania podręcznego bagażu.
 • Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).
 • Pakujemy się w miękką torbę z osłoną przeciwdeszczową, która będzie z nami podróżować na quadzie. Twarde walizki na kółkach i tym podobne wykluczone.

Zalecane: camelback – bukłak na wodę. Osoby bez odpowiedniego stroju i wyposażenia nie będą dopuszczone do zajęć. Kaucja zwrotna 50 zł.

 • Poradnik Wandrusa co zabrać na obóz i jak się spakować na obóz - tutaj

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z kilkudziesięciu miast w Polsce. Szczegółowy rozkład jazdy jest tutajGaleria imprezy