Impreza

Obóz Quadowo-Żeglarski, Wałdowo

wiek: 10-12, 13-15, 16-18 lat   |   ośrodek: Bajka - Mazury, Wałdowo koło Ostródy   |   cena: od 1799 zł

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
ANG 124-06-202430-06-2024wersja B1899
Rezerwuj
ANG 201-07-202409-07-2024wersja B2349
Rezerwuj
ANG 310-07-202418-07-2024wersja B2349
Rezerwuj
ANG 419-07-202427-07-2024wersja B2349
Rezerwuj
ANG 528-07-202405-08-2024wersja B2349
Rezerwuj
ANG 606-08-202414-08-2024wersja B2349
Rezerwuj
ANG 715-08-202423-08-2024wersja B2349
Rezerwuj
ANG 824-08-202430-08-2024wersja B1799
Rezerwuj

Podstawowa cena obozu (wersja B) obejmuje 6-8 godzin szkolenia quadowego i 5 jazd po drogach polnych, łąkowych, szutrowych i piaszczystych.
Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych godzin jazd w terenie na quadach
w promocyjnej cenie 50 zł za jedną godzinę jazdy. Dodatkowe godziny można dokupić przy rezerwacji obozu
(wpisując w polu uwagi na dole formularza rezerwacji kod literowy i liczbę dodatkowych godzin) lub w trakcie obozu.


Wersja C: 7 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 100 zł   Wersja D: 9 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 200 zł
Wersja E: 11 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 300 zł   Wersja F: 13 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 400 zł
Wersja G: 15 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 500 zł   Wersja H: 17 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 600 zł
Wersja J: 19 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 700 zł    Wersja K: 21 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 800 zł
Wersja L: 23 godziny wypraw w terenie na quadach - dopłata 900 zł   Wersja M: 25 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 1000 zł
Wersja N: 27 godzin wypraw w terenie na quadach - dopłata 1100 zł    
.
CHARAKTERYSTYKA IMPREZY

.
 

dodatkowe atrakcje - tu

.
CHARAKTERYSTYKA IMPREZY

.

Żeglarstwo to jeden z najbardziej popularnych sportów wodnych w Polsce. Dzięki obfitości jezior, często połączonych ze sobą i tworzących szlaki wodne - jak Wielkie Jeziora Mazurskie, Pojezierze Iławskie czy rejon Zalewu Wiślanego i Zalewu Szczecińskiego, oraz wielu pojedynczych dużych jezior, miejsca do żeglowania, z bogatą infrastrukturą i możliwością wypożyczenia jachtu mamy w całej Polsce. Dlatego warto nauczyć się żeglować, aby w przyszłości mieć możliwość wypoczynku na wodzie!

Quady to otwarte (bezkabinowe) czterokołowe pojazdy służące do jazdy w terenie. Będziecie uczyć się nimi manewrować i prowadzić je po drogach polnych, łąkowych, gruntowych, piaszczystych i szutrowych, zdobywając kolejne umiejętności wg programu szkolenia quadowego Wandrusa. 


Na obozie podstawową aktywnością będzie nauka jazdy na quadach, wyprawy quadowe w terenie i rejsy żeglarskie.

Obóz quadowo-żeglarski Wandrusa to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas aktywnie, nauczyć się podstaw obsługi sterowania i manewrowania jachtem żaglowym, brać udział w rejsach żeglarskich i nauczyć się jeździć na quadach, jak również dla tych, którzy już na quadach jeżdżą samodzielnie.

Żeglujemy na jachtach kabinowych klasy Tango 780 i Antila 24. Są to jachty, które bez problemu mogą nauczyć się obsługiwać, sterować i manewrować łodzi członkowie załogi. Poznajemy podstawy obsługi jachtu żaglowegio, uczymy się nim sterować i obsługiwać takielunek i żagle. Jachtami pływamy po jeziorze Drwęckim na krótsze i dłuższe rejsy, także z przejściem kanału i śluz dopływamy na jezioro Szeląg.

Na quadach uczestnicy jeżdżą
podzieleni na grupy, stosownie do swoich umiejętności.
Podział ten zmienia się w trakcie obozu, wraz z systematycznym wzrostem umiejętności quadowych uczestników. Początkujący rozpoczynają zajęcia od nauki jazdy na quadzie, od ich stopniowego opanowania a już jeżdżący od doskonalenia swoich umiejętności. Na naszym obozie nie jeździmy na sztucznym torze, dzięki temu każdy wyjazd na quadach staje się prawdziwą wyprawą. Jeździmy po obszarach łąkowo-polnych, drogach gruntowych, piaszczystych, szutrowych. Szlaki, które przemierzamy, są bardzo urozmaicone - prosta droga nagle ma odcinek pełen nierówności i kolein. Czasami schodzimy z quadów i usuwamy przeszkody na trasie. Jazda na quadach to przygoda i wyprawa, a każda z nich jest inna. Różnorodność dróg sprawia, że mamy do dyspozycji mnóstwo ciekawych i zróżnicowanych tras dla naszych wypraw quadowych.

Obozowe aktywności uzupełnia bogaty program zajęć dodatkowych: rejsy żeglarskie, wyprawy kajakowe i rowerowe, gry i zabawy, kąpiele i plażowanie, wieczorne ogniska i dyskoteki. Wieczorna kawiarenka tylko dla uczestników obozów - to wydzielone sale, gdzie (dla starsi uczestnicy także podczas początków ciszy nocnej) jest do dyspozycji bilard, ping-pong, pinballem (cymbergaj). Organizujemy też karaoke, dyskoteki, grill czy ognisko. Można rozszerzyć program o dodatkowe zajęcia: na przykład jazdy na torze gokartowym, holowanie na bananie za motorówką czy wyjście do aquaparku.


.
DLA KOGO JEST TEN OBÓZ, JAKIE UPRAWNIENIA MOŻNA OTRZYMAĆ,
PROGRAM SZKOLENIA

.
 

Obozy quadowo-żeglarskie na Mazurach przeznaczone są dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas jeżdżąc na wyprawy quadowe i nauczyć się podstaw żeglowania i pływać rekreacyjnie po jeziorze Drwęckim i sąsiednich akwenach wodnych, pozostały czas obozu wypełniając innymi aktywnościami obozowymi, zajęciami na wodzie i na lądzie (szczegóły dalej w punkcie PROGRAM);

 • Dla tcyh, którzy jeszcze nie żeglowali, i którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę na wodzie. Nauczycie się podstaw obsługi jachtu żaglowego i sterowania, popłyniecie również w różnego rodzaju rejsy turystyczne po jeziorze Drwęckim i nie tylko;
 • Dla początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z quadami od podstaw. Nauczycie się jeździć samodzielnie w prostym terenie (stopień I i II wg programu szkolenia quadowego Wandrusa);
 • Zaawansowanych, którzy już samodzielnie jeżdżą na quadach i chcą nauczyć się dobrze jeździć samodzielnie w prostym i średniotrudnym terenie (stopień II i III wg programu szkolenia quadowego Wandrusa).
 • Cały program szkolenia quadowego Wandrusa zobacz tutaj

Uczestnicy mogą w trakcie obozu przechodzić na wyższe stopnie szkolenia quadowego jeśli opanują program swojej grupy. Jeździmy w małych, grupach, dzięki czemu jeżdżące zespoły są zbliżone wiekiem i umiejętnościami, co pozwala instruktorowi indywidualnie dostosować dynamikę zajęć na quadach stosownie do doświadczenia i umiejętności każdej grupy. Zajęcia realizujemy w grupach z podziałem na umiejętności. W miarę postępów w trakcie obozu uczestnicy mogą przechodzić z grupy mniej zaawansowanej do bardziej zaawansowanej.

PROGRAM SZKOLENIA QUADOWEGO
Jako pierwsi wprowadziliśmy przejrzysty i konsekwentny system szkolenia quadowego Wandrusa, który umożliwia uczestnikom stopniowe podnoszenie swoich umiejętności w jeździe na quadach. Coś ciekawego dla siebie znajdą uczestnicy, którzy dotychczas nigdy nie jeździli jeszcze na quadach jak i osoby jeżdżące na quadach dobrze lub bardzo dobrze. Uczestnicy mogą w trakcie obozu przechodzić na wyższe stopnie szkolenia quadowego jeśli opanują program swojej grupy. Jeździmy w małych grupach, dzięki czemu jeżdżące zespoły są zbliżone wiekiem i umiejętnościami, co pozwala instruktorowi indywidualnie dostosować dynamikę zajęć na quadach stosownie do doświadczenia i umiejętności każdej grupy.

 • Cały program szkolenia quadowego Wandrusa zobacz tutaj.
.
CZYM NASZ OBÓZ RÓŻNI SIĘ OD OBOZÓW INNYCH FIRM?
DLACZEGO WARTO GO WYBRAĆ?

.
 

QUADY

 • Posiadamy nowe quady marki CanAm 570 Outlander, CanAm450 Outlander, Kymco MXU 300R, Kymco Maxxer 300.
 • Jeździmy na nowych quadach, stale i na bieżąco wymieniamy nasz park pojazdów.
 • W odróżnieniu od wielu organizatorów obozów jeździmy w prawdziwym terenie, a nie na małym sztucznym torze, podczas wypraw pokonujemy długie, zróżnicowane trasy łąkowe, polne, drogi gruntowe, szutrowe i piaszczyste, dobrane stosownie do umiejętności uczestników.
 • Każda jazda na quadach to długa wyprawa w teren, prawdziwa wyprawa, a nie jazda w kółko po małym torze.
 • Uczestnicy otrzymują specjalną kartę, na której razem z kadrą zapisują czas jazdy, tak by przez cały obóz każdy wyjeździł tyle, ile powinien. Wiele firm nie podaje w ogóle czasu jazdy na quadach lub podaje je jako zajęcia "w grupie", co bardzo ogranicza czas jazdy.
 • Realny czas jazdy na quadach jest w Wandrusie największy wśród wszystkich organizatorów obozów w Polsce i wynosi nawet do 29 godzin jazdy - wypraw w teren off-road na jednego uczestnika (zależnie od wybranej wersji obozu). Wielu organizatorów podaje w opisie swoich obozów na przykład "pięć zajęć na quadach w grupie", co oznacza że uczestnicy podczas dwugodzinnych zajęć jeżdżą na przykład 15-20 minut.
 • Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo, dlatego uczestnicy jeżdżą trasami odpowiadającym ich możliwościom i umiejętnościom, początkujący jeżdżą z pomocnikiem asekurującym jazdę (siedzącym z tyłu) a potem, w miarę nabywania doświadczenia i umiejętności, jeżdżą całkowicie samodzielnie.
 • Jeździmy w małych grupach, dzięki temu instruktor jest w stanie kontrolować wszystkich uczestników. 
 • Wyjazdy w niewielkich grupach pozwalają dobrać uczestników którzy mają zbliżone umiejętności i doświadczenie, dzięki czemu każda grupa pokonuje trasę dostosowaną do jej możliwości i umiejętności.
 • Najbardziej zaawansowani uczestnicy wyjeżdżają na jazdy nocne. 
 • Trasę i prędkość kolumny quadowej wyznacza instruktor.

JACHTY ŻAGLOWE

 • Kabinowe jachty żaglowe klasy Tango 780 i Antila 24. Jachty są doskonałe zarówno do szkolenia żeglarskiego jak i do rekreacji na wodzie, dzięki dużym kokpitom, w których może przebywać cała załoga, jak i obszernym kabinom, zapewniającym schronienie w razie niepogody. Dzięki swoim parametrom jachty są dostosowane do obsługi przez młodych członków załogi. Jachty są wyposażone w silniki.
ZAMIANA ZAJĘĆ
 • Naszych uczestników nie zmuszamy do uczestnictwa w określonych zajęciach. Doskonale rozumiemy, że ktoś może mieć gorszy dzień i nie chcieć iść na plażę, jechać na wycieczkę rowerową czy wypływać na jezioro kajakiem. Staramy się również umożliwiać zamianę zajęć na inne - jeśli jest to możliwe (kwestia liczebności grupy) i nie jest związane z dodatkowym kosztem. Istotne jest, aby uzgodnienia na temat zamiany zajęć dokonywać z pewnym wyprzedzeniem czasowym - na przykład na porannym apelu, a nie w momencie, kiedy wszyscy wychodzą już na zajęcia.
 • Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania: 501 647 139 (Piotr)
.
NASZ SPRZĘT - QUADY I JACHTY ŻAGLOWE

.
 
 • Quady którymi jeżdżą uczestnicy naszych obozów należą do bardzo dobrych lub najlepszych w swoich kategoriach. Stale modernizujemy nasz park quadów o nowe maszyny. W 2023 zakupiliśmy trzy nowe quady Kymco MXU 300R. W 2024 zakupiliśmy dwa nowe quady Kymco MXU 300R. Na obozie dysponujemy piętnastoma quadami wyprodukowanymi w latach 2021-2024. Wszystkim uczestnikom zapewniamy kaski ochronne.
 • Więcej o naszych quadach  tutaj

 • Kabinowe jachty żaglowe klasy Tango 780 i Antila 24. Jachty są doskonałe zarówno do szkolenia żeglarskiego jak i do rekreacji na wodzie, dzięki dużym kokpitom, w których może przebywać cała załoga, jak i obszernym kabinom, zapewniającym schronienie w razie niepogody. Dzięki swoim parametrom jachty są dostosowane do obsługi przez młodych członków załogi. Jachty są wyposażone w silniki.
 • Więcej o naszych jachtach - tutaj

 

.
PROGRAM PODSTAWOWY
- zawarty w cenie obozu
.

Zajęcia żeglarskie na naszym obozie to:

 • Półdniowe lub dłuższe rejsy żeglarskie po jeziorze Drwęckim. W ich trakcie załoga w miarę sił, chęci i możliwości bierze udział w obsłudze jachtu i sterowaniu.
 • Wyprawa przez kanał i śluzy na jezioro Szeląg (uzależniona od warunków pogodowych).
 • Rejsy z noclegiem na jachcie wyspie Orzechowej i wieczornym ogniskiem, na których poznamy klimat wędrownych rejsów żeglarskich (dla chętnych).
 • Nauka podstaw zachowania na pokładzie jachtu. Zasady bezpiecznego żeglowania dla członków załogi, zasady bezpieczeństwa na jachcie, podstawy ratownictwa.
 • Szkolenie z podstaw obsługi jachtu żaglowego -wiązanie podstawowych węzłów, cumowanie jachtu, stawianie i zrzucanie żagli.
 • Nauka sterowania i obsługi silnika (dla chętnych).

 

Zajęcia na quadach na naszym obozie to:

 • Przygotowanie teoretyczne i praktyczne do jazdy na quadach. Nauka podstaw. 
 • Nauka jazdy i manewrowanie na quadach.
 • Wyprawy quadowe w teren, połączone z rozwijaniem i doskonaleniem umiejętności quadowych.

Podstawowy program zajęć na quadach na obozie obejmuje:

 • od 6 do 8 godzin podstaw i nauki jazdy oraz manewrowania na quadach (w zależności od stopnia zaawansowania uczestników),
 • 3 wyprawy quadowe w teren.

Więcej wypraw quadowych w teren
Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych godzin zajęć wypraw quadowych w teren przy rezerwacji obozu, lub na obozie - jedna dodatkowa godzina to koszt 50 zł (cena promocyjna dla uczestników obozu quadowego). Szczegółowe informacje - tel. 501-647-139.

Szczegółowy opis zajęć żeglarskich i quadowych oraz innych aktywności i zajęć obozowych - poniżej.

nauka podstaw bezpiecznego zachowania na jachcie
Nauka podstaw zachowania na pokładzie jachtu obejmuje podstawy wchodzenia na jacht i schodzenia z jachtu, poruszania się na pokładzie. Zasady bezpiecznego żeglowania dla członków załogi, zasady bezpieczeństwa na jachcie, oraz podstawy ratownictwa.
 
Rekreacyjne rejsy żeglarskie połączone z nauką żeglowania - dla chętnych
Szkolenie z podstaw obsługi jachtu żaglowego. Wiązanie podstawowych węzłów, cumowanie jachtu, stawianie i zrzucanie żagli. Obsługa odbijaczy, fałów i szotów, znajomość postawowego nazewnictwa. Rozpoznawanie kierunków wiatru. Nauka sterowania i obsługi silnika (dla chętnych).
 
Rekreacyjne rejsy żeglarskie połączone z nauką żeglowania - dla chętnych

W trakcie obozu organizujemy od pięciu do siedmiu rejsów. Każdy rejs trwa od dwóch do czterech godzin. Dla chętnych organizujemy również rejsy całodzienne a także rejsy z noclegiem na jachcie, podczas których poznajemy specyfikę rejsów wędrownych, wieczór spędzamy przy ognisku śpiewając piosenki żeglarskie. Wszyscy przechodzą podstawy obsługi jachtu żaglowego i czynnie biorą udział w sterowaniu jachtem, manewrach, obsłudze lin i żagli. Zainteresowani uczestnicy po uzgodnieniu z kierownikiem obozu mogą brać udział w większej liczbie rejsów (bez dodatkowej opłaty). Nasze jachty kabinowe: Tango 780, Antila 26, Sasanka 660.

 
 
Nauka jazdy na quadach - poziom I
Manewrowanie quadem: zatrzymywanie we wskazanym miejscu, łagodne zjazdy i podjazdy, hamowanie dynamiczne, hamowanie pulsacyjne, jazda w kolumnie, utrzymywanie dystansu w kolumnie. Balans ciałem - kontrowanie masy pojazdu ciałem. Porozumiewanie za pomocą gestów i ustalonych sygnałów.
Jazda: ABC nauki jazdy na quadzie na łatwej nawierzchni. Podstawa obsługi quada. Oduczanie odruchów motocyklowo-hulajnogowo-rowerowych. Uruchamianie quada. Bezpieczne włączanie się do ruchu. Jazda w kolumnie. Pokonywanie wzniesień o różnym stopniu trudności. Technika jazdy w terenie polnym, łąkowym i leśnym.  
Teoria: Zagrożenia i niebezpieczeństwa, czyli jak uniknąć wywrotki. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria. Techniki jazdy quadem w zależności od terenu. Przedstawienie ogólnej budowy oraz zasady działania quada i jego optymalizacja. Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach.
 
 Rekreacyjne wyprawy quadowe łatwymi drogami - poziom II
Manewrowanie quadem: doskonalenie nabytych umiejętności podczas jazdy w terenie.
Jazda: Wyprawy quadowe w terenie. Jazda w terenie na drogach szutrowych, piaszczystych, gruntowych. Pokonywanie łatwych przeszkód na drogach. Jazda w koleinach. Doskonalenie już nabytych umiejętności podczas samodzielnej jazdy quadem. Przygotowanie do wypraw quadowych.

Teoria: Podstawowe serwisowanie quada i kontrola stanu technicznego quada przed rozpoczęciem jazdy. Zasady wyboru najlepszej trasy.
 
 Rekreacyjne wyprawy quadowe po średnio trudnych drogach - poziom III
Manewrowanie quadem: skręty, jazda slalomem, zawracanie "na trzy", wyprzedzanie, cofanie, parkowanie. Zatrzymywanie i ruszanie na pochyłości.
Jazda: Wyprawy quadowe w terenie. Pokonywanie prostych przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie niewielkich rowów. Jazda w głębokich koleinach. 
Teoria: Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów. Zasady wyboru najlepszej trasy.
 
 Przygodowe wyprawy quadowe  po średnio trudnych drogach - poziom IV

Wyprawy w teren z wykorzystaniem wcześniej poznanych technik jazdy w terenie.
Manewrowanie quadem: jazda tyłem. Doskonalenie umiejętności manewrowania i parkowania.
Jazda: Wyprawy quadowe w terenie. Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów.

 
.
PROGRAM DODATKOWY
- zawarty w cenie obozu
.
 
 • Kajaki lub rowery wodne. Wyprawy po jeziorze, odpoczynek i rekreacja na wodzie.
 • Plażowanie i kąpiele pod opieką ratownika, czyli słodki chillout pod czujnym okiem ratowników.
 • Deski SUP. To deski przypominające windsurfingowe, na których przemieszczamy się po wodzie za pomocą wiosła kajakowego, stojąc lub siedząc.
.
PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW
- zawarty w cenie obozu
.
 
 • Survival
  Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna i wodna kuchnia. Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu – w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację.
 • Gra terenowa – podchody
  Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
 • Windsurfing
  Nauka i doskonalenie żeglowania na desce z żaglem. Do dyspozycji uczestników obozu wydzielona plaża windsurfingowa. Szkolenie odbywa się na sprzęcie o parametrach przystosowanych do rozmiarów i umiejętności uczestników oraz warunków pogodowych. Aktywność dostępna w wybranych turnusach.
 • Olimpiada Wodna
  Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
 • Olimpiada Sportowa
  Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.
 • Wyjścia do miasta
  Do Ostródy na zakupy, gofry i lody. Spacerem albo rowerami.
.
PROGRAM WIECZORNY
- po kolacji
.

Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Gry i Zabawy Stolikowe. W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gra Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! I wiele innych różnorodnych zajęć.

.
WIECZORNA KAWIARENKA
- tylko dla uczestników obozów Wandrusa
.

Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn.

 • Więcej o Wieczornej Kawiarence - tutaj
.
WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU

.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek Wypoczynkowy BAJKA, Wałdowo 48, 14-100 Ostróda. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie – zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
 • Wyżywienie – całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
 • Kadra – wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
 • Ubezpieczenie – NW
 • Sprzęt – potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
 • Rejsy żeglarskie na jachtach kabinowych po jeziorze Drwęckim z elementami szkolenia żeglarskiego (dla chętnych).
 • Jazdę na quadach - naukę manewrowania quadem i jazdy w terenie.
  6 do 8 godzin zajęć. 
 • Jazdę na quadach - wyprawy w teren - wyprawy off-road.
  5 wypraw quadowych w teren.
 • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

 • Dojazd autokarem lub pociągiem - rozkład jazdy jest tutaj
 • Program Dodatkowe Atrakcje. 
 • Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN/os.
 • Dodatkowe godziny wypraw quadowych off-road w teren. Można je wykupić podczas trwania obozu lub od razu przy rezerwacji miejsca na obóz (w formularzu rezerwacji w polu uwagi należy wpisać liczbę dodatkowych godzin, które chcemy dokupić).

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

 • Wiek 10 lat. 
 • Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). 
 • Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, trampki, buty typu „trapery” do marszów, sandały z dobrym zapięciem do chodzenia w wodzie, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV, przybory do szycia. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Buty trekingowe „za kostkę”, rękawiczki motocyklowe lub rowerowe „bez palców. 2 zdjęcia legitymacyjne do książeczki quadowej i karty quadowej. Kaucja 50 zł – zbierana na obozie.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce
- rozkład jazdy jest tutaj.

.
DOJAZD ZORGANIZOWANY NA OBÓZ Z OPIEKĄ PILOTÓW

.
 
 • Dojazd zorganizowany na obóz i powrót z obozu organizujemy za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkudziesięciu większych miast w Polsce, między innymi z Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Gniezna, Iławy, Inowrocławia, Katowic, Koszalina, Krakowa, Leszna, Lęborka, Łodzi, Malborka, Poznania, Słupska, Sopotu, Szczecina, Tczewa, Torunia, Warszawy, Wrocławia. Lista miast z dojazdem zorganizowanym jest tutaj.
 • W przypadku dojazdu pociągiem opłata za dojazd zorganizowany zawiera już cenę biletu na pociąg (miejsce rezerwowane). Bilety ma ze sobą pilot grupy.
 • Każda opcja transportu zorganizowanego obejmuje przejazd pod opieką pilota do/z ośrodka, gdzie organizowany jest obóz. Pilot opiekuje się uczestnikami od/do miejsca zbiórki/wsiadania do/z ośrodka - miejsca obozu.
 • Rezerwacji dojazdu zorganizowanego należy dokonać w momencie wypełniania formularza rezerwacji na obóz. Istnieje możliwość wykupienia dojazdu w późniejszym czasie - jeśli będą dostępne miejsca.
 • Można wykupić przejazd w obie strony, lub tylko w jedną stronę (np. tylko dojazd na obóz lub tylko powrót z obozu).
 • Telefony do pilotów - publikujemy na stronie głównej dwa dni przed rozpoczęciem turnusu.
 • Rozkład jazdy, lista miast, cennik - jest tutaj.

 

.
GALERIE ZDJĘĆ Z OBOZÓW I NASZA KADRA

.
 
Galerie zdjęć z obozów quadowych Wandrusa w 2023 roku. Zobaczcie, jak bawili się na obozach ich uczestnicy.Galerie zdjęć z obozów żeglarskich i wodnych Wandrusa w 2023 roku. Zobaczcie, jak bawili się na obozach ich uczestnicy.
 turnus 1 - tutaj
turnus 2 - tutaj
turnus 3 - tutaj
turnus 4 - tutaj
turnus 5 - tutaj
 turnus 1 - tutaj
turnus 2 - tutaj
turnus 3 - tutaj
turnus 4 - tutaj
turnus 5 - tutaj
 
.
INNE OBOZY QUADOWE I ŻEGLARSKIE WANDRUSA

.
 
 Obóz Gokartowo-Quadowy (10-12, 13-15, 16-18 lat)
Główną aktywnością uczestników będą jazdy na quadach w okolicach ośrodka po bezdrożach i terenach leśnych oraz wyjazdy na profesjonalny tor kartingowy. To obóz dla miłośników wyścigów, rajdów i dynamicznych wypraw w terenie. Jazda na quadach i gokartach, choć tak różna od siebie pod względem techniki i terenu, za każdym razem dostarcza jej uczestnikom mocnych wrażeń i wielkich emocji.
   
 Obóz Quadowo-Paintballowy, Wałdowo (10-12, 13-15, 16-18 lat)
Quady: terenowe czterokołowce, na których wyruszamy w długie, wielokilometrowe, wyprawy. Nie jeździmy po torze przy ośrodku a w prawdziwym, zróżnicowanym terenie, każdy wyjazd to przygoda, ekspedycja w klimacie rajdu off-road. Jeździmy na bardzo dobrych quadach marki CanAm Outlander 450, 570 i Kymco 300.
Paintball to bitwy, w których naszą broń stanowią uznane na całym świecie markery typu Tippman, strzelające żelowymi kulkami. Gramy w mundurach ochronnych i specjalnych maskach. Oprócz typowych bitew rajdy, szturmowanie budynków, desanty, operacje specjalne, odbijanie zakładników.
   
 Obóz Quadowo-Windsurfingowy, Wałdowo (10-12, 13-15, 16-18 lat)
Codzienne szkolenie windsurfingowe - na wodzie spędzamy mniej więcej pół dnia. Grupę na wodzie asekurują instruktorzy na motorówce. Startujemy z wydzielonej plaży windsurfingowej. W programie także rejsy żeglarskie, wyprawy kajakowe i liczne aktywności obozowe. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Na quadach jeździmy w prawdziwym, zróżnicowanym terenie a nie w kółko, po torze. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym.
   
 Obóz Quadowy+Sporty Wodne, Wałdowo (10-12, 13-15, 16-18 lat)
To obóz dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas w terenie - na wyprawach quadowych i na wodzie - na rejsach żeglarskich, na wyprawach kajakowych, na desce z żaglem, na motorówce i pływając za motorówką na nartach wodnych, wakeboardzie, czy na bananie i oponce. Obozowe aktywności uzupełnia bogaty program zajęć dodatkowych, gry i zabawy, kąpiele i plażowanie, wieczorne ogniska i dyskoteki. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym.
   
 Obóz Quadowo-Żeglarski, Wałdowo (10-12, 13-15, 16-18 lat) 
To obóz dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas w terenie - na wyprawach quadowych i na wodzie - na rejsach żeglarskich. Uczestnicy codziennie żeglują przez kilka godzin, oraz jeżdżą na kilkugodzinne wyprawy quadowe na quadach CanAm i Kymco (można wybrać kilka wersji czasu jazdy na quadach). Pływamy przeważnie na jachtach kabinowych średniej wielkości (6-7 metrów) dzięki czemu uczestnicy aktywnie biorą udział w obsłudze żagli i sterowaniu. Obozowe aktywności uzupełnia bogaty program zajęć dodatkowych, gry i zabawy, kąpiele i plażowanie, wieczorne ogniska i dyskoteki. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym.

Galeria imprezy