Imprezy żeglarskie

Wandrus organizuje imprezy żeglarskie dla najmłodszych dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych. Każdy może wybrać najbardziej odpowiadającą mu imprezę. Zapewniamy flotę jachtów żaglowych klasy Antila 24, Antila 26, Sasanka 660, Tango 780 i podobnych, oraz doświadczonych instruktorów, sterników i trenerów.
 

UPRAWNIENIA ŻEGLARZA JACHTOWEGO

patent  wymagania  Uprawnienia
żeglarz jachtowy Ukończone 14 lat i zdany egzamin.
Na egzaminie trzeba okazać dowód tożsamości, korzystający ze zniżek legitymację szkolną lub studencką, niepełnoletni zgodę rodziców

prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych bez ograniczeń, prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 Mil morskich od brzegu, w porze dziennej.
 

..:: JACHTY
Żeglujemy na nowoczesnych, bezpiecznych i wygodnych jachtach klasy Sasanka 660,  Tango 780, Phobos 24, Antila 24, Antila 26 i podobnych. Wszyscy uczestnicy nocują w kabinach jachtów. Istnieje możliwość podstawienia także innych, podobnych jachtów niż wymienione w ofercie.

Żeglarstwo można uprawiać z Wandrusem na wiele sposobów. Podstawowe to:

Obozy dla najmłodszych
Nauka podstaw żeglarstwa i zarażenie dzieci nową, ciekawą  pasją w miłej atmosferze.

Rejsy żeglarskie
Rejs to przygoda, podróż, wyprawa. Podzieleni na załogi żeglujemy, codziennie nocując w dużych i znanych portach a także małych przystaniach, wyspach i bindugach (oczywiście zależy to od rejonu rejsu - pływając na przykład na rejsie morskim po Bałtyku cumujemy tylko w portach, a pływamy także w nocy). Każda załoga ma swojego sternika-instruktora, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki. Kąpiemy się, opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie rejsu, często niedostępne od strony lądu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - wieczory z gitarą przy ognisku i wspólne wyjścia na dyskotekę czy na szanty do tawerny. Organizujemy zawody pomiędzy załogami, chrzest żeglarski z nadaniem imion. Rejsy dzielą się na szkoleniowe (zakończone egzaminem na patent) i turystyczne, oraz turystyczno-stażowe (kiedy zdobywamy staż na wyższe stopnie żeglarskie).

Obozy żeglarskie stacjonarne
Uczestnicy nocują w domkach w ośrodku i jedzą posiłki w stołówce. Szkoelnie żeglarskie na wodzie i wykłady teoretyczne trwają cały dzień. W odróżnieniu od rejsu żeglarskiego na obozie jest więcej czasu na manewrowanie, ale nabywamy mniej doświadczenia żeglarskiego - szkolimy się bowiem w jednym miejscu.

Kursy weekendowe
Przeznaczone są dla osób, które z różnych względów dysponują czasem tylko w weekendy. Każdy kurs trwa około 10 dni, czyli 5 weekendów. Część kursów obejmuje też dni "długiego majowego weekendu" czy weekendu "Bożego Ciała". Szkolimy się na jachtach kabinowych, istnieje możliwość noclegu na jachcie.

Więcej informacji i porady - jaki obóz wybrać: tel. 501 647 139