Impreza

Windsurfingowy Świat Smyka

wiek: 7 - 13 lat

Mazury - Ryn

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
SWWR 101-07-201711-07-20171699
Rezerwuj
SWWR 212-07-201722-07-2017 1699
Rezerwuj
SWWR 323-07-201702-08-20171699
Rezerwuj
SWWR 403-08-201713-08-20171699
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Zapraszamy wszystkie Smyki zainteresowane nauką i doskonaleniem żeglowania na desce z żaglem. Dla Naszych najmłodszych uczestników mamy specjalne małe żagle windsurfingowe, które każdy Smyk będzie wstanie wyciągnąć z wody. W ośrodku żeglarskim w Rynie spotkacie wielu takich jak Wy, miłośników sportów wodnych i zupełnie początkujących, stawiających pierwsze kroki na windsurfingu. Do dyspozycji uczestników obozu wydzielona plaża windsurfingowa. Szkolenie prowadzą instruktorzy i  zawodnicy, czynnie uprawiający ten sport. Organizujemy regaty windsurfingowe, zawody, chrzest. Zajęcia na wodzie, przygotowanie do zajęć, suszenie rzeczy, porządkowanie sprzętu po ich zakończeniu zajmuje praktycznie cały dzień, dlatego nieliczne godziny czasu wolnego uczestnicy wykorzystują samodzielnie - na terenie obozu, na strzeżonym kąpielisku, wychodząc do miasta pod opieką wychowawców. Oprócz zajęć windsurfingowych uczestnicy  biorą udział w wielu zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Organizowane są ogniska i dyskoteki.


..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie.
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. Kadra - wykwalifikowani instruktorzy i zawodnicy, wychowawcy. Ubezpieczenie - NW. Sprzęt - deski, żagle, kamizelki asekuracyjne, ubranie piankowe za dodatkową opłatą. Realizację programu w zależności od pogody i możliwości fizycznych uczestników.


..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 7-13 lat. Karta kolonijna ze zgodą rodziców, zgłoszenie uczestnictwa-umowa (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, obuwie sportowe, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis, obuwie do chodzenia w wodzie i pływania na desce (np. trampki). Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

 

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: PROGRAM
Nauka i doskonalenie pływania na desce z żaglem 
Regaty windsurfingowe
W trakcie obozu odbywają się regaty windsurfingowe. Pod koniec imprezy sumowane są punkty z poszczególnych konkurencji. Dla najlepszych – nagrody. 
Chrzest młodych windsurfingowców
Na koniec obozu dla młodych nowicjuszy organizujemy chrzest z nadaniem imion.
Zajęcia rekreacyjne
Gry i zabawy sportowe, wyjścia na kąpielisko strzeżone, piesze wycieczki po mazurskich lasach, dyskoteki, ogniska, randka w ciemno, bal przebierańców, podchody.
Wodna olimpiada 
Gry i konkursy na strzeżonym kąpielisku.
Wycieczki piesze
Zwiedzanie wiatraku ryńskiego, Zamku Krzyżackiego, który został odrestaurowany, zachowując swój stary klimat.
Doskonalenie pływania wpław
Poznajemy nowe style pływackie, dowiadujemy się jakie błędy popełniamy.
Kajaki lub rowery wodne
Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze, a w ośrodku zrealizujemy zawody - slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.
Śladami Robinsona Cruzoe
Czyli wyprawa na bezludną wyspę lub dziki, nieznany ląd. Jak sobie poradzić w trudnych warunkach czyli nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia. Jak złowić rybę bez wędki, zbudować sobie schronienie, wezwać pomoc, orientować się w terenie czy rozpalić ognisko.
Dzień Lasu
Las to dom dla wielu milionów gatunków roślin i zwierząt. Weźmiemy udział w spotkaniu z Panem Leśniczym, który opowie nam o życiu w leśnej krainie.
Wizyta na obozie Z Psem Na Wakacje
To obóz, na którym poznamy dzieci przyjeżdżające z własnymi psami. Zobaczymy jak wygląda trening i tresura piesków. Usłyszymy o pracy ze zwierzętami i zasadach zachowania wobec nich.

Podczas zajęć windsurfingowych uczestnicy ubrani są w kamizelki asekuracyjne. Program będzie realizowany w zależności od warunków pogodowych oraz możliwości fizycznych uczestników. Istnieje możliwość niezrealizowania wybranych punktów programu, o czym decyduje kierownik obozu.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

Galeria imprezy