Z Psem Na Wakacje

15 lat obozów z Psem Na Wakacje
Obozy "Z Psem Na Wakacje" są organizowane przez Wandrusa już ponad 15 lat. Ten wyjątkowy pomysł obozów z gatunku "pasja i hobby" zaowocował ponad osiemdziesięcioma turnusami obozów, na których przebywało w sumie około tysiąca dwustu psów, wraz z ich właścicielami! Bo trzeba podkreślić, że to pieski są najważniejszymi uczestnikami tych nietypowych obozów. To pieski chodzą na obozowe zajęcia, na kąpielisko, na spacery do lasu - a ich opiekunowie oczywiście im towarzyszą. Podczas pobytu na obozie poznacie wielu takich jak Wy - wielbicielek i wielbicieli psów a zajęcia poprowadzi sympatyczna, wykwalifikowana i doświadczona kadra instruktorska.

Programy obozów w 2017 roku
Wszyscy uczestnicy obozów Z Psem Na Wakacje, niezależnie od wybranego typu obozu z psem, są uczestnikami jednego obozu, a jedynie program szkolenia przewiduje zajęcia treningowe w zależności od wybranej opcji.

Nowy obóz Frisbee
Frisbee to dysk, używany do gier i zabaw, podczas których człowiek rzuca dyskiem a piesek go łapie. To oczywiście duże uproszczenie, zabawa ta ma bowiem wiele wariantów i wersji realizowanych podczas ćwiczeń i zawodów:

  • Superminidistance - w którym to na specjalnie wyznaczonym polu pies aportuje dysk. Strefa łapania podzielona jest na pola, z których każde jest punktowane inaczej. Im dalej rzucimy tym więcej punktów. Dodatkowo pies otrzymuje 0,5 pkt gdy złapie dysk z oderwanymi wszystkimi 4 łapami od ziemi, czas konkurencji wynosi 90 sekund.
  • Timetrial - polega na wykonaniu dwóch 20-metrowych rzutów, złapanych przez psa, w jak najkrótszym czasie.
  • Longdistance - polega na wykonaniu jak najdłuższego rzutu.
  • Freestyle - tutaj człowiek pokazuje różne techniki rzutów a pies różne chwyty, a wszystko to jest zebrane w zgrabny układ z muzyką. Podczas występu przewodnik rzuca maksymalnie 10 talerzykami, a czas konkurencji to nie więcej niż 2 minuty. Liczy się zarówno skuteczność, jak i zgranie danej pary, technika i ilość rozmaitych rzutów. W skład takiego występu wchodzą odbicia od ciała przewodnika (vaults), przeskoki przez ciało (overs), salta (flips) oraz różne inne elementy np. multiple, dog catch, zigzak, passing itp. Freestyle jest podzielony na open - dla zaawansowanych, starters - dla początkujących, young dog - dla psów od 9-18 miesięcy - w tej konkurencji zabronione są wysokie skoki, salta i odbicia od ciała.
  • Dogdartbee - polega na rzucaniu talerzyka tak aby pies go złapał w odpowiedniej strefie, bardzo podobne do popularnych "rzutek".

Na naszym obozie zajęcia Frisbee poprowadzi instruktorka Agata Łapińska, która sama jako zawodnik startuje z powodzeniem w zawodach Frisbee. Zajęcia będą dostosowane do charakteru i temperamentu psów a także do preferencji ich opiekunów. Pozostałe psy będą miały normalne zajęcia, według wybranego programu obozu.

Szczegółowe informacje:
zawarte są przy opisie obozów (linki wyżej). W razie pytań zapraszamy również do kontaktu - tel. 501 647 139.


Kadra. W 2017 roku kadrę obozów Z Psem Na Wakacje będą stanowić:

  • Alicja Buzikiewicz (instruktorka)
  • Agata Łapińska (instruktorka)

Do zobaczenia na obozach Z Psem Na Wakacje! Załoga Wandrus Travel


Instruktorka Alicja Buzikiewicz z pieskami ze swojej hodowli


Alicja podczas zajęć na obozie Wandrusa Z Psem Na Wakacje w 2016 roku


Instruktorka Agata Łapińska podczas ćwiczeń ze swoim pieskiemUczestnicy III turnusu obozu Wandrusa Z Psem Na Wakacje w 2016 roku na pamiątkowym zdjęciu z kadrą


A na zakończenie krótki film zrealizowany przez instruktorkę Alicję na jednym z obozów Wandrusa Z Psem Na Wakacje w 2016 roku