..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Nareszcie! Nikt nie zmusza mnie do wymyślnych zajęć od rana do nocy. Wraz z naszą opiekunką możemy pójść na kąpielisko, gdzie opalamy się, gramy w piłkę i pływamy. Druga część uczestników jest dzisiaj bardziej Aktywna. W tym samym czasie wyruszyli na rowerowo-kajakową wyprawę. Po obiedzie mają zaplanowany rejs żeglarski po jeziorze. Kto wie, może do nich dołączę, a może namówię wszystkich na rowery wodne. Mogę też skorzystać z dodatkowych atrakcji i popłynąć na bananie za motorówką. Ważne że mam wybór – w końcu jestem na obozie dla Aktywnych lub Wygodnych!
Obóz dla Aktywnych lub Wygodnych to ciesząca się wielką popularnością od pierwszej edycji propozycja spędzenia wakacji, zarówno dla młodszej jak i nieco starszej młodzieży w aktywny i pełen atrakcji sposób. Uczestnicy mają do wyboru zajęcia aktywne - żeglarstwo, gry terenowe, wyprawy kajakowe i rowerowe lub... kąpiele, plażowanie czy rekreację na rowerach wodnych albo aquazorbing - zabawę w kuli wodnej. Jest to z pewnością rewelacyjna opcja na aktywny lub leniwy wypoczynek dla każdego młodego człowieka. Dla tych co nie chcą brać udziału w zajęciach aktywnych proponujemy wylegiwanie się na słońcu i kąpiele w jeziorze. Program naszego obozu pozwala na realizację pozornie skrajnych sposobów na spędzanie czasu – dobrze się będą na nim czuli zarówno Aktywni jak i Wygodni.
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00
..:: CENA ZAWIERA
- Zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic, telewizor) oraz w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka - wc+prysznic).
- Wyżywienie - całodzienne od kolacji 1 dnia do śniadania ostatniego dnia.
- Realizację programu w zależności od warunków pogodowych i możliwości uczestników.
- Sprzęt - szkoleniowy i rekreacyjny.
- Kadra - wykwalifikowani instruktorzy i wychowawcy.
- Ubezpieczenie NNW.
..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.
..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.
..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Dokumenty wymienione w punkcie „główne wymagania”. Dres, ubranie i obuwie sportowe, ciepłe swetry, czapkę z daszkiem, latarkę, zeszyt, długopis, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, okulary do pływania w wodzie, obuwie do chodzenia w wodzie.
Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Kaucja zwrotna 50 zł.
..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za utopiony lub zagubiony bagaż zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu trampkach, sandałach, adidasach.
..:: PROGRAM
Strefa CHILL OUT
Plażing, smażing - czyli pełen relaks, opalanie, znajomi. Oby pogoda nam dopisała!
Kąpiele w jeziorze – jak tylko zaświeci słońce, pójdziemy zażywać kąpieli.
Zajęcia sportowe
Zabawy na kąpielisku z pontonami, wyścigi w kole ratunkowym, turniej piłki wodnej, zawody pływackie, wodny badminton, podchody, olimpiada sportowa, to tylko niektóre z zajęć. Zabawa na 101 sposobów. I wszystko oczywiście na wesoło.
Wielka baloniada - turniej z balonami na wodę.
Wspólne ogniska z pieczeniem kiełbasek.
Dyskoteki tematyczne - zabawy i tańce.
Aquazorbing (kula wodna) – to „chodzenie” po wodzie w przezroczystej kuli o średnicy 2 m. Zabawa na całego z niewielką dawką adrenaliny.
Strefa ACTIVE
Żeglarstwo
Zaczniemy od nauki podstaw - stawiania żagli, obsługi osprzętu, zachowania na pokładzie, zasad bezpieczeństwa. Wszyscy będą uczyli się sterować, obsługiwać żagle i liny. Wieczorami przy ognisku nauczymy się śpiewać szanty i piosenki żeglarskie.
Kajaki i rowery wodne
Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze, a w ośrodku zrealizujemy zawody - slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.
Wyprawy rowerowe
Jak bezpiecznie jeździć na rowerze, być widocznym na drodze, jak postępować w razie wypadku, to tylko niektóre z informacji jakich dowiemy się na obozie. Po instruktażu zapraszamy na wycieczkę. Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki rowerowej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze.
Zajęcia strzeleckie
Wiatrówki, łuki, tomahawki, oszczepy, proce. Będziemy ćwiczyć nasze umiejętności w strzelaniu do tarczy i ukrytych celów. Dowiecie się, czy trudno jest trafić w tarczę nawet z niewielkiej odległości. Czy uda nam się dorównać bohaterom znanym z westernów?
Holowanie na deskach za motorówką. To super zabawa w upalne dni.
Wycieczka do Wilczego Szańca
Niezależnie czy jesteś pasjonatem historii, interesujesz się przyrodą czy zwyczajnie szukasz ciekawego miejsca do odwiedzenia, będąc na Mazurach, nie możesz przegapić ruin Byłej Kwatery Wojennej Adolfa Hitlera o kryptonimie „Wilczy Szaniec” (Wolfsschanze / Wolf’s Lair).
Wilczy Szaniec to miasteczko bunkrów otoczone lasem, jeziorami i bagnami. To największa i najbardziej rozpoznawalna polowa kwatera dowodzenia Adolfa Hitlera, która była w użyciu od 1941 do 1945 roku. Wilczy Szaniec zlokalizowany jest w Gierłoży koło Kętrzyna i dziś, mimo faktu iż Kwatera została wysadzona przez wycofujących się Niemców – jest wspaniałą atrakcją turystyczną, odwiedzaną przez niemal ćwierć miliona turystów rocznie. Bunkry wciąż kryją wiele zagadek i imponują swoimi rozmiarami, rozmachem oraz solidnością.
Zajęcia dla obu stref
Podchody
Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
Olimpiada Wodna
Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
Wieczorne Ogniska
Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.
Flagi
Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika.
Dyskoteki
Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych.
Baloniada
Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro.
Kawiarenka
Wieczorami, w ciszy nocnej starsi uczestnicy obozów wcale nie muszą być w domkach, mogą wspólnie spędzać czas w kawiarence, grając w różnego rodzaju gry np. mafię, ping-ponga, bilard, karaoke lub oglądać filmy.
Nocny Maraton Filmowy
Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej.
Olimpiada Sportowa
Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.
Gry i Zabawy Stolikowe
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów.
Chrzest Obozowy
To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie. Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM.
Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.
..:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn.
Zatem "wieczorna kawiarenka" to miejsce, gdzie starsi uczestnicy mogą spędzać czas wieczorem, pod nadzorem kadry, także w czasie początków "ciszy nocnej". Nazwę wymyślili uczestnicy obozów. Wzięła się stąd, że te wieczorne aktywności zostały przez nas zorganizowane po raz pierwszy w sali, w której kiedyś była ośrodkowa kawiarnia. I tak już zostało.
- Więcej o "wieczornej kawiarence" oraz zdjęcia - tutaj
..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce. Informacje, rozkład jazdy - tutaj