Impreza

Przygody z Piratami – Obóz Eksploracyjny

quady, zajęcia linowe, wyprawy w teren, żagle

wiek: 7 – 12 lat

Mazury - Ryn

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
COP 101-07-201711-07-20171699
Rezerwuj
COP 212-07-201722-07-20171699
Rezerwuj
COP 323-07-201702-08-20171699
Rezerwuj
COP 403-08-201713-08-20171699
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Mazury to kraina tysiąca jezior, obszar wprost wymarzony dla Piratów! Mało kto wie, że na wyspie Czarci Ostrów na jeziorze Śniardwy znajdują się ruiny starego fortu postawionego do obrony przed nimi. Dlatego na naszym obozie będziemy podążać tropem zagadek, tajemnic i przygody. W rozwikłaniu tajemnicy pomogą nam stare mapy, będziemy musieli złamać tajemne szyfry, trzeba będzie posługiwać się kompasem i orientować w terenie. Nauczymy się obsługiwać sprzęt niezbędny poszukiwaczom – na przykład wykrywacze metalu. Dowiemy się jak radzić sobie w terenie, biwakować w trudniejszych, nieprzewidzianych sytuacjach, jak stworzyć zgrany zespół. Będziemy pływać pontonami, budować tratwy, aby móc się przeprawić, popłyniemy kajakiem i łodzią żaglową. W trakcie obozowych wypraw poznamy okoliczne jeziora, wylądujemy na bezludnej wyspie, poznamy Tajemniczą Zatokę. Nauczymy się przygotowywać do wypraw w nieznane. Na obóz zapraszamy osoby które lubią przygody, chcą być ciągle w ruchu, eksplorować, podróżować, poznawać. Odkrywać tajemnice i rozwiązywać zagadki!


..::ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie. Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy. Ubezpieczenie - NW. Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb. Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.


..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 7-12 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe i terenowe, buty sportowe (adidasy, trampki), sandały do ochrony stóp w wodzie, strój kąpielowy, dres, polar itp., środki na komary, krem UV, przybory do szycia, latarkę (oraz zapas baterii), kompas, zegarek, zeszyt, ołówek, długopis, gumkę i linijkę, mały plecak na wycieczki terenowe, czapkę z daszkiem, rękawiczki żeglarskie lub skórzane (nie ocieplane - ochrona rąk przed liną). Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).


..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: PROGRAM
Poszukiwanie skarbu ukrytego przez Piratów
W krainie tak wielu jezior jest także wiele wysp. Czy to na jednej z nich został ukryty kiedyś piracki skarb? A może znajdziemy go nad brzegiem jednej z tajemniczych zatok w okolicach Rynu? Najpierw musimy odnaleźć starą mapę, na której odszyfrować trzeba tajne wskazówki...
Quady
To czterokołowe pojazdy łączące cechy samochodu terenowego i motoru. Sprawdzimy jak zachowują się w zróżnicowanym terenie. To maszyny, które umożliwiają nam bezpieczne i stabilne pokonywanie nawet najtrudniejszych tras. Okolice ośrodka obfitują w tereny wymarzone do jazdy na tych maszynach – leśne drogi i dróżki, dzikie ścieżki, mokradła, poprzecinane większymi i mniejszymi pagórkami lub wzniesieniami a wszystko to nad pięknymi i czystymi mazurskimi jeziorami. Dla najmłodszych jazdy z instruktorem i pod jego czujnym okiem – zaczynamy od jazdy po prostym terenie, a potem upragniona  wyprawa do lasu.
Kajaki, tratwy, pontony
Czasem łatwiej jest dopłynąć niż dojść czy dojechać – szczególnie w Krainie Tysiąca Jezior! Dlatego część naszych wypraw odbędziemy wodą, ucząc się przy okazji bezpiecznego pływania. Zbudujemy także tratwy z podstawowych materiałów (deski, gałęzie, dętki, liny), którymi przeprawimy się przez wodne przeszkody.
Wykrywacze metalu
Te przydatne urządzenia pozwolą nam szybko sprawdzić, co kryje się pod ziemią!
Nawigacja
Ta sztuka znana wszystkim piratom pozwoli nam bezpieczne dopłynąć do brzegu według wskazówek na starej mapie.
Na pokładzie żaglowca
Wiązanie lin i węzłów, stawianie żagli, zachowanie na pokładzie, sterowanie. Popłyniemy na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania, czyli tego wszystkiego, co każdy pirat wiedzieć powinien.
Środki łączności
Dzięki krótkofalówkom łatwo będzie nam utrzymać kontakt i wymienić informację, zwłaszcza gdy nasze działania prowadzić będziemy podzieleni na grupy. Przekonamy się też, jak ważna jest umiejętność czytania znaków terenowych i innej sygnalizacji na odległość.
Sprawdzian korsarza - zawody sportowe
Rywalizacja w wodzie i nad wodą w rozmaitych konkurencjach sportowych.
Chrzest Piracki - każdy uczestnik zostanie poddany rozlicznym próbom, po których nastąpi pasowanie na pirata.
Gry strategiczne i terenowe - Rajd na Bezludną Wyspę, Skarb Tajemniczej Zatoki. Szczegóły to tajemnica, którą poznacie na obozie...
Stare mapy i tajemne szyfry
Umiejętność wykonywania i analizy planów, map, szkiców, podstawy wiedzy na temat technik eksploracji (kartografia, analiza źródeł i łączenie pozornie nie związanych ze sobą informacji). Wszystkie te umiejętności bardzo nam się przydadzą w trakcie obozu.
Terenoznawstwo, czyli orientacja w terenie
To bardzo ważna umiejętność, zwłaszcza dla eksploratorów. Wyznaczanie północy, azymutu, ocena przebytej odległości. Znalezienie właściwej drogi ma ogromne znaczenie w czasie każdej podróży i wyprawy. Uczestnicy dowiedzą się, jak wyznaczyć strony świata za pomocą różnych metod, nauczą się korzystać z kompasu. Posiądą wiedzę, która pozwoli im na swobodne czytanie map, sporządzanie podręcznych szkiców sytuacyjnych i mapek. Dowiemy się, że terenoznawstwo nie jest wcale łatwą sztuką. Uczy ono cierpliwości i wiary w siebie - możemy liczyć jedynie na własne umiejętności. 
Zajęcia linowe
Mosty linowe, drabinka alpinistyczna, zjazdy na linach dostarczą nam dużych emocji. Umiejętności te okażą się również przydatne podczas jednaj z naszych wypraw poszukiwawczych, ale o tym przekonacie się w trakcie obozu...
ABC rozbitka
Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Zdobywanie i przygotowywanie pożywienia w lesie. Wodna kuchnia. Wędka z niczego, czy wodorosty są jadalne? Sposoby pozyskiwania i uzdatniania wody, ogniska - rodzaje, rozpalanie, sposoby gaszenia.
Czy umiemy pływać wpław?
Każdy pirat powinien umieć pływać wpław. W końcu woda to jego dom. Doświadczony instruktor pokaże nam nowe style pływackie, podpowie jakie błędy popełniamy.   
Dzień Lasu
Las to dom dla wielu milionów gatunków roślin i zwierząt. Weźmiemy udział w spotkaniu z Panem Leśniczym, który opowie nam o życiu w leśnej krainie.
Wizyta na obozie Z Psem Na Wakacje
To obóz, na którym poznamy dzieci przyjeżdżające z własnymi psami. Zobaczymy jak wygląda trening i tresura piesków. Usłyszymy o pracy ze zwierzętami i zasadach zachowania wobec nich.
Oraz wiele innych, takich jak
rozgrywki sportowe, wodna olimpiada, wieczorne ogniska z nauką śpiewania szant i piosenek żeglarskich, bal przebierańców, randka w ciemno, podchody.


..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.


Galeria imprezy